Всесвітній день психічного здоров'я
Всесвітній день психічного здоров’я відзначається щорічно 10 жовтня, починаючи з 1992 р. Цей день було засновано з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я. Він існує для того, щоб привернути увагу до проблем психічного здоров’я у світі та скоротити поширення депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної залежності, епілепсії та розумової відсталості. Але останнім часом ця проблема зоорієнтовується в бік підтримання психічного благополуччя і рівноваги будь-якої людини.
Щодо нашої країни, то питання психологічного стану українців уже майже два роки перебуває в нестабільному стані: шок, ейфорія, агресія, апатія, з одного боку, та примирення, з іншого, постійно створюють так звані «емоційні коливання» і потребує рекомендацій (а, можливо, системної роботи) з внутрішнім світом людини.
Наукові дослідження свідчать про те, що більшість людей може самостійно, навіть без спеціальних професійних втручань кризових психологів слідкувати за тим, щоб бути в певному психоемоційному стані рівноваги, відновлювати свою саморегуляцію. Вчіться прислухатися до себе та своїх потреб, аналізувати ситуацію, щоб зважуватися на наступні кроки й життєві рішення. Варто пам’ятати, що психіка вразлива, але розуміння того, як її підтримати, допомагає самому собі, створює реальне «бачення» ситуації, дає можливість критично мислити в складних обставинах. Важливо пам’ятати про дотримання правил особисту психологічної гігієни.
В умовах реалій українського сьогодення ми повинні проявляти свою соціальну природу і турбуватися не лише про себе, а й про оточуючих.
Відділ наукової інформації та бібліографії підготував до цього дня пам'ятку "Психічне здоров'я: як його зберегти".
Будьмо уважними один до одного та оберігаймо власне психічне здоров’я!