Зберігачі вічності: до 100-річчя Державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова»
Книжкова палата України була заснована 24 січня 1919 року. Саме в цей день Голова Ради Народних Міністрів Української Народної Республіки Володимир Винниченко підписав документ про утворення Головної Книжної Палати в м. Києві як осередку, що реєструє та веде облік книжкових видань. З 1920 р. Книжкова палата переїхала до Харкова – колишньої столиці України. З цим містом її діяльність була пов’язана до 1989 року.
27 червня 1922 року установу було реорганізовано в Українську книжкову палату.
У всі роки свого існування Книжкова палата України відігравала провідну роль у розвитку бібліографії та статистики друку. Це одна з провідних наукових установ у сфері видавничої справи та інформаційної діяльності України, де проводяться наукові дослідження з питань книгознавства. Вона є центром державної бібліографії, статистичного обліку видань, головним сховищем усіх видів видань, випущених в Україні.
Фонд Державного архіву друку Книжкової палати України нараховує майже 14,5 млн. одиниць зберігання – видань, випущених в Україні, починаючи з 1917 року. У 2008 році його внесено у Державний реєстр наукових об'єктів, що становлять національне надбання. Щорічно Книжкова палата опрацьовує понад 100 тисяч усіх видів видань і надає звіти Державній службі статистики, яка публікує їх як державну статистику друку.
Видання Книжкової палати України є і у фондах Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара. Це літописи книг, журнальних статей, поточні, ретроспективні, рекомендаційні бібліографічні посібники, видання з питань бібліографознавства, бібліотекознавства, книгознавства та історії книги тощо. В ювілейний для державної наукової установи рік запрошуємо вас відвідати виставку-перегляд «Зберігачі вічності: до 100-річчя Державної наукової установи "Книжкова палата України імені Івана Федорова"» та познайомитися з надбаннями головного наукового та інформаційного осередку нашої держави.
Виставка-перегляд знаходиться у відділі наукової інформації та бібліографії (ІІІ поверх).
Для тих, хто хоче дізнатися більше про історію, сучасність, наукову діяльність цього закладу, рекомендуємо ознайомитися з літературою, яка зберігається у фондах нашої книгозбірні.