Сайт Інформаційно-бібліографічного відділу є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Гість | Увійти
Версія для друку
Наш відділ > Клуб любителів історії "КЛІО" > Засідання клубу любителів історії "КЛІО" > І про визволення Херсона поговорили, і з особистим життям Великого Кобзаря розібралися...

13 березня 2014 року клуб любителів історії в черговий раз зібрав своїх учасників.
На цей раз на клубі було розглянуто дві важливі теми – обидві присвячені визначним подіям в історії України та нашого краю, перша подія – нещодавно відсвяткували 200-річчя від народження Т. Г. Шевченка. Друга – саме 13 березня Херсон було звільнено від німецько-фашистських загарбників.
У першій частині засідання гостя клубу, завідуюча відділу документів з краєзнавства Оксана Токовило нагадала учасникам про те, яким було становище в Херсоні під час окупації та по її закінченні. А також ми дізналися історію однієї дівчинки – Тамари Воскобойнікової – 13-річної героїні, яка у 1943 році влаштувалася працювати на пошту і отримала доступ до німецьких листів. Вона таємно забирала цінну військову переписку і передавала її підпільникам. Проте одного разу її викрили і закрили у в’язниці на Перекопській, 10. 6 жовтня 1943 року її повісили. Більш детально про історію цієї дівчинки можна прочитати у 14-му випуску альманаху «Степ», де надруковано статтю Л. Крижановської «Фашистская оккупация в Херсоне» (с. 158-168).
Доповідач також представила до уваги членів клубу добірки документів «Херсонщина на початку Великої Вітчизняної війни (червень-вересень 1941 р.)» (Херсон, 2011) та «Херсонщина за часів нацистської окупації 1941-1944 рр.» (Херсон, 2010). Особливий інтерес присутніх викликала газета «Голос Дніпра» за 27 червня 1943 року з її тематикою та оформленням. Тож, сподіваємося, такий краєзнавчий урок-подорож не пройшов для наших учасників безслідно і чекаємо наступних зустрічей, присвячених краєзнавчій тематиці.
У другій частині засідання ми поринули у світ життя Тараса Шевченка і детально розглянули тему «Музи Шевченка – кохані жінки Кобзаря». Інформація, яку дізналися, дещо здивувала наших учасників і викликала жваве спілкування та обмін думок. Більше інформації з цієї теми можна переглянути тут.
Ось таким насиченим був наш вечір у клубі «Кліо». Запрошуємо усіх бажаючих на наступне засідання, яке відбудеться 27 березня і буде присвячено Дню Землі та Дню щастя. Буде дуже цікаво. Приєднуйтесь!Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення

Вхід