Книжкові новинки за 2020 рік

Торяник В. М. Філософія та соціологія права (в схемах та визначеннях) : підручник / В. М. Торяник, П. В. Макушев ; за заг. ред. В. О. Негодченка. - Херсон : Гельветика, 2020. - 241 с.

Підготовка фахівців-юристів полягає у вивчені студентами юридичних факультетів вищих навчальних закладів певної системи правових дисциплін, передбачених освітньо-профе­сійною програмою і навчальним планом, що пов'язано з послі­довним набуттям ними професійних знань, навичок і вмінь творчо та ефективно застосовувати ці знання у практичній діяльності.

Серед навчальних дисциплін, які передбачені освітньо-профе­сійними програмами магістра, чинне місце відведено порівняно новій навчальній дисципліні «Філософія та соціологія права». Запропонований авторським колективом підручник призначе­ний для студентів юридичних факультетів. Ґрунтовне вивчення курсу «Філософія та соціологія права» допоможе зорієнтувати студентів на цінності світової і вітчиз­няної культури, на сучасний стан розвитку юридичної науки в Україні.

Автори вважають, що філософія та соціологія права як власне юридичні дисципліни мають великий і значною мірою поки ще не реалізований теоретично-методологічний потенціал. Також на думку авторів використання в новому обсязі досяг­нень загально-філософської думки, сучасних підходів до проблем філософського характеру може істотно збагатити наші уявлення про право, як філософський інститут. Такий підхід авторського колективу до подальшого дослі­дження філософських аспектів права сприяє формуванню і реа­лізації концепції сучасної правової держави.

Підготовлений підручник «Філософія та соціологія права», це навчально-методичний комплекс у якому поєднуються теоретичні аспекти філософії та соціології права, самостійні завдання до них, опорні схеми, тестовий контроль та викори­стана література. Матеріал подано у формі компактних схем, визначень та словника гермінів, які розкривають зміст курсу філософії та соціології права. Викладений у вигляді схем теоретичний матеріал сприяє цілісному, системному його сприйняттю.
Адресований студентам, слухачам магістратур, аспірантам, науковцям, а також усім тим, хто цікавиться питаннями філософії та соціології права.

 

Чечерський В. І. Право на репродукцію (відтворення) у системі основоположних прав людини: конституційно-правове дослідження : монографія / В. І. Чечерський. - Херсон : Олді-плюс, 2019. - 415 с.

Вивчаючи значну кількість фундаментальних і змістовних праць, які присвячені правам людини у репродуктивній сфері, доводиться констатувати, що ними переважно розглядається лише певна частина кола дискусійних питань без здійснення комплексного дослідження та, у результаті такої фрагментарності, істотно ускладнюється завдання щодо розкриття таких важливих питань, як зміст, місце права людини на репродуктивне відтворення серед інших прав людини і громадянина.

Більше того, незважаючи на те, що вказане право перш за все обумовлено вродженою потребою у продовженні роду, внаслідок оперування занадто абстрактними поняттями, такими як «репродуктивні» чи «сома­тичні» права окремі дослідники відкидають ідею, що дане право належить до природних прав людини. Це зумовлює необхідність комплексного детального дослідження права людини на репродуктивне відтворення саме як окремого фун­даментального права, яке внаслідок цієї фундаментальності є надгалузевим та у подальшому знаходить втілення в багатьох галузях права.

Слід визнати, що на відміну від багатьох інших держав законодавство України з питань регулювання правовідносин у репродуктивній сфері вимагає суттєвого удосконалення. Не дивлячись на чисельні законо­проекти Верховна Рада України до цього часу не прийняла закон, який повинен регулювати підстави і порядок застосування допоміжних репро­дуктивних технологій, принципи, якими мають керуватися при їх засто­суванні, особливостей здійснення державної політики у сфері народонасе­лення тощо.

Така правова невизначеність створює підґрунтя для зловживань, унеможливлює якісні гарантування і захист прав людини у цій сфері.

Монографія присвячена праву на репродуктивне відтворення, як окремому фундаментальному праву людини. У ній проаналізовано поняття, зміст, принципи реалізації та захисту зазначеного природного права, а також джерела витоку. Обгрунтовано наявність у кожної людини вроджених потреб, у тому числі потреби на продовження роду, специфіку їх втілення у репродуктивній поведінці людини, як особливої біосоціальної істоти. Розкрито місце вищезазначеного права серед інших прав людини.

Значну увагу приділено проблематиці нормативного врегулювання репродуктивного права у міжнародному праві та в національних законодавствах. Особливе місце займають питання щодо особливостей врегулювання у зарубіжних країнах застосування допоміж­них репродуктивних технологій, донації гамет і ембріонів, права на вибір статі дитини та штучне переривання вагітності, використання новітніх технологій біоінженерії, а також державної політики у сфері народонаселення.
Видання розраховане на науковців, державних службовців, всіх, хто цікавиться змінами в українському законодавстві з питань репродуктивного права.

 

Шевченко А. С. Концептуальні засади методики розслідування хуліганства, вчиненого під час виборчого процесу в Україні : монографія / А. С. Шевченко, К. О. Чаплинський ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. - Херсон : Гельветика, 2020. - 203 с. : табл.

Дяльність держави, в законодавчих актах якої прописано формулювання «демократична», повинна базуватися на відпо­відних принципах, заснованих на волевиявленні народу та ефек­тивному виборчому процесі. Крім того, у статті 1 Конститу­ції України вказано, що Україна є демократичною державою. З огляду на це, а також європейське спрямування забезпечення прав і свобод в країні, необхідність законного права вибору є обов'язковою функцією державних установ та організацій. У зв'язку з цим, проведення виборів різних рівнів повинно охо­ронятися відповідними правоохоронними органами.

З-поміж найбільш розповсюджених кримінальних правопорушень, що реєструється під час виборчого процесу, є хуліганство. Його суспільно-небезпечні прояви варіюються від псування фарбою чи іншими матеріалами сітілайтів, стендів, білбордів, з фото­графіями та програмами відповідних кандидатів до блокування проходів на виборчих дільницях і нанесення тілесних ушко­джень особам, що перебувають на них: охороняють правопоря­док, є членами комісії, наглядачами тощо.

У монографії з урахуванням сучасного стану розвитку криміналістичної науки та правоохо­ронної практики досліджено теоретичні й практичні особливості криміналістичного забезпе­чення розслідування хуліганства, вчиненого під час виборчого процесу в Україні. Обгрунтовано підхід до побудови криміналістичної характеристики хуліганства, відповідно до якого в її струк­турі виокремлено такі елементи: спосіб злочину, предмет злочинного посягання, обстановка злочину, слідова картина злочину, особа потерпілого, особа злочинця (хулігана). Розкрито особ­ливості організації розслідування хуліганства.

Досліджено особливості аналізу первинної інфор­мації та обставини, що підлягають встановленню. Запропоновано алгоритми дій слідчого у типо­вих слідчих ситуаціях початкового етапу розслідування. Наголошено на проблемних питаннях взаємодії слідчих і оперативних підрозділів у справах про хуліганство. Визначено особливості тактики проведення окремих слідчих (розщукових) дій, зокрема: допиту, одночасного допиту раніше допитаних осіб, огляду місця події та обшуку. Виокремлено тактичні помилки й прора-хунки, яких припускаються слідчі під час проведення окремих процесуальних дій.
Для науковців, викладачів, докторантів, ад'юнктів і аспірантів, курсантів, студентів та слухачів юридичних закладів вищої освіти, працівників прокуратури, Національної поліції та Служби Безпеки України, адвокатів та суддів, усіх тих, хто виявляє інтерес до юридичної науки та правоохоронної практики.

 

Чередник К.  О. Теоретичні засади методики розслідування шахрайства на ринку нерухомості : монографія / К. О. Чередник, К. О. Чаплинський ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. - Херсон : Гельветика, 2020. - 243 с. : табл.

Сучасний стан ринку нерухомості в Україні характеризується активним розвитком та стрімкими темпами його зростання, осо­бливо у великих містах, з одночасним різноманіттям способів прид­бання, відчуження та отримання об'єктів нерухомості у тимчасове користування, без законодавчого обмеження можливостей щодо кількісної складової реалізації такого права громадянами. Вказане не залишилося поза увагою злочинного середовища, особливо зло­чинних угруповань, які вчиняють кримінальні правопорушення із застосуванням різноманітних шахрайських схем.

За даними Генеральної прокуратури України щодо стану зло­чинності в Україні, за останні 5 років було внесено до ЄРДР заяв та повідомлень про вчинення шахрайств у сфері нерухомості: у 2014 р. - 1024, з них до суду з обвинувальним актом направлено 46 кримінальних проваджень; 2015 р. - 1142, з них обвинувальних актів - 35; 2016 р. - 1437, з них обвинувальних актів - 32; 2017 р. -1251, з них обвинувальних актів - 50; 2018 р. - 1464, з них обви­нувальних актів - 85, 2019 р. - 1496, з них обвинувальних актів -79. Загальна кількість направлених за 5 років обвинувальних актів склала 248, що у відсотковому відношенні до загальної кількості облікованих за цей час заяв та повідомлень про шахрайства у сфері нерухомості (6318), склала всього 3,9%.

Водночас спостерігається і зростання фактів виявлення орга­нізованих груп і злочинних організацій, кількість яких становить: у 2016 р. - 136, 2017 р. - 210, 2018 р. - 288, 2019 р. - 304. І хоча офі­ційної статистики щодо шахрайств на ринку нерухомості, вчинених злочинними угрупованнями, в Україні не ведеться, ана­ліз судово-слідчої практики свідчить про активне їх зростання у цій сфері.

Діючи пропорційно до розвитку сучасних технологій, адап­туючись до новацій у всіх сферах та змін у законодавстві, злочинні угруповання лобіюють свої інтереси в органах законодавчої й судової влади. Використовуючи корупційні зв'язки з посадовими особами органів місцевого самоврядування та державної влади, представ­никами нотаріату, користуючись правовою необізнаністю грома­дян, шахраї незаконно заволодівають низкою об'єктів нерухомості та грошима, призначеними для їх придбання або інвестованими у процес будівництва.

Оцінити реальні масштаби організованої злочинності на ринку нерухомості вкрай складно, так як більшість таких фактів залишається латентними. Це свідчить про низку проблем у сфері виявлення, розкриття й розслідування шахрайств на ринку нерухомості, особливо тих, що вчинені злочинними угрупованнями, що зумовлює уник­нення злочинців від справедливого покарання. Тому діяльність пра­воохоронних органів у цьому напрямі потребує відповідного покра­щення та удосконалення, адаптації до сучасних змін і новацій.

У монографії з урахуванням сучасного стану розвитку криміналістичної науки та правоохо­ронної практики визначено поняття й елементи криміналістичної характеристики шахрайства на ринку нерухомості, окреслено предмет шахрайського посягання, способи, знаряддя й слі­дову картину злочину, досліджено обстановку злочинного посягання, умови злочину та особу злочинця (членів ОЗГ) й потерпілого. Розкрито особливості організації розслідування шахрай­ства. Досліджено особливості аналізу первинної інформації та обставини, що підлягають вста­новленню. Запропоновано алгоритми дій слідчого у типових слідчих ситуаціях початкового та подальшого етапів розслідування. Наголошено на проблемних питаннях взаємодії слідчих і оперативних підрозділів у справах про шахрайства. Визначено комплекси тактичних опера­цій, спрямованих на вилучення, дослідження та використання документальних джерел інфор­мації про ознаки шахрайства на ринку нерухомості. Окреслено особливості подолання проти­дії та забезпечення безпеки учасникам, які потребують захисту у кримінальному провадженні.

Для науковців, викладачів, докторантів, ад'юнктів і аспірантів, курсантів, студентів та слухачів юридичних закладів вищої освіти, працівників прокуратури, Національної поліції та Служби Безпеки України, адвоісатів та суддів, усіх тих, хто виявляє інтерес до юридичної науки та правоохоронної практики

 

Захист права власності : правові позиції Верховного Суду : коментарі науковців / [Л. М. Баранова та ін.] ; за заг. ред. проф. І. В. Спасибо-Фатєєвої ; Нац. юрид. ун-т ім. Ярослава Мудрого. - Харків : ЕКУС, 2020. - 495 с. - (Проблеми судової практики).

У цьому виданні проаналізовано більшою мірою постанови Верхов­ного Суду за 2019 - лютий 2020 р. де виявилося багато важливих ас­пектів, що деякі категорії справ було вирішено згодом прокоменту­вати окремо.

Вивчення судової практики розгляду судами справ щодо захисту права власності супроводжувалося аналізом позицій Верховного Суду з їх аргументацією, тлумаченням, логікою та принципами. Цьому сприяло те, що серед авторів – судді Верховного Суду, які стисло і по суті прокоментували чимало показових судових справ. До коментарів були залучені також науковці та адвокати, які мають досвід у розв'язанні су­дових спорів. Три автори цього коментаря – члени Науково-консуль­таційної ради Верховного Суду, що також покладає на них обов'язок посильно допомагати Верховному Суду в його діяльності.

Науковий аналіз судової практики спорів щодо захисту права власності засвідчив підтримку переважної більшості підходів та позицій Верховного Суду і цілковиту згоду з висловленими Судом обґрунтуваннями. Водночас автори наводять і додаткові аргументи або контраргументи, які варті того, щоб суд їх врахував та/або надав по­яснення.

Цей коментар - не перша спроба довести плідність «союзу» суддівського, наукового та адвокатського досвіду задля вдосконалення практики вирішення судових спорів, чого автори, власне, й прагнули.

У цьому виданні на прикладах із судової практики розкриваються проблемні аспекти вирішення спорів щодо захисту права власності. Коментується широкий спектр способів захисту права власності – віндикаційний, негаторний, кондикаційний, реституційний позови, відшкодування збтків тощо. Коментуються постанови Верховного Суду за період 2019- лютий 2020 р. з наданням інформації про відповідні кейси. Завдяки ним та їх коментарям, наданим суддями та науковцями, читач може зробити власні висновки щодо аргументації та застосовуваних підходів, які склалися і судовій практиці при вирішенні справ спорів щодо захисту прав власності.
Для суддів, адвокатів, студентів, викладачів та всіх, хто шукає відповіді на питання щодо розв’язання цієї категорії спорів.


Правове      регулювання      інформаційної     діяльності: навч. посіб. / В. Ю. Жарких [та ін.] - К.: Каравела, 2018. - 232 с.

У посібнику розкриваються основні види інформаційної діяльності за законодавством України. Також висвітлено особливості нормативно-правового регулювання процесу розвитку інформаційного суспільства в Україні, поняття та основні напрямки інформатизації в Україні, правові основи електронного документообігу та розвитку національного сегменту мережі Інтернет. Визначено правовий статус суб'єктів інформаційної діяльності: інформаційних агентств, друкованих засобів масової інформації, електронних ЗМІ, бібліотек, архівних установ, суб'єктів видавничої діяльності, державної статистики та рекламної діяльності в Україні. Значну увагу приділено розгляду питання про юридичну відповідальність за порушення законодавства про інформацію.

Навчальний посібник підготовлено з урахуванням сучасних стандартів Болонського процесу у викладанні правових дисциплін, теоретичний матеріал повністю відповідає програмі навчального курсу «Правове регулювання інформаційної діяльності». Крім загальних питань, у посібнику є контрольні запитання і рекомендована література, які можуть бути використані студентами при підготовці до занять.
Для     студентів,     аспірантів, викладачів та практиків,    усім,    хто    цікавиться    проблематикою    правового регулювання інформаційної діяльності.

 

Інформаційне забезпечення розслідування злочинів : матеріали VII Міжнар. круглого столу, 31 трав. 2019 р., м. Одеса / Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.", Каф. криміналістики, Дослідн. група "De mendacio veritas", Одес. НДІ суд. експертиз М-ва юстиції України, ГО "Міжнар. фундація розв.". - Одеса : НУ ОЮА ; Херсон : Гельветика, 2019. - 147 с.

VII Міжнародний круглій стіл «Інформаційне забезпечення розслідування злочинів» присвячено вивченню сучасного стану наукових розробок інформаційного забезпечення розслідування злочинів та їх впровадженню в теорію і практику криміналістики, кримінального процесу, оперативно розшукової діяльності та експертології з метою інформаційного забезпечення попередження, виявлення, розслідування та розкриття злочинів. Матеріал містять праці науковців з найактуальніших теоретичних і практичних проблем криміналістики, кримінального процесу, судової експертизи та оперативно-розшукової діяльності.

Значну увагу приділено вивченню питання з дослідження і використання мережі Інтернет, як одного з провідних засобів інформаційного забезпечення виявлення, припинення і розслідування злочинів, що зумовлено стрімким науково-технічним прогресом та його впровадженням у всі сфери життя включаючи боротьбу зі злочинністю. Висвітлюється застосування інформаційного забезпечення в аспектах планування розслідування злочинів у сфері публічних закупівель, а також увагу приділено криміналістичному аналізу в різних напрямках інформаційного забезпечення при розслідуванні злочинів.

У представленому збірнику матеріалів круглого столу вказані проблеми знаходять відгук у дослідженнях вчених і практиків не тільки з різних регіонів України, але і з інших країн. Важливою є участь в роботі круглого столу і студентської молоді як майбутніх фахівців.

Матеріали круглого столу будуть корисними як для теоретиків, так і для практиків, зокрема працівників органів Генеральної прокуратури України, Національної поліції України, Служби безпеки України, Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань.

 

Литвиненко В. І. Антикорупційне право : навч. посіб. / В. І. Литвиненко, Ю. П. Лісовська, П. М. Лісовський ; [кер. вид. проектів А. О. Ястребов]. - Київ : Кондор, 2019. - 238 с.

Протидія корупції в Україні – найважливіше державне за­вдання. З моменту здобуття нашою державою незалежності корупція розглядалась як пряма загроза національній безпеці, підтримці стабільності та злагоди в країні. її негативні наслідки полягають у тому, що вона розмиває такі найважливіші консти­туційні принципи консолідації нашого суспільства, як принцип соціальної справедливості та рівності всіх перед законом. Коруп­ція підриває довіру народу до влади, дискредитує ринкові меха­нізми конкуренції та запобігання монополізму в економіці, сприяє лобіюванню законодавчих і нормативних актів, а також масштабним зловживанням та злочинності. Отже, держава потре­бує рішучих дій, спрямованих на протидію корупції.

У навчальному посібнику розглянуто актуальні питання Концепції адміністративно-правового забезпечення запобігання та протидії корупції. За цих умов антикорупційне право є нагальною потребою як законний ка­пітал відповідальності юридичних та фізичних осіб. Висвітлено стратегічні напрями та необхідні механізми протидії корупції, а також протидію корупційним маніпуляціям у вищій освіті України. Зосереджено увагу на конструктивній характеристиці антикорупційного права, в якій нова концептуальна модель контррозвідувальної діяльності та Прокуратури України, як локальний моніторинг та представництво, відіграє належну роль. При цьому розкрито, що паливно-енергетичний комплекс є прерогативою діяльності спецслужб. Визначено авторське бачення антикорупційної політики світового порядку.
Навчальний посібник розраховано на науковців, викладачів, студен­тів, курсантів, співробітників спецслужб та широке коло читачів.

 

Литвиненко В. І. Міжнародне право: кіберінфраструктура та охорона здоров'я : навч. посіб. / В. І. Литвиненко, Ю. П. Лісовська, І. О. Шашкова-Журавель ; [кер. вид. проектів А. О. Ястребов]. - Київ : Кондор, 2019. - 235 с.

На сучасному етапі розвитку міжнародного права прагнення України інтегруватися до високорозвиненої західноєвропейської спільноти вимагає дотримання законності і порядку, прийняття виважених, поміркованих законодавчих актів, як у стратегічному сенсі, так і в тактичному –реалізації схвалених законів та низки міжнародних документів з питань захисту прав і свобод людини та громадянина.

У свою чергу, одним із ключових прав людини та громадя­нина, яким опікується нейробіолінгвістика, є фундаментальне право людини на охорону здоров'я. Це було закріплено в міжна­родних та європейських нормативно-правових актах, конститу­ціях та інших законах багатьох країн світу. Саме нейробіолінгвіс­тика розглядає його як право людини зберегти своє здоров'я в непогіршеному стані в умовах застосування біо-, психо- та біомедичних технологій, які можуть суттєво вплинути на здоров'я лю­дини. Вбачається, що збереження здоров'я людини та громадя­нина є запорукою успіху кожного члена суспільства, незалежно від його цивільного чи майнового стану, релігійної, расової та ет­нічної приналежності.

У навчальному посібнику розглянуто актуальні питання міжнародного права у сучасному кіберпросторі. Окреме місце в кіберінфраструктурі міжнародного права посідає законодавче забезпечення сучасної геодинаміки як системний метод аерокосмічного моніторингу. Висвітлено новий погляд міжнародної юстиції в антикорупційному забезпеченні сучасної системи кіберкапіталу. Також акцентовано увагу на питанні трансформації людини та громадянина в генотехнологічній системі клонування з огляду міжнарод­но-правової потреби врегулювання. При цьому надана нагальна характерис­тика міжнародно-правового захисту осіб на сучасному ринку праці.
Посібник розраховано на студентів, викладачів та широке коло читачів.

 

Лісовський П. М. Спецслужби держав світу: ентропія, балістика, логістика : навч. посіб. / П. М. Лісовський, С. А. Подоляка, Ю. П. Лісовська ; [кер. вид. проектів А. О. Ястребов]. - Київ : Кондор, 2019. - 211 с.

На тлі сучасних докорінних змін у світовому значенні актуаль­ну роль відіграють спецслужби держав світу. З огляду на це важли­вими критеріями у сучасній діяльності спецслужб є ентропія, баліс­тика та логістика. Адже в нову епоху глобалізації саме ентропія як фізична величина багатовекторної невизначеності, що характеризу­ється такими параметрами як: температурний режим (зміна кліма­ту), час як конструктивний та деструктивний дух, а також простір (територія, на якій застосовуються альтернативні джерела енергії) є субстанційним напрямом в інноваційній діяльності спецслужб.

У навчальному посібнику розглянуто сучасні тенденції іннова­ційного розвитку спецслужб держав світу. Автори стверджують, що саме ентропія, балістика та логістика є важливими критеріями для формули успіху сучасних спецслужб. Прогнозовано феноменологію спецслужб як світове лідерство в якості переосмислення необхідних життєвих процесів. Це семантично розширює правове поле діяль­ності спецслужб як прорив у майбутнє.

Навчальний посібник розрахований на курсантів та студентів, що вивчають спеціально-правові дисципліни, а також на викладачів у сфері міжнародних відносин та міжнародного права. Посібник корисний для співробітників спецслужб.

 

Науково-практичний коментар Кодексу адміністративного судочинства України / [М. В. Афанасьєва [та ін.] ; за ред. Р. С. Мельника] ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Херсон : Гельветика, 2019. - 1029 с.

У науково-практичному коментарі  подано постатейний аналіз чиннної редакції Кодексу  адміністративого судочиства України з урахуванням  останніх змін, внесених до процесуального законодавства. 

Детально розглянуто вci вісім розділів коментованого Кодексу. Особливу увагу приділено аналізу положень, присвячених новелам апеляційного i касаційного провадження в адміністративних справах та підставам i порядку перегляду судових рішень Верховним Судом України, виходячи з нової системи судоустрою України. Додаються тексти i витяги з текстів нормативно-правових актів із питань opгaнізації адміністративного судочинства, широко аналізується судова практика щодо застосування окремих положень КАСУ.

Мета коментаря – дати чітке системне уявлення про адміністративний юрисдикційний процес як врегульовану нормами адміністративного процесуального права діяльність суду, що здійснюється в установленому законом порядку та визначається системою взаємопов'язаних адміністративних процесуальних прав, обов'язків i адмініс­тративних процесуальних дій суду та учасників процесу з їx реалізації.

Видання розраховано на суддів та npaвників суду, адвокатів юристів, студентів, аспірантів i викладачів юридичних спеціальностей вищих навчальних закладів, а також ycix, хто цікавиться питаннями організації i вирішення судами справ в порядку адміністративного судочинства.


Манукян В. И. Постижение права. Активация творческого мышления юриста : право, излож. в цитатах из произв. мир. лит., а также в изречениях великих мыслителей, ученых - поэтов и пророков / В. И. Манукян. - Киев : Норма права, 2019. - 642, [1] с. : ил.

Поэт - он видит все
И знает все - Добро и зло
И то, что посредине.

Так вважає автор-упорядник цієї незвичайної книги. Право, як мистецтво справедливості, знаходиться «посередині» між добром і злом і, лавіруючи, намагається творить добро, уникаючи зла. «Поетика, звертаючись до юридичних колізій ... прагне оживити етичний компонент права», - пише професор Р. Вайсберг (Юридична школа Кардозо), а інший відомий правознавець Р. Дворкін висловлює думку про те, що «ми можемо краще зрозуміти право, зіставляючи юридичне тлумачення ... з літературним».

Ця не зовсім звичайна книга – одна з перших досліджень поетико-художнього освоєння права. Вона являє собою систематизоване зібрання думок, висловів, пророцтв видатних письменників і поетів, видатних мислителів давнини та сьогодення. І все це - на тему права, юриспруденції як науки і професії. Усі уривки мають науковий або поетичний стосунок, переважно останнє, до пояснення слів - юридичного терміну або концепції. Фрагменти витягнуті з сотень творів, причому автор користувався не тільки і не стільки всесвітнім сховищем інформації - Інтернетом (хоча без Мережі, звичайно, не обійшлося), а рухався переважно традиційним, архаїчним шляхом, передивився за кілька років сотні творів, в тому числі рідкісних, забутих і малодоступних книг, «товстих» журналів.

Ідея літературно-правового монтажу (або колажу) виникла не на порожньому місці. Вона просто до часу висіла в повітрі, дозрівала, наливалась подібно яблуку на гілці, і, коли плід дозрів, просто впала на голову автора, зробивши інтелектуальне й емоційне потрясіння, яке дало змогу взятися за цю книгу. Звичайно, ця робота – не фундаментальна Загальна Теорія Права, але книга дозволяє абсолютно по-новому подивитися на вже наявні в достатку загальні і спеціальні правові теорії.

Юридичні поняття, концепції, інститути розглядаються в ній крізь чарівну призму літератури, поезії, мистецтва. «Людей, яких хвилює право, можна ділити на тих, кому досить загальних декламацій, і тих, хто глибоко [його] вивчає», - стверджував Гегель.
Дана книга – цінне джерело інформації для роздумів кримінологам, юристам, державним діячам, студентам.

 

Правова статистика : навч. посіб. / В. М. Стратонов [та ін.] ; за заг. ред. Стратонова В. М. ; Півд. регіон. наук. центр Нац. акад. прав. наук України, Херсон. держ. ун-т, Юрид. фак. - 2-ге вид., правл. - Херсон : Гельветика, 2013. - 287 с. : табл., рис.

У підручнику відповідно до програми курсу «Правова статистика» розглядаються теоретичні та методологічні основи правової статистики. Дається загальна характеристика системи галузей правової статистики, прийомів і способів аналізу її показників.

Посібник написаний відповідно до чинної законодавчої і нормативної бази.
Метою даного посібника є вдосконалення процесу викладання дисципліни «Правова статистика», підвищення якості самостійної роботи студентів шляхом впровадження комп'ютерних засобів, її підтримки, зміни якості засвоєнь теоретичного матеріалу та напрацювання стійких навичок, аналіз правових    даних    на    сучасному    програмно-технічному   рівні.

Для студентів юридичних вищих навчальних закладів і факультетів, викладачів, аспірантів, а також працівників правоохоронних органів і органів юстиції.

 

Інтелектуальна власність та авторське право : навч. посіб. для студ. вищих закладів освіти. / І.М. Чістякова, І.Б. Кривдіна, Д.В. Буряк, В.П. Кубко, О.В. Гегечкорі, Д.Д. Татакі, О.О. Татакі, Т.О. Чернов. - К.: Каравела, 2019. - 204 с.

Для надійного та ефективного правового забезпечення інтелектуальної діяльності необхідно створити відповідний правовий механізм, здатний належним чином забезпечити правову охорону цієї діяльності. Варто відзначити, що у нашій країні вже існує необхідна правова база, яка відповідає, в цілому, сучасним світовим стандартам, хоча й має певні недоліки та потребує подальшого удосконалення.

Для підвищення рівня правової охорони інтелектуальної власності в Україні необхідні масштабні та ґрунтовні дослідження її проблем. Насамперед, людині необхідно знати, якими правами наділяє її закон на створений нею об'єкт інтелектуальної власності, як цими правами користуватися та як їх захищати. Для задоволення зазначених потреб протягом останніх двох десятиліть з'явилась значна кількість підручників і посібників з питань наукової діяльності та інтелектуальної власності.

Навчальний посібник підготовлено з урахуванням сучасних стандартів у викладанні правових дисциплін. Теоретичний матеріал відповідає програмі дисципліни «Інтелектуальна власність та авторське право». Крім загальних питань у посібнику є рекомендована література і контрольні запитання, які можуть бути використані студентами при підготовці до занять.
Для студентів неюридичних спеціальностей вищих закладів освіти, аспірантів, викладачів, усіх, хто цікавиться питаннями інтелектуальної власності та авторського права.

 

Лісовська Ю.П., Лісовський П.М., Подоляка С.А. Правова держава: історія, теорія, методологія: навч. посіб. / Ю. П. Лі­совська, П. М. Лісовський, С. А. Подоляка. - К.: Видавничий дім «Кондор», 2018. - 348 с.

Досліджуючи становлення правової держави, автори розкривають такий визначальний її пріоритет як національна ідея, що надає правову можливість розвитку соціальної дійсності, а також невичерпний креативно-евристичний потенціал мудрої людини та громадянина. При цьому важливе місце посідає дипломатія як шляхетність переговорів у законотворчому полі її діяльності, в якій юридична логіка «гри грою» відіграє актуальну роль у боротьбі з сучасними гібридними війнами.

За цих умов нагальною потребою сьогодні є концептуальна модель контррозвідувальної діяльності у вирішенні правових інтересів України як якість ефективного прогнозування та превентивного реагування на зміни суспільних обставин, що є прерогативою спецслужби.

У навчальному посібнику розглянуто актуальні проблеми пра­вової держави у контексті історичних, теоретико-світоглядних та ме­тодологічних основ мудрості, що становить якість людського капіталу. Серед визначальних факторів правової держави розкрито національ­ну ідею та дипломатію як шляхетність переговорів у законодавчому полі її діяльності. Саме в дипломатичній логіці «гри» виявлено істи­ну правовідносин на рівні окремої особи, держави та суспільства. Окреме місце в посібнику відіграє кібербезпека як космічна фрактальність у міжнародному праві.
Навчальний посібник розраховано на науковців, викладачів, студентів та широке коло читачів.

Календар подій

1 2 3 4 567
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 192021
22 2324 25 26 27 28
29 30