Головна Новини Андрій Осипов: "Я щасливий…"

Андрій Осипов: "Я щасливий…"

11.10.2021 13:30

Нещодавно у відділі наукової інформації та бібліографії відбулася зустріч із Андрієм Осіповим – відомим українським адвокатом, правозахисником, керівником правління Одеської кіностудії, продюсером, публічним лектором, письменником. І, як виявилося, – напрочуд цікавою творчою людиною, прекрасним оповідачем, який зумів підкорити аудиторію з перших хвилин зустрічі.

В анонсі заходу були вказані презентація роману Андрія Осіпова «Зґвалтоване кохання» та перегляд офіційного трейлера до фільму «Чому я живий» (режисер – Віллен Новак), однак програма зустрічі виявилася більш насиченою. Крім трейлера і розповіді про фільм, присутні здійснили захоплюючу подорож історією Одеської кіностудії, дізналися про те, чим живе кіностудія сьогодні, що робиться для її відродження. А робиться чимало. І фільми такого рівня, як «Чому я живий» – яскравий тому приклад.

Сценарій фільму має автобіографічний характер. Його автор – письменник і драматург Євген Митько (1931-2007) народився в Маріуполі. Саме там і розгортаються події військової драми. Це фільм про любов українки і єврея, про взаємовідносини їхніх сімей, в яких знайшлося місце всьому – радості, смутку, пристрасті, любові та ненависті…

Фільм було задумано ще на початку 1990-х років. Спроби знайти фінансування на створення фільму увінчалися успіхом лише в 2019 р. У липні 2020 р. почалися зйомки. Фільм був знятий і змонтований в рекордні терміни – менше, ніж за рік. Генеральним продюсером виступив Андрій Осіпов. 19 серпня на XII Одеському Міжнародному Кінофестивалі відбулася прем'єра фільму «Чому я живий». Картина була дуже тепло зустрінута глядачами. За словами очевидців, зал вибухнув оплесками вже на перших секундах заставки, як тільки на екрані з'явилися символи Одеської кіностудії – легендарний фірмовий кораблик, і пролунали звуки ринди. Хочеться вірити, що херсонцям фільм також припаде до душі.

Незважаючи на те, що Андрій Осіпов отримав юридичну освіту і довгий час працював адвокатом, досягнувши успіху на цьому шляху, творче начало домінує в його натурі. У письменницькому доробку Андрія Олексійовича кілька публіцистичних книг і дві художні.

У Херсоні автор презентував роман «Зґвалтоване кохання» (2020). Схоже, що Андрій Осіпов, також як і херсонський адвокат Інна Мокіна, руйнують стереотипи. Адже прийнято вважати, що літературними здібностями серед літераторів-непрофесіоналів більшою мірою наділені медики: вони – автори багатьох книг різних прозових і поетичних жанрів. Однак на літературній карті Півдня України все частіше стали з'являтися імена юристів-письменників. Так, Голова Ради адвокатів Херсонської області Інна Мокіна в 2019 році у відділі наукової інформації і бібліографії представила книгу «По ту сторону адвокатской тайны». У цьому році книгу, сюжет якої побудовано на подіях з особистої адвокатської практики, презентував Андрій Осіпов. В основі роману – кримінальна справа, відкрита проти літнього чоловіка за звинуваченням у згвалтуванні сусідської дівчинки. Крім цієї справи в бесідах героїв книги мова йде і про інші випадки з адвокатської практики. Роман вийшов гостросюжетним, з несподіваним фіналом...

Живе спілкування з автором роману, питання та відповіді, автограф-сесія – все було чудово в цій зустрічі. Величезна подяка Андрію Осіпову за подаровані бібліотеці книги. Немає жодного сумніву, що вони будуть користуватися читацьким попитом, і не тільки серед любителів детективного жанру.

Хочеться додати, що Андрій Осіпов, будучи на посаді голови правління Одеської кіностудії, ініціював випуск серії книг під загальною назвою «Бібліотека Одеської кіностудії», в рамках якої вийшли книги: Костроменко В. «Нариси історії Одеської кіностудії», Миславський В. «Перші десятиліття Одеської кіностудії: події, фільми, імена», Миславський В., Гергеша В. «Механік-винахідник Йосип Тимченко в документах і спогадах», Костроменко В. «В кадре и за кадром», Миславський В. «Кінопідприємець Дмитро Харитонов. Життя і фільми».

По закінченню зустрічі, прокручуючи в голові окремі її моменти, прийшла до висновку, що моя культурна програма-мінімум на найближче майбутнє буде мати приблизно такий вигляд:

• Читання книги Андрія Осипова «Зґвалтоване кохання».
• Перегляд кінофільму Одеської кіностудії «Чому я живий».
• Відвідування двох музеїв історії кіновиробництва, розташованих на території Одеської кіностудії: Музей екпозиції Кіно і Музей Техніки Кіно, ініціатором створення яких є Андрій Осіпов.

P.S. Доводжу до відома всіх бажаючих прочитати роман Андрія Осіпова «Зґвалтоване кохання», що книга вже знаходиться у фонді Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара. Прем'єра фільму «Чому я живий» в кінотеатрах України відбудеться 4 листопада.

Ольга Лянсберг

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

   1 2 345
6 789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031