Професія - бібліограф
Професія - бібліограф
Бібліограф - маловідома в широких колах професія, проте абсолютно незамінна для всіх наукових працівників. Саме бібліографи працюють для того, щоб весь потік нових літературних видань постав
перед читачами в найбільш зручній формі, а потрібна книга була знайдена за найкоротший час.
Історично професія бібліографа з'явилися з середини XV століття - століття винаходу книгодрукування в Європі. Проте ще в Стародавньому світі читальні зали вміщували величезну кількість книг, що спричинило винахід карткового каталогу для читачів. Пізніше бібліографи почали створювати збірники і хрестоматії кращих літературних творів, спрямованих на ознайомлення читачів з маловідомими творами, які з точки зору своєї значимості не можу бути непоміченими освіченою людиною.
На сучасному етапі жодна бібліотека не змогла б існувати без співробітника, здатного надавати довідково-бібліографічні та науково-інформаційні послуги. У перелік обов'язків бібліографа входять створення довідково-інформаційних фондів та їх технічна і наукова обробка, вивчення та аналіз читацького попиту на літературу, проведення експертизи наукової і технічної документації, а також складання різних каталогів.
Пропонуємо Вам ознайомитися зі статтями різних авторів про цю цікаву та маловідому професію.
- Барышева Т. Б. Размышления о профессии: прозаический аспект
- Блюм А.В. Библиографы и библиография в русской художественной литературе XIX в.
- Леонов В. П. Наша профессия
- Леонов В. П. О личности и мастерстве библиографа
- Лопатина Н. В. Профессия библиографа в период информатизации
- Рева Н. Професія - бібліограф
- Соколов А. В. Интеллигентность в мире библиографии