Головна Новини «Биківня – територія пам’яті»: бібліографічний покажчик про минуле й майбутнє

«Биківня – територія пам’яті»: бібліографічний покажчик про минуле й майбутнє

31.10.2023 18:09

Нещодавно в бібліографічному житті України відбулася важлива подія: побачив світ науково-допоміжний бібліографічний покажчик «Биківня – територія пам’яті» (Харків, 2023). Унікальність покажчика полягає в тому, що він є першою спробою довідкового видання, що репрезентує публікації другої половини ХХ ст., присвячені Биківнянській трагедії.

Покажчик охоплює публікації 1941-1991 рр., які з’явилися друком в Україні та інших країнах світу українською та російською мовами. Також планується підготовка другої частини даного покажчика, яка стосуватиметься видань з 1991 року до сьогодні.

Перша частина, яку вже можна активно використовувати, звернувшись до найбільших бібліотек України, а також друга частина, яка сподіваємося, побачить невдовзі світ, є бібліографічною базою даних для подальшого вивчення історії спецділянки НКВС у Биківнянському лісі та історії становлення й функціонування Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили».

Бібліографічний покажчик укладено за хронологічним принципом. Як зауважує Тетяна Шептицька, фактично покажчик є «документом доби», адже зафіксовує інформацію про те, як змінювалася зацікавленість громадськості Биківнянською трагедією та як зростала увага до теми не лише журналістів, а й урядових кіл та наукової спільноти.

Своєрідними «родзинками» покажчика є тексти окремих публікацій, наведених у формі публікацій.

Цінність даного видання, безперечно, важко переоцінити. Адже глибоке дослідження Биківнянської трагедії дозволить не тільки зрозуміти й усвідомити масштаби втрат та ціну, яку було заплачено за українську Незалежність, але й є важливим уроком в умовах формування бачення українського майбутнього.

Ми дуже вдячні НІМЗ «Биківнянські могили» за те, що примірники покажчика є і у фонді нашої книгозбірні і впевнені, що серед херсонських дослідників та студентів знайдуться ті, хто детально займатимуться дослідженням Биківнянської трагедії та біографії тих осіб, які знайшли свій спочинок на території Биківні.

Календар подій

     1 2 3
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031