Казки на уроках

Казки на уроках


Казка на уроці української мови

У далекій країні, що мала назву Речення, жила красуня-принцеса Присудок. Була вона дуже гарною, працьовитою, але ніяк доля не посміхалася їй, була вона дуже самотня. Приїжджало до неї свататися багато заморських красенів-принців, та жоден не став їй за пару. Бо Присудок чекала такого, який би міг доповнити її невгамовність твердою впевненістю. І ось коли вона вже геть засумувала, прилетіла Словесність, яка доводилась хрещеною матір’ю чарівній принцесі.
– Доброго ранку, люба Присудок, – привіталась вона. – Принесла я тобі добру звістку. В одній далекій державі живе самотньо принц Підмет, якому віщунка напророкувала тебе в дружини. Але на його державу накладено страшне прокляття. Ніхто не може виїхати з країни, тому що кругом виросли великі тернові чагарники, які зла відьма зробила такими густими та високими, що навіть сонячне проміння не пробивається крізь них. Через те в країні завжди ніч, і всі люди, і принц сплять уже майже сто років. Тільки та дівчина, яка дістанеться цієї країни, винищить чагарник та поцілує прекрасного принца, стане йому дружиною, – сказала Словесність і дуже швидко зникла.
Присудок, не довго думаючи, осідлала коня і вирушила в дорогу.
Добрі люди вказали їй шлях до зачарованого королівства. По дорозі вона зустріла трьох друзів: Додаток, Означення та їх сестру Обставину. Вони подорожували світом в пошуках своєї долі. Коли вони почули про зачарованого принца, то вирішили допомогти привітній мандрівниці, яка розділила з ними вечерю. А були вони не звичайними подорожніми, кожен з них мав надприродні здібності. Додаток міг запалити вогонь поглядом. Означення міг піснею дощик викликати, а Обставина завжди могла визначити, де вони знаходились та котра зараз година.
От ідуть вони та йдуть, а зла відьма Безладдя наслала на них мороз та вітер. Додаток глянув на них своїм жагучим поглядом і розтопив лютих ворогів. Йдуть вони далі, і вже Обставина визначила, що зосталось трохи до того королівства, але відьма взяла та наслала на них спеку та пожежу. Означення заспівало свою пісню, і впав на землю рясний дощ, який загасив пожежу і розігнав дим. Тоді вони й побачили страшенні чагарники, що виросли навколо зачарованого королівства. Додаток не розгубився і випалив через ті чагарники дорогу, а щоб вогонь не перекинувся далі, Означення дощиком «покропило». Тоді Обставина показала принцесі Присудок замок принца Підмета. Коли прекрасна Присудок поцілувала принца Підмета, то сталося те, що віщувала добра фея. Він прокинувся і покохав свою рятівницю. Свої королівства вони об’єднали, а друзі Додаток, Означення та Обставина стали жити разом з ними в добрі і злагоді в чарівному королівстві Речення.

Казка на уроці географії

Колись давно у Всесвіті були тільки Сонце і Місяць. Вони були дуже щасливі, коли в них народилася маленька зірочка. Її назвали Землею. Дитинка дуже швидко підростала. Після народження Землі з’явилося ще восьмеро дітей. Там була одна дівчинка, а всі інші хлопчики: Венера, Плутон, Нептун, Уран, Юпітер, Марс і Меркурій. Земля була дуже працьовита, старанна, завжди допомагала батькам. За красунею спостерігав Бог. За її наполегливу працю Він подарував Землі багато рослин, тварин та жменьку води. Космічна дівчинка хотіла показати подарунки своїм батькам, але поспішаючи до них, спіткнулася і все розсипалося. Не змогла Земля більше дістатися до Сонця та Місяця. Лише вдень бачила свою матусю, відчувала її теплі материнські промінчики, а вночі зустрічала Місяця, який давав їй батьківські поради. Згодом Земля стала справжньою красунею. Розквітли квіточки, потекли струмочки, тварини розбіглися по Землі. З роками на ній поселилися люди. А Землю з того часу стали називати рідною зеленою планетою.

http://mamka.info/index.php?topic=4855.0

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

      1
23 4 5678
9 101112 13 1415
1617 18 19202122
23 24 25 26272829
30