Головна Новини Невпинно дбаємо про інформаційний імунітет херсонців

Невпинно дбаємо про інформаційний імунітет херсонців

01.05.2024 15:02

У сучасному світі, де інформація ллється звідусіль, як ніколи важливо вміти її критично оцінювати. Саме цій проблемі було присвячено черговий тренінг з інформаційної гігієни, який було проведено для педагогічної спільноти Херсонщини.

У першій частині зустрічі бібліотекарі Гончарівки, тренерки проєкту Тетяна Донченко та Лілія Віжічаніна обговорили з присутніми важливість основних правил інформаційної гігієни. А далі на прикладі курки, яка знесла яйце, вчилися розпізнавати фейки, маніпуляції, дезінформацію, пропаганду, цензуру тощо, якими «обростав» даний факт.

У другій частині тренінгу грали в антифейкову гру «Нота Єнота». 

Херсонці добре знають, що коли вороги робили «жест доброї волі», прихопили з собою улюбленця багатьох мешканців міста – єнота Віталіка. Вони ж його не лише вкрали, а почали використовувати у своїй пропаганді. Нашого Єнота Віталіка вони перейменували на Хєрсі. Створилии окремі тг-канали, де збирали кошти на потреби «СВО», розказували, що віддали єнота у Мелітополі у тамтешній університет на спеціальність «Інформаційна безпека». Окремо зробили шеврони з єнотом Хєрсі і постили малюнки дітей, які дуже люблять єнота Хєрсі. Тільки один тг-канал мав понад 76 тисяч підписників…

Врятувати єнота з пропагандистського полону – така мета інтелектуальної гри, авторкою якої є Альона Романюк, фактчекерка, головна редакторка проєктів «НотаЄнота» та «По той бік путінської брехні», викладачка Інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка, НУ «Києво-Могилянська академія», ведуча телепроєкту «Анатомія брехні».

Цікаві завдання дозволили присутнім «прокачати» навички критичного мислення та нагадати собі  багато корисного.

Ми впевнені, що такі зустрічі є дуже корисними й необхідними в наш час, адже вони сприяють зміцненню інформаційного імунітету незламних херсонців.

Календар подій

123 4 5 67
8 9 10 11 121314
151617 18 19 20 21
22232425262728
293031