Головна Новини Зустріч з письменницею, перекладачкою та мрійницею Олександрою Орловою

Зустріч з письменницею, перекладачкою та мрійницею Олександрою Орловою

03.05.2023 13:51

2 травня в рамках співпраці Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара з Херсонською гімназією № 2 та Херсонським НВК № 8 для діток молодшого та середнього шкільного віку було проведено зустріч із українською письменницею Олександрою Орловою. Ця світла, щира, мудра людина пише прекрасні твори для дітей і для дорослих, перекладає твори з інших мов на українську, активно популяризує українську культуру в інтернет-просторі.  

Пані Олександра розповіла присутнім про свої пізнавальні книжки – дуже цікаві за змістом і надзвичайно привабливі за оформленням – справжні шедеври.

«Парфумерний щоденник Зої» (Львів, 2022). У Зої особливий ніс – дуже чутливий до запахів. Тож дівчинка вирішує присвятити себе парфумерній справі. У своєму щоденнику вона занотовує все, що дізнається про аромати, видатних парфумерів і парфумерок, а ще вчиться створювати власні парфуми. З цією книжкою відкриєш чарівний світ парфумерії та довідаєшся, як виготовляли ароматні суміші у давнину, як виникла ідея створення найвідоміших парфумів та кому вдалося закоркувати аромат книжок. А ще помандруєш із Зоєю до музею парфумів «Фраґонар» у Парижі! Немає жодної дитячої книжки з цієї тематики. 
Пані Олександра зауважила, що коли «Парфумерний щоденник Зої» був уже готовий, видавництво мало запитати дозволу у фірм, які згадуються у книжці. Тобто якщо Ви захочете обрати шлях письменника, треба пам’ятати, що при згадуванні у творі відомих брендів або фільмів, треба просити дозволу на ці згадки у фірм та юристів

«Де ти, Діно?» (Львів, 2021). Діна – сухопутна черепаха. Але разом зі своїм малим господарем вирушає в мандрівку до моря. Не дивно, що хлопчикові доводиться постійно розшукувати її, коли вони опиняються поза межами міського помешкання. А в пошуках йому допомагає улюблений дід Микола. Колись він був капітаном корабля, а тепер працює доглядачем маяка, тож він має багато цікавих історій та занять для онука. Дідусь та малий – двоє найкращих друзів. Спільно вони доглядають маяк, а на закінчення канікул хлопчик отримує від дідуся дивовижний дарунок, який цілий рік нагадуватиме йому про літо на березі моря – з дідусем та невгамовною Діною. У книзі багато пізнавальної інформації про маяки, скільки їх залишилося, а також про черепах, як за ними треба доглядати.

 «Чотири Князівни» (Київ, 2021). Про доньок Ярослава Мудрого ми знаємо, що всі вони пошлюбилися з європейськими королями. А ким же були вони самі? Авторка цієї книжки уявила, як могло минати дитинство київських принцес. Це не нудний підручник з історії, а захоплююча подорож у добу Київської Русі, занурення у побут та дитячі роки київських принцес: Агати, Олісави, Насті та Анни. Кмітливі, задерикуваті, грайливі дівчиська – а водночас майбутні правительки, які вчаться князівських чеснот і шанують книжки. Унікальність видання – це складові, що допомагають дорослим знайти правильні слова для обговорення психологічних моментів з дітьми та глибшого розуміння історичного контексту: друкована книжка, детальний бекґраунд за QR-кодом, ігрова закладка.

Ми ще ніколи не чули так багато запитань від діток на зустрічі: про рецепти успіху письменника, джерела натхнення, як долати прокрастинацію у творчості та багато інших. І це свідчить, що такі зустрічі мають важливе значення, особливо для юного покоління.

Кілька книжок Олександри Орлової присвячено домашнім улюбленцям – котикам. А наша Гончарівка на одну з таких книг – «Подорож до країни Мурвіль» - створила буктрейлер. Під час зустрічі діти з цікавістю його переглянули і виявили бажання прочитати цю книжку.

Пані Олександра поділилися з нами секретиком, що скоро побачить світ її нова книга – і ми з радістю чекатимемо на її презентацію. А нашій чудовій гості бажаємо невичерпного натхнення на написання нових книжок.

Календар подій

123 4 5 67
8 9 10 11 121314
15161718192021
22232425262728
293031