Корній Д. Тому, що ти є

Лілія Віжічаніна, бібліотекар,
викладач Безкоштовних курсів української мови у Херсоні

Дара Корній «Тому, що ти є»

Тішуся тим, що в сучасній украінській літературі є такі достойні перлини. У даному випадку говорю про книгу Дари Корній "Тому, що ти є". Дещо незвичайний сюжет, насущі буденні проблеми на фоні 90-х років минулого століття і кохання, яке пронизує усю книгу. Головна думка роману - ніколи не пізно щось змінити, і якщо така можливість є - треба обов'язково цим скористатись, а то жалітимемо усе життя...

Змістовний текст, що містить захоплюючі легенди, незвичайна структура, що змушує гортати сторінку за сторінкою, - усе це вирізняє даний роман. Запам'яталась одна цитата: "В житті трапляються події, які перевертають твоє життя, перетворюють його, видозмінюють, якщо хочете. Коли дивишся в очі тих, кого любиш найдужче і кого щойно заледве не втратив, зачинаш розуміти, що насправді ані гроші, ані статки не мають зовсім ніякого значення, бо крім отої всієї матеріальної блажі є щось таке, що міцно тримає людину над поверхнею землі, не даючи їй змаліти до рівня мурашиного, і те щось, очевидно, є любов, бо вона єдина, заради чого варто дихати, будувати, іноді руйнувати і, врешті, існувати....". Прочитайте - байдужими вас ця книга не залишить.


Альона Кисельова, бібліотекар

Тому, що ти є

Кохання. Всі ми мріємо про нього, хочемо, щоб у наше життя прийшло це велике почуття. Щоб поруч з вами була кохана людина, від присутності якої все змінюється довкола: і сонце світить яскравіше, і хмари зникають з неба. І ти від одного погляду розумієш – він (вона) для тебе ВСЕ! І варто жити тільки тому, що він Є!

До прочитання роману Дари Корній «Тому що ти є» я чомусь на сто відсотків була впевнена, що всі люди хочуть саме такого кохання. Та виявляється, що ні.

Одні можуть жити утриманкою при багатому, старому проректору-збоченцю, бо так зручно та вигідно, інші одружуються за спорідненістю інтересів, виховання, поєднання аристократичних родин, злиття капіталу.

З часом до когось приходить переосмислення цінностей, люди починають розуміти, що крім матеріальних примх є щось набагато важливіше у житті. І це – любов, «бо вона єдина, заради чого варто дихати, будувати, і, врешті, існувати».

Тлом, на якому розгортається любовна історія, слугує Україна, початок 90-х років XX століття. Напрочуд щемливо описано студентську революцію на граніті, коли молодь прагнула змін у своїй країні та вперше вийшла на майдан. Тоді мало хто розумів, що ж та молодь хоче, чого їй не вистачає? Але це був перший, невеличкий крок, зроблений до будівництва незалежної України.

А ще в романі, як і в більшості творів Дари Корній, багато повчальних, цікавих  легенд та історій.

Я щиро бажаю всім знайти саме таке справжнє, щире, взаємне кохання та отримати задоволення від читання роману.

 

Календар подій

   1 2 345
67 8 9 10 1112
1314 15 16 17 1819
20 21 22 23 24 25 26
27 28 2930