Головна Новини Полум’яна Квітка: вечір пам’яті видатної співачки Квітки Цісик

Полум’яна Квітка: вечір пам’яті видатної співачки Квітки Цісик

04.04.2023 08:48

Напередодні 70-річчя від дня народження талановитої співачки українського походження Квітки Цісик учасники та гості розмовного клубу зібралися разом, щоб ушанувати пам'ять про неї.

Американці вирахували, що Квітку Цісик прослухало більше людей, ніж може коли-небудь населити нашу планету – понад 22 мільярди! А ось в Україні крізь залізну радянську завісу пробитися було неможливо. Та все ж мрія Квітки про те, щоб в Україні її почули, здійснилася. Бо сама співачка доклала до цього багато зусиль.

Присутні на вечорі мали змогу поринути у світ творчості американки з українською душею. Протягом заходу лунали пісні у виконанні Квітки із двох альбомів українських пісень, які вдалося записати. Вона не встигла записати третій альбом – у 1998 році померла від онкології.

Завдяки заходу дехто відкрив для себе це ім'я та неповторний голос. Адже Квітка Цісик – одна з небагатьох, чий голос змушує всередині все перевернути, плакати, ридати, боліти в грудях... Це голос нашого співучого народу. Квітка любила Україну, її культуру та співала українські пісні так, як співає душа.

У пам'ять про себе Квітка залишила свої пісні, щоб ми пам’ятали: українці – найбільш співоча нація у світі.

Дякуємо учасникам розмовного клубу, які допомогли висвітлити життєвий та творчий шлях співачки, а бібліотекарі відділу рідкісних та цінних видань Діні Бондаренко – за світлину муралу з зображенням Квітки Цісик, що знаходиться на багатоповерхівці в Івано-Франківську.

Тільки разом ми зможемо зберегти пам'ять про видатних, талановитих українців, а разом із тим – і наш генетичний код!

Календар подій

   1 2 345
67 8 9 10 1112
1314 15 16 17 1819
20 21 22 23 24 25 26
27282930