Сеттерфілд Д. Тринадцята казка

Альона Кисельова, бібліотекар

У кожного з нас є своя історія

Якщо ви так само як і я дуже полюбляєте книги з непередбачуваною розв’язкою, то роман англійської письменниці Діани Сеттерфілд «Тринадцята казка» саме для вас.

Маргарет Лі (головна героїня цього твору) з дитинства допомагає батьку в букіністичній крамниці. Тут вона вивчала абетку, навчилася писати: виписуючи імена та назви в каталожні картки. Дівчинка читала все підряд: готичні романи, посібники. Але улюбленим жанром її були біографії, мемуари, щоденники. Книжки для неї – важливіші за життя. Вона сама полюбляла писати біографічні розвідки про хронічних невдах, «які все життя прожили у тіні чужої слави» (про братів-близнюків Ландьє). А ще Маргарет дізнається таємницю, яку приховували від неї батьки: у неї була сестра-близнючка, яка померла ще маленькою.

І одного дня Маргарет отримує листа від іменитої письменниці Віди Вінтер із пропозицією приїхати до неї та написати правдиву біографію відомої оповідачки. Вона написала безліч книжок, дала велику кількість інтерв’ю, та всім Віда Вінтер розповідає вигадані, чудернацькі історії, які ніколи не повторюються. І ніхто не знає, яке справжнє ім’я всесвітньовідомої письменниці.

А ще у Віди Вінтер є книга «13 казок про чудесні перетворення і розпач». Та в ній тільки 12 казок, ніякої 13. І увесь світ гадає, чи є таки оця остання, 13 казка.

Маргарет вирушає до маєтку письменниці. Чи зможе вона щось дізнатися про цю зниклу казку? Чи дійсно нарешті-таки Віда Вінтер розповість правдиву історію свого життя? На вас чекає загадковий замок Енджелфілд, близнюки, привиди та безліч сімейних таємниць.

Дуже запам’ятався епізод, коли письменниця пропонує Маргарет уявити стрічку конвеєра, у кінці якого – піч. На конвеєрі абсолютно всі примірники улюблених книжок. Чоловік вмикає важіль і книги згорають. Але в будь-який момент можна це зупинити. Бо у вашій руці – пістоль.

Особисто я не змогла б вбити людину, щоб врятувати книгу. Але, можливо, у мене просто немає настільки улюбленого твору.

Роман сподобається всім любителям розгадування сімейних таємниць і поціновувачам якісної літератури в дусі Шарлоти Бронте.

Календар подій

   1 2 345
67 8 9 10 1112
1314 15 16 17 1819
20 21 22 23 24 25 26
27 28 2930