Головна Новини Збірки поезії «Тільки не пиши мені про війну» Павла Вишебаби – подарунок Гончарівці від благодійного фонду «Бібліотечна країна»

Збірки поезії «Тільки не пиши мені про війну» Павла Вишебаби – подарунок Гончарівці від благодійного фонду «Бібліотечна країна»

13.06.2023 17:36

До фонду Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара надійшов цінний подарунок від благодійного фонду «Бібліотечна країна». Це 5 примірників збірки поезії «Тільки не пиши мені про війну» неймовірно талановитого Павла Вишебабаби. Ця збірка вийшла накладом  15 000 примірників.

Павло Вишебаба – лідер гурту «One Planet Orchestra» та відомий екоактивіст. Нині він стоїть на обороні України, пише вірші та пісні, та викладає в мережі життєствердні відео. 

Своїми віршами Павло привернув небачену увагу до сучасної української поезії: декламація автора набирає мільйони переглядів у соцмережах, його вірші читають у прайм-тайм на центральних телеканалах, їх кладуть на музику та озвучують на проукраїнських мітингах по всьому світу різними мовами. Як зауважує з цього приводу відомий український поет Любко Дереш, так буває, коли твої особисті надлами раптом збігаються з надламами цілої генерації і коли раптом ці надлами отримують шанс на зцілення.

Війна, прийшовши зі Сходу, злагодила голос Павлового болю, любові та гніву цілої країни й привела їх у резонанс, давши обом належної гнучкості.


Тільки не пиши мені про війну,
розкажи, чи є біля тебе сад,
чи ти чуєш коників і цикад,
і чи повзають равлики по в’юну.

Як у тих далеких від нас краях,
називають люди своїх котів?
Те, чого найбільше би я хотів,
щоб не було суму в твоїх рядках.

Чи цвіте там вишня та абрикос?
І якщо подарують тобі букет,
не розказуй, як бігла ти від ракет,
розкажи, як добре нам тут жилось.

Запроси в Україну до нас гостей,
всіх, кого зустрінеш на чужині,
ми покажемо кожному по війні,
як ми вдячні за спокій своїх дітей.

Павло Вишебаба зняв чуттєвий ролик з військовими під вірш "Тільки не пиши мені про війну". Він зізнається, що декого з бійців вже немає в живих, тому їх дружини вдячні за цю згадку.

Ми дуже вдячні поетові за його творчість, а благодійному фонду «Бібліотечна країна» – за те, що ця творчість стане доступною читачам Гончарівки.

Календар подій

   1 2 345
67 8 9 10 1112
1314 15 16 17 1819
20 21 22 23 24 25 26
27 28 2930