Головна Новини Смакуйте кавунами та читайте «кавунові» книжки

Смакуйте кавунами та читайте «кавунові» книжки

03.08.2023 17:08

Важко знайти людину, яка б не любила такий солодкий та надзвичайно соковитий фрукт, як кавун (хоча вчені-ботаніки вважають його ягодою). Тому зовсім не дивною є ідея святкування Всесвітнього дня кавуна, який припадає на 3 серпня. Ця дата також є невипадковою, адже саме тоді спостерігається пік збирання врожаю ягоди. Започаткували День кавуна американці. Саме зі Сполучених Штатів починає свою історію це свято, де згодом стало Національним

Кавун вважається одним із символів Херсонської області. У мирні часи солодка ягода займала особливе місце у просуванні туризму в області. А під час війни саме кавун став символом звільнення області від російських окупантів.

Познайомили Херсонщину з кавунами кримські татари. У середині ХІХ століття плоди вирощували на території Олешок, а звідти Дніпром їх могли сплавляти до Одеси.

У 1969 році у Голій Пристані заснували дослідну станцію баштанництва, тут виводили нові гібриди та сорти кавунів. На початку 2000-х років у місті започаткували кавуновий фестиваль, пізніше встановили скульптуру кавуна.

Херсонський клімат та ґрунт роблять наші кавуни особливими. З Херсонщини кавуни везли на продаж чи не у всі міста України. Ба більше, кавуни, вирощені в інших областях України, продавці часто називали «херсонськими», бо це стало символом смаку та якості.

А ще ми підібрали для вас, наші читачі, декілька «кавунових» книжок.

Грінченко Борис. Кавуни.
В оповіданні «Кавуни» розповідається про двох хлопців-сусідів, що подалися на сусідній баштан за кавунами. Раптом вони почули гомін, і один з них, Стецько, тікаючи, видав їх, причому його не було впіймано. Санько ж зазнав жорстокого покарання — його було сильно побито, але він не видав свого товариша, бо знав, що його поб’є батько. Санько відлежувався після побоїв, а коли знову зустрівся з Стецьком, сказав йому лише: «Ех ти!».
Оповідання вчить дітей стійкості і виховує почуття відповідальності за інших. Злякавшись, Стецько не подумав про свого товариша, він прагнув порятунку лише собі. Санько ж повів себе шляхетно, не видав товариша.
Автор підводить читача до думки, що справжня дружба вимагає вірності в будь-якій ситуації.

Коваленко Олексій. Фрукти проти овочів. Чому кавун - не ягода, а томат - це фрукт.
Ця книга руйнує усі ваші уявлення про поділ овочів, фруктів, ягід і горіхів, а ще відкриє категорії про які ви, найбільше за все, навіть, не здогадувалися. Книжка Олексія Коваленка - це кладязь дотепних фактів про походження, використання, ареали поширення, історію окультурення рослин. Ми гадали, що кавун - це фрукт, потім виявився шокуючий факт, що це ягода, але і ця категорія виявилася хибною. Але ж перець і помідори - це овочі, ми знаємо це з дитинства, інакше не може бути! Якби не так...
Тому вивчайте ботаніку. З цією книгою це заняття буде дуже легким, цікавим, неймовірно захоплюючим і непередбачуваним.

Жан-Крістоф Дерр'єн. Фріжель і Флаффі. Том 1. Таємниця загублених кавунів.
Події відбуваються в селищі Ланнiель, а головні герої цієї історії: Фрiжeль - учень чарівника, Флаффi - вірний пес Фрiжeля, Абель - юний інженер-конструктор, i Аліса - грабiжниця-новачок. I всі вони прагнуть пригод!
В одного з їхніх друзів, продавця кавунів, велика неприємність: вантаж iз ягодами, який вiн супроводжує, кожної поїздки зникає невідомо куди.
Це непогана можливість для нашої відважної четвірки спробувати себе в ролі детективів та вирушити в ліс, який кишить зомбі...

Херсонщина обов’язково після нашої Перемоги заполонить своїми смачними кавунами весь світ!

Херсонські кавуни
Обігнавши вітерець
десь на полустанку,
До перону підійшов
поїзд на світанку.
Звідкіля він – із Карпат
чи з Полтави, може?
Пасажирські поїзди,
мов дві краплі, схожі.

Та коли рябий кавун
винесли з вагона,
Стало ясно й ліхтарю –
поїзд із Херсона.

Це мені передала
Таврія дарунки.
Сонце вивело на них
світлі візерунки.

                                         Анатолій Качан

Календар подій

    1 2 3 4
56 7 8 91011
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 232425
26272829