Головна Книжковий майданчик Бібліографічні огляди «Така любов буває раз в ніколи…»: 13 книг, об'єднаних коханням

«Така любов буває раз в ніколи…»: 13 книг, об'єднаних коханням

...Є особливий час - час постаті в тумані,
Якій усе одно. Якій усе  - любов.
Маріанна Кіяновська.

Кохання… Велике, справжнє, взаємне, щире, вічне. Всі ми мріємо та чекаємо на нього, Справжню любов оспівували в усі часи. Відомі класики чи сучасні письменники – ще ніхто не проходив повз це окрилене почуття.

Напередодні Дня усіх закоханих відділ наукової інформації та бібліографії вирішив зробити добірку книг сучасних українських авторів, присвячених коханню. У цих книгах – не тільки відчайдушна пристрасть, тривалі платонічні відносини, але й різні трагічні історії, що далеко не завжди закінчуються пропозицією «жили вони довго і щасливо».
Що ж, закохані книгомани, сподіваємося тепер перед вами не постане питання, як провести цей романтичний день. Адже можна поринути в книжку про кохання, зроблену з любов’ю для люблячих людей! 

Тож мерщій у вир кохання…

Белімова Т. В. Київ.ua: роман / Тетяна Белімова. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 253 с.

Більшість із нас сьогодні має віртуальне життя. І добре, якщо воно займає лише певну, частину твого буття. Але як легко іноді просто почати жити лише в інтернеті, наприклад, у соціальній мережі. І це проблема не лише підлітка чи молоді, але й зрілої особистості.Чому так трапляється? Адже живе спілкування, дім, родина, друзі – це набагато важливіше, необхідніше, ніж віртуальний світ. Усе ж багато людей проводять там, м'яко кажучи, часу набагато більше норми (хоча норма у кожного своя).
Та іноді щось у сімейному житті піде не так. Щось дуже не влаштовує тебе у другій половинці чи вона не дозволяє бути тобі самодостатньою особистістю. І ти можеш це дуже довго терпіти, але в якийсь момент ти кажеш собі: «Більше не можу!». І твоєю найзаповітнішою мрією стає ампутація душі.

А десь там, з іншого боку комп’ютера хтось пише тобі повідомлення, лайкає твої фото. А ти можеш безупинно переглядати його сторінку у соціальній мережі. Але чи є це щастям? Чи може привести до серйозних стосунків? На жаль, головна героїня роману щастя і душевного спокою не знайшла і в такому спілкуванні. Проте воно не минуло безслідно. Бо досить вже воно було правдоподібним і змогло породити сильні почуття жінки. І дуже дивно буває в житті, що коли тобі твій рідний чоловік зраджує фізично і далеко не одноразово і не з однією жінкою, і вважає це нормою, а твоє емоційне, душевне спілкування з кимось він сприймає як зраду, яку не готовий прощати.
Що ж коханий? Чому ця любов не привела до якогось логічного продовження, яке дуже важливе для жінки? А виявляється, його кохання –  дар, «і жодних побутових домішок. Їх не може бути. Їх просто не існує в ідеальному світі». Може, ця невагомість почуттів і становить той неповторний чар, і породжує той наркотичний ефект і однозначну залежність від нього???...
Що ж робити головній героїні роману? Як жити далі?
Радимо прочитати всім, хто має віртуальне життя…

 

Гнатко Д. Проклята краса : роман / Дарина Гнатко. - Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 236 с.

Це історія про 18-річну дівчину Ганнусю, яка працювала з подругами на ланці і побачила виразні погляди молодого статного красеня – агронома Павла. Він з дружиною Галиною та родиною мешкав поруч. Галина була дуже ревнива і навела наклеп на Ганнусю. За це батько відвіз доньку в місто до свого старшого брата Даниїли. Ганнуся була дуже вродливою, і за це чоловіки наділяли її своєю надмірною  увагою.
У місті Ганнуся зустріла свою любов і своє горе.  Вона була засуджена на заслання в далекий Сибір. Її коханий чоловік теж потрапив  у затінки НКВС. Але ця історія про кохання має щасливий кінець. Разом з долею головної героїні в книзі проходить доля України: голодомор, роки репресії, роки еміграції українців закордон, друга світова війна.
Книга захоплює з першої сторінки і відноситься , на мій погляд, до категорії жіночої літератури. Вона відзначена Міжнародним літературним конкурсом «Коронація слова», видана у 2016 році.

 

Дашвар Л. Молоко з кров'ю : [роман] / Люко Дашвар. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2010. – 268 с.

Кажуть, що жінка сама не знає чого хоче і від цього страждають всі навколо. Та книга «Молоко з кров’ю» доводить, що найгірше страждає сама жінка. Головна героїня книги Маруся кохає одного, вийшла заміж за іншого. І справа не втому, що не мала взаємності чи не могла визначитися. Просто об’єкт її кохання був їй не до пари. Не гарний, не дуже розумний та не користувався попитом. Тому вона й обрала іншого. Популярного серед дівчат, професійного, гарного, видного та не коханого юнака. І поплатилася за це досить жорстоко. Перш за все її чоловік, дізнавшись про зраду, яка тривала багато років жорстоко побив жінку. Також він зробив усе можливе, щоб її коханця надовго посадили до в’язниці. Це сильно мучило Марусю до кінця її днів.
Більше того, життя з некоханим привело до того, що загинув її єдиний син.
У роду Марусі народжувалися тільки дівчатка і тільки від справжнього кохання. А оскільки вона зрадила цій традиції і завагітніла не від коханого, народився хлопчик, якого не мало бути. Закінчилося все доволі трагічно. Ніхто із фігурантів цієї історії не мав великого щастя багато років. Маруся залишилася сама, без чоловіка та дитини, її чоловік одружився вдруге і вже у солідному віці отримав таке бажане щастя.Матіос М В. Майже ніколи не навпаки : сімейна сага в новелах / Марія Матіос. - Вид. 3-тє. - Л. : Піраміда, 2011. - 169 с.

Красива сімейна сага, яка здивує вас своєю відвертістю і якоюсь праведною грішністю.  Якщо наважитеся читати цю книгу, будьте готові до всплесків гніву, і болю, і жаху теж. Адже це історія про гуцулів, історія честі і справедливості, така, якою бачить ії кожен з героїв. Вони не чекають Божого суду, не бояться Божого гніву. Вони чинять за велінням сердця і з власного бачення ситуації.

Книгу побудовано незвично: середина, початок, кінець. А можливо, навпаки – кінець, середина, початок. Та ви не заплутаєтесь. Все буде зрозуміло і водночас дивно, як таке може бути. І взагалі, що то є насправді? Казка, міф, бувальщина? Напевне, всього потроху. Кохання всьому виною. Жінка, чоловік, ще є хтось третій зайвий… біг по колу, замкнений цикл. А ще земля – рідна, родюча, вона теж, як жінка. Заради неї можна і вбити, і згрішити. Чотири брати – як рідні, і разом із тим такі чужі, такі далекі.
А гойданка життя хитається. Вправо- вліво. Береже і чужі, і свої таємниці. Вгору-вниз. Крутиться колесо часу і розкладає все по своїх місцях... Кожен отримає своє, що заслужив. А іноді і не по заслугам. Та то таке життя. Воно майже ніколи не навпаки. Та, ось у чому річ, ключове слово тут "майже"...

 

Лис В. С. Століття Якова : [роман] / Володимир Лис. - Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2013. – 236 с.

Головний герой роману – Яків Мех, напередодні свого сторіччя, пригадує різні події свого життя. Життя, що було далеко не таким легким, як хотілося б кожному. Було в ньому кохання. Молоде, палке, гаряче і... зрадливе. Були жінки, до яких прикипав душею, а вони рвали її на частини. Були діти – свої, тут поряд і десь далеко, чужі, яких не повертався язик так назвати. А ще була війна, полон і такі переплетіння людських доль, до яких ми ніколи не готові. Яків рятував і втрачав. І не лише рідних, і не лише людей.

Упродовж усього роману в голові постійно пульсує питання: а якби тоді вчинив інакше, може б усе було зовсім не так? Але життя не можна написати на чернетці, а потім переписати в чистовик. Чи був Яків нещасний у свої 99? Очевидно, ні. Попри всі життєві випробування. Адже він сам проторив собі шлях і немає на кого нарікати. А це дуже важливо.

Колоритна мова в книзі, яка не відпускає уяву. Книгу треба брати і читати, отримувати насолоду від гортання сторінок і споглядання життя, яке протікає на них. Життя української людини, справжнє, незаплямоване смертельним гріхом життя, сповнене надією і миром.

 

Вінник А. Коли повертається веселка : роман / Анастасія Вінник. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 237 с.

Така красива і романтична назва книги… Але життя головної героїні Тетяни не можна назвати красивим, а тим більше, романтичним. Маленька пухлина в мозку позбавила Таню барвів її життя як у переносному, так і в прямому значенні. Вона не бачить кольорів, не бачить веселки… Однак Таня не звикла здаватися! Часу лишилося обмаль, але вона повинна встигнути: відшукати свого єдиного Романа, познайомити його з сином, розповісти неймовірну історію кохання до кінця…
Прочитайте цю дивовижну історію незламної української жінки-журналістки з Жовтоводська і переконайтесь, що дива таки існують!

 

Львів. Спогади. Кохання : збірка / Алла Рогашко [та ін.]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 317 с.

Моменти стають спогадами. Миттєвості – посмішками на світлинах, теплими історіями, які зігрівають серце. Пам’ятаєш, як усією родиною святкували Різдво у засніженому Львові, присипаному цукровою пудрою снігу? І як ми зустрілися вперше в цьому місті? Як шукали затишку і тепла у привітних кав’ярнях? Як цілувалися під дощем? Стільки історій трапилося в цьому фантастичному місті солодкого кохання та терпкого шоколаду! Художники й музиканти, мрійники, закохані та самотні, місцеві і приїжджі – тут кожен знайде на денці горнятка присмак світлої надії. Хтось зустріне свого янгола-охоронця, хтось – пристрасне кохання чи здійснення мрії. І найцінніше дещо, про що мріє кожен з нас...

 

Кирик Ю. Яблуневі квіти : роман / Юрій Кирик. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 190 с.

Найбагатше та найромантичніше місто сходу Австрійської імперії – Львів. Граф Станіслав Скарбек з першого погляду зрозумів – юна Софійка призначена йому долею. Він чекав, доки вона подорослішає, і за першої нагоди попросив у батьків її руки. Софійці він здавався справжнім принцом, який зійшов зі сторінок казок. І тепер цей принц – її чоловік.
Та невдовзі дівчина розуміє, що вона ніколи не стане сенсом його життя. Усі сили й час він віддає своїй заповітній мрії – будівництву у Львові найбільшого у Європі театру...
А Софійка так жадає бути коханою. Хто ж може здійснити її мрію?
Взимку читати цю книгу під теплою ковдрою і  з горнятком кави особливо приємно і романтично.

 

Корній Д. Тому, що ти є : [роман] / Дара Корній. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2013. – 236 с.

Чудова книжка про головне – дружбу, відданність та любов. Іноді ми вибираємо чужу долю, а коли нарешті розуміємо це, буває занадто пізно. Треба завжди берегти дорогих нам людей і вчасно зізнаватися в своїх почуттях, бо іноді другого шансу не буде.

Головний герой проніс своє кохання через все життя. Розлучившись зі своїм першим коханням, він постійно несвідомо обирав жінок з однаковим, таким "рідним" для нього ім'ям. Головна ж героїня не розгледіла в своєму почутті до друга спражнє кохання, обрала чужу долю і прожила чуже життя. Кажуть, тяжкі хвороби виникають у людині через образи, непрощення і смуток. Так і вона, живучи з чужим для неї чоловіком, за якого колись з жалості вийшла заміж, все життя жалкувала про свій вибір. І на порозі смерті нарешті зустріла того, який кохав її все життя і який просто був щасливий "тому, що вона є".
Кінцівка також непередбачувана. Історії кохання завжди закінчуються або хепі-ендом, або трагедією, а інколи "нічим". Але Дара Корній замахнулася на більше, і запропонувала читачу дві різні кінцівки.
Якби і в житті можна було завжди вибирати і отримувати другий шанс.

 

Теплі історії. Він і вона: зб. оповід. / ред.-упоряд. Ю. Шутенко. - К. : Брайт Стар Паблішинг, 2015. - 113 с. : іл.

Є такі історії, які змушують повірити в дива! Є такі слова, що змінюють життя, ламають перепони, рятують від депресії. А є такі книги, які несуть світло у світ й створені для того, щоб надихати та давати віру в дива! "Теплі історії. Він і вона" – це саме така книга. Вона містить в собі 29 історій про кохання від різних авторів. Розділені вони за трьома тематичними розділами:
– "Закохане літо" – містить історії про омріяне кохання, літні романи, дискусії про кохання та його глибину, неймовірні зустрічі, випадкові чудеса, кохання з першого погляду та першого сну. найбільше вразили оповідання Дмитра Безверхнього, Ольги Деркачової та Галини Жубіль.
– "Це було зі мною" – містить розповіді навіяні романтикою перших побачень, палким коханням та випадковими зустрічами!
– "Вузлик на пам`ять" – про спогади, яке залишає по собі кохання, про те, як воно змінює життя, про любов крізь час. Якщо ви любите історії про кохання, хочете трошки натхнення та відволіктися від сірих буднів, то ця книга вам неодмінно сподобається!

 

Ткачівська М. Голос перепілки: роман / Марія Ткачівська. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 189 с.

Книга «Голос перепілки» – прониклива й драматична історія заплутаних у клубок людських доль, що лягають у сюжет барвистими візерунками. У цій життєвій драмі сплелися любов і ненависть, вірність і зрада, надія та відчай… А винне у всьому кохання – саме воно штовхнуло двох жінок – Стефу та Ганну – в обійми легковажного Бориса, запаморочивши розум.

На світ з’явилося двоє дітей Бориса, яких честолюбивий чоловік покинув напризволяще. Розпочавши читати онлайн книгу «Голос перепілки» Марії Ткачівської українською мовою, ви не зможете відірватися до останніх рядків. Як складеться життя двох нещасних жінок, які залишилися в найскрутнішу хвилину наодинці з маленькими дітьми? Яким чином вони виживатимуть у непрості часи?

Найболючіше питання, яке зачіпає авторка, – непрості стосунки батьків і дітей. Червоною ниткою крізь твір проходить риторичне питання: чи варто прощати того, хто зрадив тебе і твою родину? Чи зможуть Мартин і Марія знайти батька? Якою буде їхня зустріч? І найцікавіше: як доля-жартівниця зведе брата і сестру, які не знають про існування одне одного?

 

Роздобудько І. В. Гудзик : (психол. драма) / І. Роздобудько. – Х. : Фоліо, 2008. – 222 с.

Події в романі відбуваються в період з середини 70-х років минулого століття і до сьогодення. Це історія нерозділеного кохання. «Кохання – це боляче. Коли воно минає – залишається пам'ять тіла й вона унеможливлює інші, нові стосунки…». Головний герой – Денис, студент першого курсу кінофакультету після іспитів вирушає до Карпат. Там він закохується в загадкову жінку Єлизавету Тенецьку. Між ними спалахує пристрасть, яка для неї просто пригода, а для Дениса – перше кохання. Щоб якось позбутися усього цього, він іде служити в армію, потрапляє на війну в Афганістан. Повертається, поновлює навчання, закінчує інститут. Їде працювати в провінцію, робить вдалу кар'єру, повертається до столиці.
Минає майже двадцять років, а він все ще думає про ту незвичайну жінку. Несподівано для себе Денис зустрічає Ліку – юну дівчину, яка закохується в нього. Пара вирішує одружитись. І тут виявляється, що Ліка – донька Єлизавети Тенецької… Яку роль тут зіграв ґудзик? Як склалися подальші долі головних героїв? Прочитайте самі! 

 

Фіалко Н. І. Кохання з першого погляду : [роман] / Ніна Фіалко. – Тернопіль : Богдан, 2016. – 292 с.

У романі авторка змальовує життя сучасної молоді, яка, будучи невдоволеною своїм становищем на рідній землі, шукає щастя за кордоном. Головний герой роману, закохавшись у місцеву красуню, намагається створити для неї невеличкий рай, та вона прагне іншого життя.
Зі сторінок твору читач отримає ще одне підтвердження, що кохання і зрада – дві сторони однієї медалі.
Сюжет наповнений багатьма життєвими віражами у людських долях, тому захоплює з першої сторінки і не відпускає до останньої. Роман читається легко і залишає враження для роздумів.

Тож читайте книжки та даруйте одне одному любов не лише на День Валентина!

 

Підготувала: А. Кисельова

Календар подій

123 4 5 67
8 9 10 11 121314
15161718192021
22232425262728
293031