Головна Новини Театр починається з книги

Театр починається з книги

27.05.2019 06:43

Ось уже двадцять перший рік поспіль травень для херсонців знаменується проведенням міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії». Цього року фестиваль був особливий тим, що вперше за час його проведення з'явилася «літературна сцена»: у фестивалі брали участь українські письменники, відбувалися презентації книжок.

Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара також стала локацією проведення цьогорічного фестивалю: крім інклюзивної вистави, яку мали змогу переглянути всі охочі херсонці, у книгозбірні відбулося справжнє літературно-музичне свято – презентація книжки Братів Капранових «Справа Сивого».

Брати Капранови – не лише талановиті письменники. Кожна презентація їхньої нової книжки – це своєрідний урок історії з розвінчанням міфів, свято української музики з грою на народних інструментах, врешті – свято українського слова та  безліч приємних емоцій від змістовного спілкування.

Цього разу Брати Капранови презентували книжку, присвячену відомому українському історику Дмитру Яворницькому. Письменники зауважили, що досліджувати історію крізь призму життя окремих особистостей – це надзвичайно цікавих підхід, і поділилися секретом, що наступна їхня книжка теж буде присвячена окремій людині. Але це буде пізніше…

«Справа Сивого» за визначенням авторів – «історичний, романтичний антидетектив», адже в ньому є лінія кохання, а за цікавою та заплутаною інтригою читач зможе побачити широку панораму історії степової України, зокрема Катеринослава-Дніпра, а також величну постать Дмитра Яворницького. Повірте – таким ви його собі не уявляли! Книжка базується на реальних подіях. Тож шалене кохання, батькове прокляття, нерівний шлюб, закляті скарби – усе це не вигадка, а стара правда, підтверджена джерелами.

Під час презентації свого детективу Брати Капранови розповідали жартівливі, але правдиві історії української давнини, співали неповторні пісні про Україну, війну, любов. Автором текстів деяких із цих пісень є відомий український поет Сергій Татчин.

Це було неповторно. Усі були зворушені. Тому після офіційної презентації шанувальники ще довго не відпускали Братів Капранових: ділилася з ними своїми враженнями, відгуками про їхню творчість, купували книжки та брали автографи.

На нашу зустріч завітав директор Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша Олександр Книга. Він висловив вдячність письменникам за їх візит, на що Капранови зауважили: «Театр починається з книги. Якби не було написаних творів, то як би ви створювали свої вистави?». І з цим неможливо не погодитися.

Дуже дякуємо Михайлу Журавлю, директору Одеського культурного центру, за ініціативу та організацію проведення презентації книжки у нашій книгозбірні.

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

    1 2 3 4
56 7 8 91011
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29