Головна Новини Уміти робити бібліографічний опис – важлива компетентність студента

Уміти робити бібліографічний опис – важлива компетентність студента

22.10.2020 15:16

Кожен здобувач вищої освіти повинен уміти укладати бібліографічний список до курсової чи випускної роботи. Навчитися робити це правильно завжди допоможуть бібліотекарі Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара, які систематично проводять бібліографічні уроки для всіх охочих.

Завідуюча відділом наукової інформації та бібліографії Лілія Віжічаніна та завідуюча відділом документів іноземними мовами Тетяна Донченко були запрошені провести бібліографічний урок «Як укласти список джерел за ДСТУ 8302:2015. «БІБЛІОГРАФІЧНЕ ПОСИЛАННЯ. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ТА ПРАВИЛА СКЛАДАННЯ» для студентів спеціальності «Державне управління» Херсонського національного технічного університету.

Лілія Михайлівна розповіла про особливості даного стандарту, а також на конкретних прикладах показала, як оформлювати бібліографічний запис на книгу з різною кількістю авторів, статтю та електронні ресурси. Також вона запросила всіх користуватися такими сервісами книгозбірні, як електронний каталог та довідкова бібліографічна служба.

Тетяна Донченко розповіла про особливості опису книг, виданих за кордоном, адже знайти основні відомості в іноземних джерелах іноді доволі складно. На окремих прикладах студенти побачили, які складнощі можуть виникати та де краще шукати необхідну інформацію. Крім того, присутнім представили електронну бібліотеку eLibraryUSA, доступ до якої є в херсонському центрі «Вікно в Америку» та яка є безцінною допомогою при написанні наукових робіт.

Сподіваємося, що отримана студентами інформація покращила їхню інформаційну компетентність та допоможе їм впевненіше торувати науковий шлях.

Календар подій

     12
3 4 5 6789
1011 12 13141516
17181920212223
24252627282930
31