Головна Новини Уся правда про Холодний Яр: книги Юрія Горліс-Горського у Гончарівці

Уся правда про Холодний Яр: книги Юрія Горліс-Горського у Гончарівці

16.11.2017 08:02

Той, хто вивчає історію,
стає громадянином.
Той, хто читає «Холодний Яр»,
стає патріотом.

                                     Б. Горбовий

Вагомою подією для нашого міста стала презентація роману Юрія Горліс-Горського «Холодний Яр», яка відбулась у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олеся Гончара.

У передмові до видання Василь Шкляр зазначає: «ця книжка має бути в кожній українській оселі та мусила б бути у шкільній програмі уже чверть століття і виховувати нові покоління активних, цілеспрямованих патріотів… Холодний Яр – один із найяскравіших символів нашої боротьби за проти московських загарбників… Жоден твір, написаний у ХХ ст., не карбує такого глибоко сліду у свідомості українця, як документальна повість осавула 1-го куреня полку гайдамаків Холодного Яру». Подібної думки дотримувався і сам Юрій Горліс-Горський, який зазначав: «Холодний Яр – це одна з найяскравіших сторінок визвольної боротьби в Україні. Це живий приклад, як – невеликі числом, але сильні духом – можуть успішно боротися з незрівнянно сильнішим ворогом…».

Книгу презентувала донька письменника – Леся, яка все життя прожила в США, але в останній час вона перебуває в Україні. Саме завдяки її зусиллям у 2016 році у львівському видавництві «Апріорі» вийшло у світ перевидання історичного роману Юрія Горліс-Горського «Холодний Яр».

Сенс свого життя, свою місію в цьому світі Леся Горліс-Горська бачить у тому, щоб донести людству звістку про книгу свого батька, правду про історичні подїї часів Холодноярської Республіки, яка проіснувала до 1922 року. Тоді більшовики обманом заманили отаманів в засідку. Проте навіть у полоні ватажки повстанців перебили охорону, захопили зброю і спробували звільнитись. Під час нерівного бою всі вони загинули смертю героїв.

У 2016 році вийшла і книжка Лесі Горліс-Горської  «Козак із зірок», яка написана англійською мовою та перекладена українською. У книзі дуже цікаво та незвичайно Леся розповідає власну біографію та згадує сторінки життя свого батька.

До кінця 2017 року Леся Горська подорожуватиме  містами України та  презентуватиме книги «Холодний Яр» та «Козак із зірок».

Приємно повідомити, що всі бажаючі відтепер зможуть відкрити ще одну сторінку в історії України, ознайомившись з книгами, які Леся Горліс-Горська подарувала бібліотеці імені Олеся Гончара.

Також у фондах книгозбірні з'явилася і книжка Юрія Горліс-Горського «Ave Diktator!». Цікаво, що наприкінці книжки зазначено, що вона написана у 1931 році у Херсоні(!). Цю 40-сторінкову книжку можна прочитати за півтори-дві години, і якщо хтось досі не розумів усіх жахів, з якими пов'язаний сталінський режим, зможе багато чого для себе збагнути.

І наостанок зустрічі пані Леся поділилася з нами маленькою таємницею: вона готує до друку збірку поезій батька, яку він написав у роки ув’язнень. Тож скоро ми матимемо змогу відкрити для себе Юрія Горліс-Горського не лише як прозаїка, але й як поета. 

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

1 2 3 4 567
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18192021
22232425262728
2930