Вишивана пам’ять поколінь: онлайн-захід до Дня вишиванки

15 травня юні друзі Гончарівки взяли участь в пізнавальному заході під назвою «Вишивана пам’ять поколінь».
Дана онлайн-подія стала чудовою нагодою для згадки про історію української вишиванки, її регіональні особливості та глибоке символічне значення.
Особливу увагу під час зустрічі приділили вишиванковим традиціям Херсонщини. Було продемонстровано світлини вишитих сорочок, які були викрадені окупантами з Херсонського краєзнавчого музею та вивезені з Херсонщини. Відкриттям для багатьох стали «кам’яні вишиванки» м. Каховки – різьблені орнаменти на будівлях середини ХХ століття, які стали унікальною візитівкою міста.
Щемливим моментом стала розповідь про акцію «Народжені у вишиванках», яку започаткувала Оксана Муравльова, керівниця розмовного клубу «Файно» у м. Краматорську. До речі, цьогоріч вишиванки для народжених у цей святковий день пані Оксана теж передала до м. Херсона.
У межах заходу учасники також мали змогу проявити свої знання у цікавій грі «Правда чи дія», а також поділитися особистими думками про те, що означає для них вишиванка.
Для всіх охочих дізнатися більше про вишиванку було рекомендовано переглянути документальний фільм «Спадок нації», а також анонсовано вихід книги Лесі Воронюк «Вишиті сорочки Луганщини».
Такі події допомагають поглибити розуміння важливості збереження національної ідентичності, духовних традицій та культурної спадщини українського народу.





