Головна Новини "Життя і ліра": Пушкініана у Херсоні

"Життя і ліра": Пушкініана у Херсоні

20.03.2014 09:27

У липні 2003 року всіма відомий і шанований бібліофіл Михайло Андрійович Ємельянов написав у Херсонський обласний краєзнавчий музей лист наступного змісту:

В год 225-летия основания г. Херсона, в порядке подготовки к этой юбилейной дате и в связи с трудностями, которые сложились в настоящее время в учреждениях культуры города, мной принято решение о безвозмездной передаче в дар краеведческому музею своей коллекции «Пушкиниана» (произведения А.С.Пушкина и литература о нем). В числе книг есть прижизненные и редкие издания самого поэта, писателей допушкинской поры и его окружения, а также материалы изобразительного и прикладного искусства - всего более одной тысячи предметов. Материалы моей коллекции неоднократно экспонировались на выставках в краеведческом музее, в областной научной библиотеке.
При поступлении моей коллекции в музей хотелось бы, чтобы были соблюдены следующие условия: коллекция должна широко использоваться во время экскурсий посетителей, в научной и публикаторской работе. В этих целях есть необходимость по ее материалам организовать постоянно действующую выставку, подготовить и издать каталог коллекции.
Пусть мой скромный вклад послужит благородному делу дальнейшего развития культуры в нашем городе-юбиляре и во всей Херсонской области.

12/VII 2003 г.                                                                                                             М. А. Емельянов

У серпні того ж року фонди краєзнавчого музею поповнилися книжковою «Пушкініаною» - колекцією, яку Михайло Андрійович з величезною любов'ю збирав довгі роки. Треба віддати належне колективу музею, всі взяті на себе зобов'язання вони виконали. У літературному відділенні краєзнавчого музею на основі цієї колекції була організована постійно діюча виставка «Пушкініана М. А. Ємельянова», кожен екземпляр зберігання (близько 2000) ретельно описаний, також був підготовлений каталог колекції. Музей планував надрукувати каталог до ювілею Михайла Андрійовича, якому 12 серпня 2013 року виповнилося 90 років, але вдалося це зробити тільки зараз.
18 березня 2014 року відбулася презентація довгоочікуваного «Каталогу друкованих видань з колекції М.А. Ємельянова «Пушкініана» у зібранні Херсонського обласного краєзнавчого музею». Укладач каталогу Мусійко Вікторія Вікторівна розповіла про колекцію «Пушкініана», про роботу над складанням каталогу, познайомила присутніх з його структурою, допоміжним апаратом.
У каталозі представлено книжковий блок колекції, в який увійшли прижиттєві та рідкісні видання А.С Пушкіна, його сучасників, література про життя і творчість великого поета, альманахи, художні альбоми, пам'ятні та ювілейні видання, буклети та путівники. В оформленні обкладинки каталогу використана пам'ятна картка «Олександр Сергійович Пушкін» - літографія кінця XIX століття із зібрання М.А. Ємельянова, видана до 100-річчя поета. На титульному аркуші поміщений екслібрис «Пушкініана Ємельянова» роботи художника А. І. Юпатова. Не можна обійти увагою той факт, що Михайло Андрійович, незважаючи на свій поважний вік, брав найактивнішу участь у складанні, редагуванні та оформленні каталогу. Дай Бог йому доброго здоров'я!
Від імені краєзнавчого музею Вікторія Вікторівна висловила подяку дарувальнику «Пушкініани» - Ємельянову Михайлу Андрійовичу і всім тим, хто надавав їй допомогу в роботі над каталогом колекції.
«Каталог друкованих видань з колекції М.А. Ємельянова «Пушкініана ...» було подаровано міським бібліотекам, музеям, міському клубу любителів книги «Кобзар», бібліофілам.

Коментарі

Ольга
20.03.2014 10:34

Отрадно, что есть в городе такие люди, как Михаил Андреевич.  Херсонским музеям, как и областной библиотеке очень повезло в этом плане. Молодцы музейщики, что таки издали каталог. Теперь очередь за нами.

Напишіть свій коментар

Календар подій

1 2 3 4 567
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18192021
22232425262728
2930