Наш технічний відділ взявся оновлювати сайт. Обіцяють до кінця літа багато цікавого. А поки що не все працює...
Просимо вибачення за незручності
Головна Новини Бібліографія – ключ пізнання світу

Бібліографія – ключ пізнання світу

10.07.2019 14:45

...Бібліографія набула значення
помічниці розвитку всіх наук,
з одного боку,
а з іншого – керівниці
у виборі книг для читання.
(Соловйов О. М.)

Бібліограф, бібліографія. Хто це? Що це? Ось такі або подібні питання виникають у більшості людей, коли вони чують ці незрозумілі й загадкові слова.
Так що ж таке бібліографія?
Слово «бібліографія» (від давньогрецьких слів «бібліон» – книга і «графо» – пишу) з'явилося у V ст. до н. е. і позначало тоді працю переписувача книг. У III ст. н. е., разом із загибеллю античної культури, це слово зникає з обігу і відроджується у новому значенні – опис книжкових багатств – у XVII ст. у Франції.

З'явилася професія бібліографа, стали виникати самостійні бібліографічні установи та бібліографічні відділи бібліотек. Так зародилася і розвивалася бібліографія, мета якої – орієнтувати читачів у книжковому різноманітті.
Бібліографія тримає в своїх руках нитки інформації, що тягнуться до всіх друкованих матеріалів та інших документів, доступних для найширшого користування. Це шлях до всіх знань, до «пам'яті століть».

Ось для того, щоб якомога більше людей дізналися про цю маловідому професію, відділ наукової інформації та бібліографії організував книжкову виставку «Серед різноголосся книг... Українські бібліографи-ювіляри 2019 року». Усі бажаючі можуть ознайомитись з історією зародження і розвитку бібліографії в Україні, з життям і діяльністю видатних українських бібліографів: Володимира Дорошенка, Івана Калиновича, Михайла Комарова, Олега Куща, Олександра Лазаревського, Ярослава Стешенка, Юрія Медведєва, Федора Погребенника.

Чекаємо на вас!

Календар подій

123 4 567
89 10 11121314
15161718192021
22232425262728
293031