Головна Новини Онлайн-флешмоб «Читаємо вголос, читаємо з Гончарівкою»

Онлайн-флешмоб «Читаємо вголос, читаємо з Гончарівкою»

05.02.2025 08:12

4 лютого 2025 року, напередодні Всесвітнього дня читання вголос, друзі Гончарівки мали нагоду взяти участь в онлайн-флешмобі «Читаємо вголос, читаємо з Гончарівкою».

Всі ми розуміємо, що книга може розвеселити, порадити й розрадити в сумну хвилину, стати гарним співрозмовником, особливо зараз, у такий непростий для кожного херсонця час.

Лілія Віжічаніна, модераторка та організаторка заходу, запропонувала учасникам розповісти, як вони полюбляють читати. Більшість це робить традиційно: у кріслі або на дивані, та є й такі, хто примудряється робити це буквально на ходу.

Тому дуже доречним виявилося знайомство присутніх з фрагментом книги Лії Прайс «Про що ми говоримо, коли говоримо про книжки», один із розділів якої якраз присвячено темі читання на ходу. У ньому висвітлюється історія книгочитання на ходу від XVII ст. і до сьогодення.

У пані Алли улюбленою книгою виявилася «Іліада» Гомера у перекладі К. Гловацької. Опис двобою Ахілеса та Гектора вкотре переконав учасників флешмобу, що історія має здатність повторюватися, а класичні твори – вічні. Українські військові зараз так само, як і мужній Гектор в античні часи, боронять свою землю від загарбників.

Пані Олена розповіла, що в електронному вигляді читає зараз твори Террі Пратчетт, а флешмоб продовжила фрагментом з кумедної пригодницької книги Галини Вдовиченко «36 і 6 собак». Ця історія про чотирьох собак, які вирішують втекти від своїх господарів, викликала в усіх присутніх щирі усмішки.

Пані Анна занурила нас у надзвичайний світ української поезії. Вірш херсонського поета Михайла Олійника «Нема куди бігти», де він розповідає про важкі часи окупації, нагадав присутнім про пережите. А поезія Людмили Галінської «А в домі головне любов» навела на роздуми про те, як нам усім потрібна поряд родина, як важливо відчувати зв'язок з родом.

Пан Костянтин прочитав фрагмент із іронічного, пародійного роману Майка Йогансена «Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швайцарію». Опис подорожі головних героїв українськими безмежними степами просто зачарував усіх присутніх. 

Пані Олена розповіла, що полюбляла грати на фортепіано, а тому прочитала вірш Лесі Українки «До мого фортепіано». 

А наостанок пані Лілія прочитала вірш нашого земляка Анатолія Кичинського «Шлях» із книги «Жива і скошена тече в мені трава». Образ Сиваша, чумацького життя нагадав нам, що все повторюється, все минає.

У книгах кожен із нас знаходить те, що йому потрібно. І немає кращого співрозмовника за книгу.

Присутні отримали надзвичайне задоволення від зустрічі та одностайно погодилися, що зараз, у важких реаліях нашого сьогодення, читання та Гончарівка здатні об’єднувати однодумців.

09.05.2025
 
Стереотипи і когнітивні пастки, шляхи їх подолання: онлайн-тренінг для педагогів Херсонщини в рамках проєкту «Школа інформаційного комфорту»
08.05.2025
 
Розмова про традиції, звичаї та ритуали
07.05.2025
 
Херсон-Харків об’єднані українською: ментальне здоров’я і щоденні ритуали – тема для роздумів і розмов
06.05.2025
 
Дезінформація в соцмережах та розвагах: онлайн-тренінг для херсонських педагогів
01.05.2025
 
Депортація кримських болгар крізь призму родинної історії
30.04.2025
 
Історія в датах і постатях: онлайн-презентація «Календаря знаменних та пам’ятних дат з історії Криму і кримськотатарського народу»
29.04.2025
 
Як отримати повторні свідоцтва та витяги про державну реєстрацію актів цивільного стану в Україні
27.04.2025
 
Як зареєструвати шлюб в Україні під час війни. Шлюб з військовослужбовцем
24.04.2025
 
Граємо, читаємо, міркуємо: квітнева зустріч «єдиних»
24.04.2025
 
Презентація роману Ірини Ковальчук «Мої діти війни. Рік надії»

Календар подій

    1 234
5 6 7 8 9 1011
12131415161718
19202122232425
262728293031