Головна Новини Інтелектуальна гра «Нота Єнота»: про фейки, дипфейки та знання як найбільший ворог пропаганди

Інтелектуальна гра «Нота Єнота»: про фейки, дипфейки та знання як найбільший ворог пропаганди

23.10.2024 20:49

За ініціативи ЮНЕСКО, з 24 по 31 жовтня 2024 року відзначають щорічний Глобальний тиждень медіа- та інформаційної грамотності по всьому світу. Його мета – підняти рівень обізнаності суспільства про медіаграмотність та розвивати критичне мислення в часи війни.

Як зазначив генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Азуле, «з поширенням чуток і спотворенням фактів межа між правдою і брехнею стала розмитою… У цьому потоці інформації нам потрібно більше орієнтирів і більше раціонального мислення. І саме тому медійна та інформаційна грамотність є такою ключовою навичкою для освіти громадян ХХІ століття».

Бібліотекарі Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара продовжують дбати про інформаційний імунітет херсонців. 23 жовтня Лілія Віжічаніна, тренерка бібліотечного проєкту «Школа інформаційного комфорту», провела для відвідувачів «Вечорів з Гончарівкою» антифейкову інтелектуальну гру «Нота Єнота: фейки про історію і не тільки».

Присутні змогли розпізнати всі фейки, представлені в грі, проаналізувати неправдиву інформацію та ін.

Поява генеративного штучного інтелекту вносить нові складнощі в інформаційний ландшафт. Створюючи дуже реалістичний текст, зображення та відео, алгоритми ще більше стирають межі між контентом, створеним людьми, та штучним інтелектом, що вимагає від користувачів нових навичок, підвищеної пильності та критичного мислення. Тому особливу увагу було приділено аналізу зображень, створених штучним інтелектом.

Участь у грі «Нота Єнота» дозволила учасникам заходу не тільки перевірити свої знання з історії, але й дізнатися багато нового, а також нагадала, наскільки важливо знати історію, аби не потрапляти на гачок російської пропаганди.

Щиро дякуємо за цікаву й корисну гру розробникам: Альоні Романюк, фактчекерці, головній редакторці проєктів «НотаЄнота» та «По той бік путінської брехні», викладачці НН Інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка, ведучій телепроєкту «Анатомія брехні»; Євгенії Вірлич, фактчекерці, журналістці, головній редакторці «Кавун.City», магістерці спеціальності «Історія та археологія», а також Марії Кісіль, проєктній менеджерці, історикині, волонтерці.

Календар подій

  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 111213
14 15 16 17 181920
21 22 23 24 25 26 27
28293031