Головна Новини Музи генія – кохані жінки Шевченка

Музи генія – кохані жінки Шевченка

10.03.2020 16:25
Музи генія – кохані жінки Шевченка

«Любов – Господня благодать...», і щасливий художник і поет, на кого зійшла Його благодать. Тому що любов хвилює душу, розбурхує уяву, дарує творче натхнення. Саме так і було в житті великого художника, поета та прозаїка Тараса Григоровича Шевченка. У його житті було багато жінок. Княжна Варвара Миколаївна Рєпніна, багата поміщиця Ганна Закревська, Марія Максимович – дружина відомого вченого Михайла Максимовича, акторка Катерина Піунова, селянка Харита Довгополенко, юна попівна Феодосія Кошиц та білошвейка Лікерія Полусмак.

Не завжди почуття поета лишали слід у поезії. Але ж і сказати, що жінки і світлі почуття до них не відіграли значної ролі в житті і творчості Шевченка – це, значить, погрішити проти істини. Коханню в житті та творчості Тараса Шевченка був присвячений захід «Музи генія – кохані жінки Шевченка», який провели бібліотекарі Гончарівки для молоді.

Присутні мали змогу дізнатися подробиці особистого життя українського генія, послухати поезії-присвяти «Ми вкупочці росли», «Г.З.», «Ликерії», «Л.» та інші. Під час заходу лунали й вірші Тараса Шевченка, покладені на музику, зокрема «Якби зустрілися ми знову", «Ой, маю, маю я оченята…», «Калина» тощо.

Сподіваємося, що цей захід дозволив більш глибоко зрозуміти особистість Тараса Шевченка, та заохотив до нового прочитання літературної спадщини великого поета.

06.03.2026
 
Роль родини Фальц-Фейн у господарському освоєнні та економічному й культурному розвитку Херсонщини та Півдня України
05.03.2026
 
Сила написаного слова
03.03.2026
 
«Я врятуюся словом свідомим і залишу в тім слові любов»: вечір поетичного зцілення з Аллою Василишин
02.03.2026
 
Весняна атмосфера єдності та спілкування в Гончарівці
27.02.2026
 
Від Рюрика до Андерсена: країна казок в архітектурі та мистецтві
24.02.2026
 
Просто про складне: медіаграмотність у фокусі педагогів Херсонщини
23.02.2026
 
Вулиця Рішельєвська: сторінки історії та французький слід у Херсоні
23.02.2026
 
«Школа модераторів»: простір професійного розвитку та діалогу
19.02.2026
 
Світ на смак: бесіда про традиційні кухні в колі розмовного клубу
18.02.2026
 
«Різноголосся планети: єдність у різноманітті»: святковий онлайн-захід до Міжнародного дня рідної мови

Календар подій

      1
2 3 4 5 6 78
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031