Шановні користувачі! У липні та серпні поточного року відбувається оновлення нашого інформаційного ресурсу, тому можливі тимчасові технічні складнощі у користуванні сайтом
Просимо вибачення за незручності
Головна Новини Пам'ятка "Культура фахового мовлення викладача": до Міжнародного дня рідної мови

Пам'ятка "Культура фахового мовлення викладача": до Міжнародного дня рідної мови

21.02.2018 12:10

Відомо, що педагогічний вплив викладача на інших суб’єктів спілкування здійснюється за допомогою мовлення, тому його специфіка суттєво впливає на ефективність комунікативного процесу.

Мова педагога є для молодих людей, особливо учнівської молоді, певним зразком, і тому вони часто усвідомлено чи ні починають її копіювати. Через це сформованість культури мовлення є важливим показником професіоналізму викладача.

Виступ викладача має не тільки відповідати загальним мовленнєвим нормам (орфографічним, орфоепічним, лексичним, граматичним, стилістичним), але і враховувати специфіку контингенту, з яким працює вчитель. Демонстрування педагогом мовленнєвої культури передбачає, що він використовує короткі та достатньо прості за конструкцією речення, які аудиторія без ускладнень зможе сприйняти на слух. Мовлення викладача має бути також виразним, живим, позбавленим лексичних штампів.

Працівники відділу наукової інформації та бібліографії до Міжнародного дня рідної мови підготували Пам'ятку з теми "Культура фахового мовлення викладача".

З неї ви дізнаєтеся, що є факторами забруднення нашого мовлення, які є критерії культури мовлення та які існують засоби та методи підвищення мовленнєвої культури викладача.

Праця над своїм мовленням викликає повагу і, без сумніву, дає результати.
Шляхів вдосконалення є безліч, а процес триває усе життя!

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

   1234
567891011
12 131415161718
19202122232425
262728293031