Головна Новини Проєктний менеджмент: від ідеї до реалізації

Проєктний менеджмент: від ідеї до реалізації

11.09.2019 14:12

З 6 по 8 вересня 2019 року в селі Бузова (Київська область) відбулася школа волонтерок, присвячена проєктному менеджменту. Участь у навчанні взяли 40 представниць від різних міст України – Києва, Чернігова, Львова, Тернополя, Краматорська, Костянтинівки, Запоріжжя, Херсона тощо. Усі учасниці заходу – люди з небайдужим серцем та почуттям відповідальності за сьогодення та майбутнє нашої держави. Більшість із них відіграють активну роль в організації та проведенні курсів української мови, розмовних клубів у своїх містах. Мені, як кураторці успішно реалізованого за підтримки «Українського культурного фонду» проєкту «Говоримо українською. Читаємо українське»», теж пощастило бути учасницею цієї школи.

Цього разу нас об'єднала ідея успішної реалізації соціальних та культурних проєктів. Організаторами заходу стали представниці громадської організації «Український світ» Анастасія Розлуцька та Крістіна Сударенко. Підтримку школи забезпечив Фонд Ганса Зайделя (Німеччина) в Україні.

Ми відкрили для себе багато нового, вислухавши експертів із проєктного менеджменту та інших цікавих спікерів. Так, Олександр Щелоков, експерт у сфері відкритих даних, чітко описав життєвий цикл проєкту та всі його складові, а також акцентував на важливості його соціальної складової та деяких секретах успіху будь-якого проєкту. За допомогою практичної роботи «SWOT-аналізу» кожен із присутніх зрозумів, наскільки важливо на стадії планування конкретного проєкту чітко визначати його можливості, загрози, сильні та слабкі сторони.

Людмила Самчук, експертка з проєктного менеджменту, менеджерка молодіжних проєктів Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні, поділилася дуже дієвими порадами про те, як генерувати ідеї та потім оформлювати їх у проєкти; як грамотно написати заявку, яка б не залишила байдужим грантодавця; на які запитання вона повинна давати відповідь та як використовувати інструмент «Дерево проблем». Пані Людмила також запропонувала покрокову інструкцію застосування технології фандрайзингу – процесу залучення коштів та інших ресурсів, які організація не може забезпечити самостійно, та які є необхідними для реалізації певного проєкту або своєї діяльності в цілому.

Анастасія Розлуцька, керівниця громадської організації «Український світ», висвітлила технологію краутфандингу – колективної співпраці людей (донорів), які добровільно об'єднують свої гроші або інші ресурси разом, як правило, через Інтернет, щоб підтримати зусилля інших людей або організацій (реципієнтів). Вона також навела конкретні приклади, як працює краутфандингова платформа «Спільнокошт» в Україні (до речі, одна з попередніх шкіл волонтерок відбувалася саме завдяки «Спільнокошту»).

Особливе зацікавлення в усіх присутніх викликала лекція Ярини Ключковської, експертки з комунікації, тренерки Львівської бізнес-школи з теми «Комунікації проєкту», дієві поради якої знадобляться в будь-якій сфері життя, а не тільки в проєктній діяльності. Пані Ярина чітко пояснила, якою є мета будь-якої комунікації та наскільки важливо вміти давати відповіді на запитання: «Я комунікую для чого? З ким? Що є предметом комунікації? Як це робити?».

Неля Втерковська, фахівчиня з комунікацій, психологиня, поділилася дуже цікавими знаннями про те, як комунікують між собою люди різних психологічних типів – нормативи, директиви, гармоніки та романтики, та чому це важливо враховувати при формуванні команди будь-якого проєкту.

З 2017 року в Україні діє державна установа «Український культурний фонд», мета якої – сприяння розвитку національної культури та мистецтва, а також інтеграція української культури до світового культурного простору. Представниця цього фонду, програмна менеджерка Марія Василець, у доповіді «Менеджмент культурних проєктів» охарактеризувала стратегічні пріоритети та програми Українського культурного фонду.

Філіп Альїд, громадський активіст та менеджер проєктів, висвітлив таку можливість реалізувати проєкт, як бюджет участі, поділився власними маленькими секретами, які діють на практиці.

Особливі емоції в учасниць школи викликав воркшоп на основі художніх робіт проєкту «Україна: моя біль і надія» та обговорення трансформаційних процесів і цінностей українського суспільства. Організували та провели воркшоп представниці Фонду Ганса Зайделя в Україні Людмила Самчук та Альона Максимова.

Усі учасниці школи отримали практичний досвід, який далі зможуть використовувати в реалізації майбутніх успішних проєктів.

Дуже дякуємо організаторській команді в особі Анастасії Розлуцької та Крістіни Сударенко за чудову логістику, насичену програму та розкіш спілкування. А Фонду Ганса Зайделя – за фінансову підтримку заходу.

Лілія Віжічаніна,
головна бібліографка
відділу наукової інформації та бібліографії
Херсонської обласної універсальної наукової
бібліотеки ім. Олеся Гончара

Календар подій

    12 3
4 5 6 7 8 910
1112 13 14 15 16 17
1819 20 21 22 23 24
25 26 27 282930