Головна Новини Розлуцький семінар для волонтерів «Безкоштовних курсів української мови»

Розлуцький семінар для волонтерів «Безкоштовних курсів української мови»

14.09.2016 12:13

Літо 2016 року для кожного було різним і запам’яталося чимось своїм, яскравим. А ось для 38 волонтерів проекту «Безкоштовні курси української мови» воно запам’яталося однією спільною подією – чудовим п’ятиденним семінаром, який був проведений у с. Розлуч (Львівська область), завдячуючи доброчинцям на платформі «Спільнокошту».

Серед учасників семінару – викладачі, координатори проекту, запрошені лектори з усієї України, зокрема, таких міст, як Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Харків, Херсон, Запоріжжя, Дніпро, Чернігів, Нікополь, Дружківка, Костянтинівка, Краматорськ, Слов'янськ.

Розпочався семінар зі знайомства волонтерів. А координатор проекту Анастасія Розлуцька наголосила на важливих аспектах організації роботи курсів у всеукраїнському масштабі. 

Наступного дня волонтери розпочали інтенсивну роботу: слухали доповіді колег, обмінювалися досвідом викладання. Зокрема, викладач курсів української мови у Краматорську Оксана Муравльова, ознайомила присутніх з діяльністю розмовного клубу «Файно». А Лілія Віжічаніна, викладач у Херсоні, прочитала лекцію «Роль української літератури у вивченні мови: історія та сучасність» та поділилася власним досвідом діяльності щодо прищеплення любові у слухачів курсів до української літератури – як класичної, так і сучасної. Викладачі Мирослава Косар, Олена Ольшанська, Надія Зубатюк поділилися методичними напрацюваннями.

Особливо всім запам’ятався марафон читання вголос. Письменниця Ольга Деркачова прочитала нову новелу та поділилася таємницею про скорий вихід цікавої прозової збірки – «Вагітна антологія». Купу емоцій та сльози на очах викликали поетичні читання власних ліричних творів викладачів проекту Тетяни Шептицької та Олени Ольшанської. Викладач курсів у Львові Галина Синєока представила свої переклади українською Редьярда Кіплінга. Інші викладачі декламували улюблені вірші українських авторів.

Третій день для учасників семінару був пізнавальним. Дехто прогулявся селом, відвідав ліс, гори. А потім усі мали змогу ознайомитися з історією бойківського краю від місцевого краєзнавця Ярослава Тирика. Закінчився цей день пізнавальною грою-вікториною, питання якої стосувалися історії України, фактів з життя відомих українців, діалектики української мови, персонажів та сюжетів української літератури.

Дуже насиченим став четвертий день семінару. До обіду слухали такі серйозні лекції викладачів курсів. Так, Тетяна Шептицька, викладач курсів у Києві, науковець, виступила з лекцією «Механізми й перебіг «Великого терору» про політику радянської влади щодо знищення української інтелігенції та про заповідник Биківня – як символічне місце пам'яті та місце масових поховань представників «Розстріляного Відродження». А координатор та викладач курсів у Тернополі, науковець Наталія Гавдида захоплююче розповіла про життєвий та творчий шлях Богдана Лепкого, його доробки. До речі, пані Наталія передала для читачів бібліотеки та слухачів курсів свою монографію та двотомник творів Б. Лепкого. Цінність такого подарунку неможливо виміряти! 

Практичну цінність мало спілкування викладачів з коуч-тренером Ігорем Папушею, адже кожен з нас зіштовхується з такою проблемою, як подолання мовленнєвого бар'єру у слухачів курсів.

Яна Сабляш, викладач курсів у Києві, ознайомила присутніх з корисними веб-ресурсами, які можна використовувати під час підготовки до занять. Інша викладач у Києві, Мар'яна Добоні, поділилася цікавими та дієвими комунікативними вправами з вивчення української мови.  

Останній, п’ятий, день був не менш плідним. Галина Гевків пізнавально і доступно розповіла про «мову» комп'ютерів. Велике захоплення та хвилю емоцій викликав виступ про культуру читання Юрія Кучерявого, продюсера документальних фільмів, поета, філософа. Головна думка його виступу: статистика й прогнозування демонструють пряму залежність розвитку будь-якої держави від накладів книжок, фінансування бібліотек та поширення читацької культури серед населення. У цьому плані Україні та українцям є, над чим замислитись… Вечір останнього дня занять запам’ятався чудовими воркшопами «Півгодини на шедевр»: Ольга Андрусенко, викладач курсів у Києві, вчила всіх медитативному малюванню. А викладач курсів у Запоріжжі Олена Ольшанська допомогала всім повірити у літературний талант: за півгодини учасники майстер-класу створили свої літературні шедеври з теми «Відвертий дощ» – вийшло чудово!

Не можна не згадати чудові вечірки, влаштовані Анастасією Розлуцькою. Жива музика, бойківський колорит, дивовижна компанія зарядили всіх неймовірною енергією та ентузіазмом на подальшу плідну діяльність. А роботи у нас ніколи не бракуватиме. Адже свою рідну мову треба вдосконалювати все життя!

Тож щиро дякуємо координатору проекту «Безкоштовні курси української мови» Анастасії Розлуцькій за чудову нагоду познайомитися ближче з учасниками проекту, поспілкуватися, обмінятися досвідом та насолодитися чудовою карпатською природою. А ми, кожен у своєму місті, будемо працювати надалі, навчаючи всіх небайдужих знати рідну мову, історію, культуру.

На останок хочеться додати, що всі події цих чудових п’яти днів проходили на лоні мальовничої карпатської природи.

Календар подій

    12 3
4 5 6 7 8 910
1112 13 14 15 16 17
1819 20 21 22 23 24
25 26 27 282930