Головна Новини Від Руїни до глобального лідера: яка спільна мрія потрібна українцям?

Від Руїни до глобального лідера: яка спільна мрія потрібна українцям?

27.02.2020 14:31

На одному із засідань клубу «Дивослово» його учасники читали й жваво обговорювали дуже актуальну проблему: «Яка спільна мрія може об'єднати українців у побудові успішної держави?».
У пошуках відповіді на це важливе запитання вони звернулися до статті Олексія Толкачова «Від Руїни до глобального лідера», що увійшла до збірки «Трансформація української національної ідеї» (упорядник Олександр Доній).

У статті Олексія Толкачова є така думка: «Ідеї правлять світом. І ті, хто не має власної яскравої ідеї, зрештою обслуговують чужі ідейні проекти, працюють на когось. Хіба не так само трапляється з країнами?». І з цією думкою важко не погодитися. Автор зауважує, що існують різні ідеї для країни, одні з них ведуть до процвітання та успіху, а інші залишають нас на узбіччі історії. Тому учасники клубу обговорили, чому недієво жити ретро-ідеями, які спрямовані в минуле (ідеї про Україну як про спадкоємицю трипільської культури чи українців «козацького роду»). Такі ідеї дозволяють одноразово привернути до себе увагу та отримати визнання, однак не призводять до поступу та довготривалого успіху. Не принесуть бажаного результати й ідеї-ідентифікатори, які часто носять описовий характер та констатують певну вже існуючу дійсність на кшталт хюгге в Данії, «єдності в різноманітті» у Європейському Союзі чи «Україна – житниця Європи». Як зауважує автор статті, такі ідеї – як фото в соціальних мережах. Вони можуть привертати увагу, отримати вподобайку, однак їх вплив обмежений.
Тому дуже важливо формулювати ідеї-мрії – прагнення, спрямовані в майбутнє, про те, якими ми хочемо бути і чого хочемо досягти. Про те, який саме вигляд може мати українська мрія та як охопити нею всіх українців, розповідається у статті.

А на останньому засіданні клубу, що відбулося 26 лютого, присутні мали змогу віртуально поспілкуватися з Олексієм Толкачовим та поставити йому запитання. Олексій Толкачов – правознавець, філософ, письменник, продюсер культурних проектів, голова благодійного фонду «Омріяна країна», ініціатор просвітницької кампанії «Революція світогляду», автор книги «Омріяна Україна. Ключ до майбутнього».

Під час бесіди з учасниками клубу «Дивослово» вчений наголосив на тому, що розбудова омріяної України повинна розпочинатися не з реформ економіки чи державного апарату. Зміни мають розпочатися в серцях і головах людей. Сприйнявши новий світогляд, мільйони людей в Україні більше не зможуть жити так, як жили до цього. Вони змінять свою поведінку, ставлення одне до одного, до природи, до всього навколишнього світу. Зміниться сама якість суспільства, а це, в свою чергу, спричинить фундаментальні зміни в усіх сферах життя. А починати все, на думку дослідника, потрібно з любові – з уміння любити себе та тих, хто тебе оточує. Бо якщо буде так, то не буде в Україні місця корупції, з любов'ю до людей будуватимуть дороги, відкриватимуть лікарні та надаватимуть всюди якісні послуги. Тому так важливо кожному з нас задуматися: а як можу змінитися я? Що сам та мої близькі можуть зробити для більш комфортного життя в Україні? Виявляється, в найпростіших речах можна знайти відповідь на те, як розв’язати важливі проблеми України. А ще – треба будувати мрії – не дуже прості й досяжні, а такі, що вимагатимуть акумуляції зусиль для їх здійснення. І тоді ми станемо країною, в яку іноземні інвестори схочуть вкладати кошти, в яку туристи залюбки захочуть відвідувати, а самі українці будуть сповна насолоджуватися життям.  

На завершення онлайн-зустрічі пан Олексій запропонував прочитати його книжку «У пошуках омріяної України», яку він подарує для читачів нашої книгозбірні, та знову зустрітися вже за її обговоренням. 

А вам цікаво, як Україна може стати глобальним лідером? Тоді приєднуйтеся до наших зустрічей, які відбуваються щосереди о 16:00 у відділі наукової інформації та бібліографії.

Лілія Віжічаніна, кураторка клубу «Дивослово»

Календар подій

1 2 3 4 567
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 192021
22232425262728
2930