Головна Новини «Джерело вічного щастя і символ неземної насолоди»: огляд книжок з «шоколадним смаком»

«Джерело вічного щастя і символ неземної насолоди»: огляд книжок з «шоколадним смаком»

10.07.2023 07:31

Щорічно 11 липня любителі солодкого відзначають Всесвітній день шоколаду (World Chocolate Day).

Існує думка, що першими навчилися його робити ацтеки, які дали йому назву «їжа богів». У 1519 році кастильський конкістадор і першовідкривач Ернан Кортес прибув до Мексики. Там він вперше дегустував шоколадний напій, який люди цього племені подарували йому на знак гостинності. Враховуючи гіркий напій, іспанці додавали до нього тростинний цукор. Кортес та його земляки охрестили шоколад «чорним золотом» і доставили до Європи, де при дворі іспанського короля новий делікатес високо цінувався. У 1615 р. зусиллями дружини Людовіка XIII Анни Австрійської шоколад дебютував у королівському дворі Франції.

Дуже довго шоколад у Європі споживали лише люди з аристократичних кіл. Жінки того часу вважали цей продукт афродизіаком та були впевнені, що він запалює вогонь пристрасті. Довгий час шоколад їли лише у рідкому вигляді. Лише з кінця 19 століття, після винаходу гідравлічного преса, із зерен какао почали видобувати масло, яке змішували з цукром та какао порошком. З того часу шоколад почали випускати у вигляді плиточок. Пізніше під час виробництва шоколаду до нього почали додавати молоко та різноманітні добавки: горіхи, родзинки, різноманітні начинки тощо.

Ідея «подарувати» шоколаду свій день народилася у Франції в 1995 році. Спочатку це було національне свято, але ідея так сподобалася ласунам у всьому світі, що воно швидко набуло статусу всесвітнього.

Відділ наукової інформації та бібліографії підготував добірку книжок, де шоколад - справжній літературний герой і учасник розповіді!

Вітаємо усіх ласунів зі святом і бажаємо, щоб у вас завжди все «було в шоколаді»! Читайте якомога більше книжок та ласуйте шоколадом, але знайте межі! (це не стосується книг).

Календар подій

   1 2 345
67 8 9 10 1112
1314 15 16 17 1819
20 21 22 23 24 25 26
27 28 2930