Головна Книжковий майданчик Бібліографічні огляди "Книжки в шоколаді": 11 липня – Всесвітній день шоколаду

"Книжки в шоколаді": 11 липня – Всесвітній день шоколаду

«Книжки в шоколаді»: 11 липня – Всесвітній день шоколаду

Липнева Ніч, спекотна темнокрила
Гарячий шоколад у тьмі варила
З перчинкою. Ще й коньяку для хмелю
Влила в напій гарячих відчуттів.
Тетяна Чорновіл

Кращою за гарну літню погоду, плитку шоколаду та хорошу книгу може бути лише хороша літня «шоколадна» книга.

Гіркота, інтрига, ніжність, насолода, таємниця і політ –  основи філософії шоколаду, які «працюють» і в житті, і в художній літературі.

11 липня любителі солодощів відзначають Всесвітній день шоколаду.
Пропонуємо вашій увазі огляд книг із «шоколадним» ефектом від українських та зарубіжних авторів. Ці  книжки можна знайти у фондах нашої книгозбірні.

Отож, знайомтеся:

Гербіш Надійка. Теплі історії до шоколаду: збірка / Надійка Гербіш; фот. Н. Гербіш]. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2015. – 139 с.
Це дуже тепла й позитивна книга. У ній зібрані історії про почуття й настрої, сумніви й рішення, далеку дорогу й затишний дім, чужі міста й близьких людей, солодкий шоколад і терпкувато-гірку каву. У них немає однозначних висновків і незмінних рецептів, а є пошуки та віра в імпровізацію. Є любов і сміливість, крихта суму й багато радості, чимало мрій і не менше спогадів.

Герої цих історій – прості жителі звичайних містечок, закохані, замислені, умільці надихати й такі, що за клапоть натхнення готові поділитися останньою філіжанкою кави, – хоча, що тут казати, вони готові ділитися своєю кавою й просто так. Вони щирі й справжні: пестять своїх котів, їздять на велосипедах, приймають гостей, печуть пиріжки й відсилають листівки, слухають вуличних музикантів і малюють маршрути на поторсаних картах. А ще у кожного з них є старі, улюблені горнятка, на дні яких і збереглися ці історії.


Дал Роальд. Чарлі і шоколадна фабрика / Роальд Дал; з англ. переклав Віктор Морозов. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. - 239 с.
Маленький хлопчик Чарлі Бакет живе у бідності. Мешкає він разом зі свою сім'єю (мамою, татом, двома бабусями та двома дідусями) у маленькій дерев'яній хатинці на краю великого міста. Йому раз на рік – на день народження – дарують єдиний дарунок – маленький шоколадний батончик.

У цьому ж самому місті живе ексцентричний виробник шоколаду Віллі Вонка, який закрив свою фабрику для сторонніх очей після того, як його конкуренти викрали кілька таємних рецептів. І ось, одного дня, газета повідомляє, що Вонка знову відкриває фабрику, але тільки для кількох щасливців, які знайдуть п'ять золотих квитків, захованих під обгортками п'яти шоколадних батончиків. Наприкінці екскурсії всі вони як спеціальний дарунок отримують пожиттєвий запас солодощів.

Останнього дня січня Чарлі йде дуже голодним додому і знаходить в канаві присипану снігом однодоларову банкноту. Він купує два шоколадних батончики і в другому знаходить п'ятий та останній Золотий квиток.

Секрет популярності даної повісті – у захоплюючій фентезійній розповіді, де шоколадна фабрика схожа на Країну Чудес із власними мешканцями і химерною, а іноді і небезпечною, атмосферою, у неабиякому настрої, актуальних і точних збірних образах і, нарешті, у смачному шоколадному настрої, який порадує всіх ласунів.

 

Дочинець Мирослав. Хліб і шоколад: новели тонкого литва і холодної чеканки / Мирослав Дочинець. – Мукачево : Карпатська вежа, 2017. – 259 с.
Це книга «легкої» і «світлої» прози. Як зазначає автор у передмові до книжки, вона – про наше життя. Коли ситне, а коли пісне. Коли солодке, а коли – не дуже. Щоб відчути смак хліба, не треба їсти цілу паляницю, досить окрайця, навіть крихти. І ти розрізниш, де м’якуш, а де скоринка.

Так і з прозою… Схоже щось і з шоколадом. Під цупкою, рипучою обгорткою захований гіркувато-солодкий смак втаємничості. Для тих, хто хоче туди заглянути.

Львів. Шоколад. Кам'яниці : збірка : [оповідання] / [Тетяна Белімова [та ін.] ; уклад. Н. Нікалео. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 251 с.

«Львів. Шоколад. Кам’яниці» — збірка, яка привідкриє таємниці історії творення галицької столиці. Це десять зворушливих оповідань від знаних письменниць, овіяні романтикою та чарами міста, де колись цокотіли підковами коні, шаруділи шатами львівські пані, пливучи по бруківці, а згодом – дзеленчав старий трамвай.

Книга присвячена дивним будівлям. Кав'ярням і палацам, проклятим маєткам і покинутим фабрикам мармеладу. Стародавнім вокзалам і ратушам, перетвореним у музеї. В цих історіях різні герої та зовсім різні епохи, але об'єднують їх саме будинки. Якісь були побудовані як дар любові, в якихось здійснювалися злочини і зради, а якісь, здавалося б, непоказні і не варті уваги, навпаки ставали затишним захистом для цілого роду. Збірку сміливо можна використовувати як путівник, відкривати на будь-якій історії та сміливо вирушати в дорогу на пошуки своїх пригод.

А ще її абсолютно неможливо читати на голодний шлунок. Адже зі сторінок книги віють аромати гарячого шоколаду, терпкого вина та солодкого мармеладу. Краще відразу запастися коробочкою улюблених цукерок та отримати солодке задоволення від читання.


Плесконос Андрій. Даша і таємниця шоколадного будиночка / А. Плесконос. - Харків : Vivat, 2021. - 100 с. 

Останні дні літніх канікул ще не причина для того, щоб забути про пригоди. Тож Даша з Ромчиком вирушають у дивний і заплутаний квест столицею. Їм доведеться розкривати таємницю карти скарбів за малюнком Тараса Шевченка, шукати підказки під мікроскопом у музеї мініатюр, маскуватися й переховуватися, тлумачити написи старослов'янською та нарешті з'ясувати, чи такий той Шоколадний будиночок «солоденький», яким видається зовні.

Чи до снаги головним героям пройти квест до кінця? На які скарби полює його творець та що за мерзенні таємниці він приховує від усіх у кімнатці без вікон? Ці питання доведеться з'ясовувати вже тобі. Лови естафету до квесту!

 

Гарріс Джоан. Шоколад: роман / Дж. Гарріс ; пер. з англ. В. Поляков. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. - 320 с.
У маленькому французькому містечку – карнавал. І саме в цей час у ньому з`являються дві дивні особи – доросла й дитина. Віана Роше та її дочка Анук приїхали, щоб подарувати мешканцям міста небачену досі розкіш – цукерню. Місцевий священник обурений і ставить парафіян перед вибором – церква або шоколад.

Якби ж цукерки й шоколадки жінки, чиє волосся пахне вітрами далеких країв, не були такими смачними! Якби вона не вміла вгадувати, чого саме потребує кожен, хто заходить до її крамнички! Тоді у цьому містечку не сталося б стільки драматичних подій…


Эскивель Лаура. Шоколад на крутом кипятке: роман-календарь с рецептами блюд, содержащий описание домашних средств и любовных связей / Л. Эскивель. - СПб. : Амфора, 1999. - 253 с.
Книжка мексиканської письменниці поєднує в собі реальність і вимисел, еротику й містику, історію кохання та рецепти страв мексиканської кухні.

Він любить її, вона любить його, але з якихось складним причин вони багато-багато років не можуть бути разом. Зате потім возз'єднуються з такою силою пристрасті, що вмирають в обіймах один одного. Приправлено все це, на радість читачеві, тонким гумором. І, на радість кулінарам, нескінченними рецептами страв, які готуються головною героїнею, природженою куховаркою, палкою і вірною єдиному коханню Тітою, по ходу дії.

Любов із перчиком – мексиканська екзотика!

 

Ягелло Йоанна. Шоколад із чилі: роман / Й. Ягелло; пер. з пол. Б. Антоняк. - Л. : Урбіно, 2013. - 286 с.
Розвиток подій у романі засвідчує, що в житті молоді не все так просто, і солодких, як цукрова вата, хепі-ендів, не буває. Життя героїв радше нагадує чорний шоколад з домішком пекучого перцю.

Сімнадцятирічна Лінка змушена сама заробляти, аби платити за навчання мистецтву фотографії у омріяному ліцеї. Її мама залишилась без фінансової підтримки, бо вітчим, не готовий до того, що на нього посипались «скелети з шафи» маминого минулого, кидає родину. У дівчини фактично немає друзів у ліцеї, де всі занадто круті. До того ж її хлопець їде на навчання до Лондону, і закохані змушені випробувати свої почуття відстанню, ба навіть зрадою.

Роман приваблює описом різних районів і цікавих куточків Варшави. Дуже виразною і психологічно достовірною характеристикою героїв роману – кожен з нових Лінчиних друзів привносить у текст історію свого життя, яка дає відповідь на те, чому саме такий у нього характер, чим він керується у своїх вчинках.

«Шоколад із чилі» - роман з  виразним соціально-психологічним стрижнем. У ньому порушено актуальну для молоді проблему пошуку роботи і загалом - свого місця під сонцем.

 

Берджис С. Дракон із шоколадним серцем / С. Берджис ; пер. з англ. Д. Березіна. - Харків : Віват, 2020. - 284 с.

Перед вами чарівна й наснажлива пригода, сповнена добра й справжньої дружби, заради якої варто долати всі перешкоди.

Авантюрина - юна драконка, що живе в печері зі своїми численними родичами, які опікуються нею і не дозволяють самотою виходити з "родинного гніздечка". Але діти на те й діти, щоби не слухатися пересторог дорослих. Мала втікає на пошук пригод і негайно встругає в халепу - чаклун, якого вона зустрічає серед лісу, перетворює її на звичайнісіньке дівча - беззахисне перед людським підступом... і перед драконами також.

Але й це ше не все! У Авантюрини тепер є одна-єдина пристрасть: шоколад. Вона мріє потрапити до шоколадного будинку й навчитися створювати цей смаколик. Але хто зголоситься взяти підмайстринею вуличне дівчисько без жодних навичок? Хіба що... така сама неординарна шоколатьє!

Це зворушлива й дуже світла повість про те, що до мрії треба йти будь-що, терпіння й праця рано чи пізно будуть винагороджені як годиться, а найближчими людьми можуть стати випадкові знайомі.

Волошина Катріна. «Боги маїсу і шоколаду. Історії з Мезоамерики / К. Волошина; іл. Г. Приходько. - Київ : Портал, 2020. - 84 с.

Майя, ацтеки, інки - народи давньої, самобутньої Мезоамерики. Як вони жили? Маленькі герої книжки знають, як зробити каучуковий м’яч, ласують перченим шоколадом і доглядають лам.

А ще - зовсім як сучасні діти - задираються із сестрами, не хочуть йти до школи, долають страх висоти.

 

Читайте, отримуйте задоволення, насолоджуйтеся життям!

Підготувала: бібліограф Лілія Віжічаніна

Календар подій

    1 2 3 4
56 7 8 91011
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 232425
26272829