Головна Новини «Нескорений Херсон» Михайла Олійника – знакова збірка поезій для кожного Херсонця

«Нескорений Херсон» Михайла Олійника – знакова збірка поезій для кожного Херсонця

01.05.2023 10:25

Один із останніх днів квітня, похмурий і прохолодний, подарував мені теплу зустріч з цікавою і талановитою людиною. Михайло Олійник – чемпіон світу з гирьового спорту, тренер і... поет. Він – автор двох збірок - «Алгоритми мого серця» і «Незламний Херсон», які побачили світ у видавництві «Олді+»».

Збірка «Незламний Херсон» стала причиною нашої зустрічі. До книги увійшли вірші, написані Михайлом у 2021-2023 роках. Кожен вірш має невеличку передмову, таку собі історію створення. Читаються поезії легко, і складається таке відчуття, що автор просто прочитав твої думки і зарифмував їх. Ти знову проживаєш ті «чорні дні», згадуєш життя «До», мрієш про «Після»...

Цікаво, що натхненням для Михайла були дописи в соцмережах. Деякі вірші стали піснями – «Назад додому» та «Я проїду Антонівський міст». Михайло прочитав декілька віршів з цієї збірки, і хочу сказати, що слухати його було дужеприємно: тембр голоса, мова, інтонація... В якийсь момент навіть сльоза блиснула в моїх очах.

Дуже приємно відзначити, що до видання збірки долучилася й наша книгозбірня в особі Лілії Віжічаніної, завідуючої відділом наукової інформації та бібліографії, яка допомогла анонсувати передплату книги. А передмову написав добрий і вірний друг Гончарівки, доктор економічних наук, юрист, відповідальний секретар Херсонської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Вадим Яровий.
Але однією збіркою діло не обійшлося. Михайло працює над підготовкою ще декількох книг. Одна збірка лірична. Поезії написані від серця, ніжні, делікатні. Кожна жінка, почувши такі вірші, скаже: «Це про мене!». І навіть для дітей у Михайла є вірші. На жаль, макет книги існує тільки в електронному варіанті, але яскраві ілюстрації, автором яких була маленька дівчинка, та вірш про Краплинку захоплюють!

Пише Михайло вірші і на бойківській говірці. Один із них – «Крутит Бог свій млин», покладено на музику. Також в інтернеті можна прослухати вірші в авторському виконанні з музичним супроводом. Що сказати, час пролетів швидко і поїздка за книгами перетворилася, як пожартував Михайло, на презентацію. Одна з книг з автографом автора дісталася і Гончарівці. Вдячна Михайлу за настрій, цікаву розмову і... каву в затишному кафе. Бажаю удачі у здійсненні творчих планів і, звісно, презентації нової збірки поезій наживо в колі друзів.

Алла Тягай

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

123 4 5 67
8 9 10 11 121314
15161718192021
22232425262728
293031