Операція «Guten Morgen» та інші пригоди у херсонському готелі

06.07.2017 12:52

Літо для учасників клубів «КЛІО» та «Дивослово» – чудова пора для виїзних заходів, коли можна ближче доторкнутися до історії рідного міста, пройтися його вулицями, дізнатися більше про архітектурні пам’ятки, історію будинків, у яких жили відомі люди. Такі спільні подорожі у минуле відкривають незнані сторінки історії, дарують безліч приємностей та несподіванок.

Саме такою була екскурсія у серце старого Херсона – «Гімназичний сквер: люди, долі, кохання». Від Наталїї Шальнової ми дізналися про історію створення бульвару; про події, які траплялися з відомими людьми, що гуляли його алеями; про добрі традиції та, звичайно, любовні історії, пов’язані з цим місцем.

Усі з захватом слухали історію про те, як Фрідріх Фальц-Фейн в нагороду за добре складені іспити в чоловічій гімназії, яка сьогодні носить ім'я Б.Лавреньова, отримав від батька 8 десятин землі на свій перший вольєр, у якому тримав кілька степових тварин, а згодом ця любов до природи матеріалізувалася у вигляді відомого біосферного заповідника «Асканія-Нова».

Цікавою виявилася історія про операцію «Guten Morgen», яка народилася у готелі (він мав назву «Петербургская гостиница»), на місці якого сьогодні знаходиться Херсонський гідрометеорологічний коледж. Саме тут авантюрна Софія Іванівна Блювштейн, відома як «Сонька-Золота Ручка», здійснювала свої перші злочини. «Guten Morgen», – саме це чули ошукані Софією Іванівною клієнти готелю, ще не знаючи, на яку суму їх «розвели»...

Не менш цікавою була історія про Марію Олександрівну Фортус, уродженку Херсонщини, яка під час революції 1917 року брала участь у підпільній роботі місцевих партійних осередків есерів і більшовиків, а з 1919 року перебувала на службі в органах ЧК у Херсоні, Єлизаветграді, Одесі, виконувала агентурне завдання в одному з загонів армії Махна.
Вчергове дякуємо Наталії Шальновій за корисно проведений вечір у Гімназичному сквері і сподіваємося на подальші не менш плідні зустрічі!

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

123 4 5 67
8 9 10 11 121314
15161718192021
22232425262728
293031