Головна Новини "Цей вельможа має світлий розум, здоровий глузд та любов до бібліотеки": приватна бібліотека Кирила Розумовського, її роль та значення для вивчення історичної постаті

"Цей вельможа має світлий розум, здоровий глузд та любов до бібліотеки": приватна бібліотека Кирила Розумовського, її роль та значення для вивчення історичної постаті

28.05.2023 13:43

На черговій зустрічі в рамках проєкту «Вечори історії з Гончарівкою» відвідувачі з захопленням слухали розповідь гості заходу Анастасії Нікітіної, історикині, співробітниці Національного заповідника «Гетьманська столиця» в Батурині.

Пані Анастасія познайомила присутніх із літературними смаками Кирила Розумовського крізь призму книг, які знаходилися в його бібліотеці. Із представлених зразків видань ми зрозуміли, що гетьман захоплювався книгами історичної тематики, зокрема іноземних письменників. Як мудра й освічена людина, Кирило Розумовський всіляко сприяв виданням журналів наукового характеру. Він був гарним сім’янином, дбав про дружину й дітей, адже в його бібліотеці – книги для дітей,  а також журнали  моди.

Серед присутніх на зустрічі були бібліотекарі, тому вони з особливим зацікавленням розглядали екслібриси й суперекслібриси Кирила Розумовського. Цікаво було також дізнатися, що при палаці Кирила існувала майстерня, в якій книги «одягали» в палітурки.

Безперечно, українці можуть пишатися таким високоінтелектуальним керманичем часів нової історії України і брати з нього приклад.  Дана зустріч спонукала кожного з присутніх замислитися: а що про мене може розповісти моя домашня бібліотека?

Ми щиро дякуємо нашій гості Анастасії Нікітіній, а також Національному заповіднику «Гетьманська столиця» в Батурині за плідну співпрацю. 

Календар подій

123 4 5 67
8 9 10 11 121314
15161718192021
22232425262728
293031