Вечорниці по-херсонськи, або як клуб "Кліо" зиму зустрічав

Міцний наш рід, жива в ньому пам'ять про минуле.
Тож бережімо цю прекрасну,
багату скарбницю: в ній розум, кмітливість,
гумор, надія і світло завтрашнього дня.

З давніх-давен линули по світу слова про Україну, про щирий і працьовитий народ, про зелені гаї, про тихі ріки та озера. Наша Україна славиться багатими традиціями та обрядами. Той, хто не черствіє душею та сповнений любові та доброти до української спадщини, повертається до традицій свого народу.
Учасники клубу любителів історії люблять і цінують традиції українського народу. Саме тому 4 грудня 2014 року члени та гості клубу «Кліо» зібралися на дещо незвичайне, проте вже традиційне для них за своїм форматом засідання – українські вечорниці.
Як відомо, умовно вечорниці можна поділити на буденні, коли дівчата збиралися за своєю дівочою роботою: шили, в'язали, ткали тощо, а хлопці приходили порозважатися та придивитися собі дівчину; та святкові, на яких був накритий святковий стіл, і хлопці і дівчата тільки те й робили, що розважалися. Останній варіант учасникам клубу сподобався більше і було прийнято рішення реконструювати саме святкові вечорниці. У ході цього дійства усі відпочивали, відгадували веселі загадки, співали,танцювали, грали в народні ігри, куштували смачні українські страви, які обов’язково мають бути на українських  вечорницях – узвар та хворост.
Вечорниці дали змогу усім присутнім поринути в минуле нашого народу, пов'язане з традиціями. Головне наше завдання полягає в тому, аби ці традиції не забулися, а примножувалися та продовжувалися.
Сподіваюся, для кожного учасника клубу це засідання принесло натхнення і залишило теплі приємні спогади в душі.

 

Календар подій

123 4 5 67
8 9 10 11 121314
15161718192021
22232425262728
293031