Головна Новини Віктор Іванович Гошкевич – засновник Херсонського краєзнавчого музею

Віктор Іванович Гошкевич – засновник Херсонського краєзнавчого музею

15.04.2023 08:39

Відбулася чергова лекція в Єгора Сидоровича в рамках проєкту «Вечори історії з Гончарівкою». Цього разу присутні ближче познайомитися з яскравою постаттю в історії культури, науки, журналістики не лише в межах Херсонщини, але й України та далеко за її межами. 
Це Віктор Іванович Гошкевич. Приїхавши з Києва у 1890 році, він зайняв посаду секретаря Херсонського губернського статистичного комітету і, не обмежуючись державною службою, почав вивчати давню історію краю, здійснював археологічні пошуки, турбувався про збереження пам’яток.

Багато херсонців пов’язують ім'я Віктора Гошкевича із заснованням Археологічного музею у Херсоні. А під час зустрічі присутні мали можливість дізнатися багато нового про цю особу – не просто як про вченого, журналіста, видавця газети «Юг», але й як про людину з багатою історією роду, багатогранну та талановиту особистість. 
Пам’яткознавча діяльність Віктора Івановича не втрачає своєї актуальності й сьогодні в контексті вирішення тих злободенних і невідкладних проблем, що існують у зазначеній сфері. Про це свідчить життєвий принцип дослідника: «Ми повинні зберегти для майбутніх поколінь те, над чим не можемо працювати самі, і для досягнення цього покласти усі старання мірою можливості в рамках боргу кожного… та не допустить, щоб нас з вами торкнувся докір в недбальстві, вандалізмі».

Дякуємо нашому лекторові за цікавий та змістовний виклад інформації, а присутнім – за інтерес до історії Херсонщини.

Календар подій

   1 2 345
67 8 9 10 1112
1314 15 16 17 1819
20 21 22 23 24 25 26
27282930