Головна Новини Вишиванка – твій генетичний код

Вишиванка – твій генетичний код

18.05.2023 13:01

Серед безлічі травневих свят є одне дуже молоде, але особливе, і здається, улюблене для багатьох українців, і в тому числі для херсонців – це Всесвітній день вишиванки.
Цьогоріч ми відзначаємо його по-особливому щемливо.
Для учнів чотирьох херсонських шкіл, а також усіх охочих дорослих було проведено святковий захід «Вишиванка – твій генетичний код».
Зустріч дала змогу пригадати найцікавіші факти про свято, його витоки, про особливості української вишиванки в різних регіонах України. Найбільше уваги було звернено, звісно, на особливості вишивки, притаманної Херсонщині. Особливо цікаво було присутнім почути про кам'яні вишиванки Каховки – викарбовані узори різноманітної символіки на низці будинків цього міста, які з'явилися ще всередині ХХ століття і сьогодні є туристичним брендом.

Особливо вразила присутніх розповідь гості свята Муравльової Оксани, керівниці розмовного клубу «Файно», ініціаторки та активної учасниці акції «Народжені у вишиванках». Пані Оксана зауважила, що протягом кількох останніх років сотні вишитих вишиваночок для новонароджених Краматорська, а також далеко за його межами та навіть закордоном вона зі своїми однодумцями вишила та подарувала саме в День вишиванки. Не став винятком і цей рік. А ще в цьому році такі вишиті сорочечки для новонароджених, або льолі, були передані і до пологового будинку в Херсоні.

Учасники заходу могли перевірити власні знання та отримати чудові передбачення, взявши участь у захоплюючій грі «Правда чи дія».
Присутні зі щирістю ділилися про те, що є для них вишиванка.

Такі зустрічі закарбовують у серці та пам'яті розуміння значення українського національного одягу в збереженні самобутності українського народу, його духовності та культури.

Календар подій

      1 2
345 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 1819 20 212223
24252627282930