Головна Про відділ Послуги Щастя по-українськи: родина, дім, кохання...

Щастя по-українськи: родина, дім, кохання...

Щастя по-українськи: родина, дім, кохання…

Половина жителів України вважають себе щасливими. А найщасливіші в країні – молоді одружені чоловіки з середньою освітою.

Якщо вірити даним Київського міжнародного інституту соціології, який досліджував питання: « Хто щасливий в Україні», то портрет українського щасливця має бути таким:

«Молодий (до 30 років) міський житель, у якого за плечима середня освіта. Він працює, має середній рівень матеріальних статків. Зазвичай це одружена людина».

Дослідження КМІСУ засвідчило, що 23% наших співгромадян упевнено назвали себе щасливими людьми. А ще 29% - радше щасливими, ніж ні. До слова, 2001 року таких людей було лише 38%. Однак навіть у найближчих сусідів України щастя більше. У Польщі та Туреччині цей показник перевищує 80% (згідно з даними міжнародного дослідження «WorldValues  Survey» за аналогічний період). Вищий, ніж в Україні, він і в Угорщині, і навіть у Грузії. Щоправда, більш нещасливі люди в Молдові.

Соціологи стверджують, що найважливіші складові щастя по-українськи – родина й особисте та – увага!  - інтимне життя. Далі – здоров’я та рівень матеріальної забезпеченості. Проте, як із подивом відзначають у КМІСІ, в Україні, на відміну від інших країн, робота немає великого впливу на рівень щастя – це всього-на-всього дев’яте місце за пріоритетністю. Можливо, припускають дослідники, винагорода за роботу в нашій країні не відповідає вкладеним в неї зусиллям та рівню соціальних  потреб. Тому й на умови праці та зарплатню українці не надто зважають, коли оцінюють себе у цьому бутті.

2000 року британський учений Адріан Уайт з університету Лестера спробував визначити найбільш щасливі і нещасливі країни у світі. Проаналізувавши відповіді 80 тисяч осіб з 178 країн і сотні досліджень міжнародних організацій, зокрема ООН та Всесвітньої організації охорони здоров’я, Уайт створив Всесвітню карту щастя. Отож, найщасливішими країнами є Данія, Швейцарія, Австрія, Ісландія та Багамські острови. Найбільш нещасливими – Бурунді, Зімбабве та Конго. А в останній п’ятірці серед найменш щасливих, крім країн Африки, виявилися Молдова (175 місце) та… Україна (174-те).

А ось що говорять про щастя відомі люди:

Дбаючи про щастя інших, ми знаходимо своє власне. (Платон)

В житті існує тільки одне щастя – кохати і бути коханим. (Жорж Санд)

…до щастя дорога веде через річку – та річка із крові та трішки із сліз, але ти не бійся. Не втопишся. Лізь. (Василь Симоненко)

 Шукаємо щастя по країнах, століттях, а воно скрізь і завжди з нами; як риба в воді, так ми у ньому, і воно біля нас шукає нас самих. (Григорій Сковорода)

Насолоджуватися щастям – велике благо, мати можливість давати його іншим – благо ще більше. (Френсіс Бекон)

В погоні за щастям іноді потрібно просто зупинитися і бути щасливим. (Дейл Карнегі)

Щасливий той, хто щасливий у себе вдома. (Лев Толстой)

Найпрекрасніші і водночас найщасливіші люди ті, хто прожив своє життя, піклуючись про щастя інших. (В.Сухомлинський)

Щасливий, кому вдалося знайти щасливе життя, але щасливіший, хто вміє користуватися ним. (Григорій Сковорода)

«Щастя – це трикутник, а в нім три сторони: віра, надія, любов. (Богдан-Ігор Антонич)

Щастя – як здоров’я: якщо його не помічаєш, значить воно є. (Іван Тургенєв)

Джерело щастя – сім’я. (А. Макаренко)

Календар подій

     1 2 3
4 5 6 7 8 910
111213 14 151617
18 19 20 21 2223 24
25 26 27 28 293031