Головна Новини "... Щоб без пісень нам не довелось зустрічати весну..."

"... Щоб без пісень нам не довелось зустрічати весну..."

20.01.2016 13:03

Дуже помиляються ті, хто думає, що бібліографи - скрупульозні, сухі особистості, які люблять тільки свою бібліотеку, книги та бібліографічні картки. Ні, ми не такі ...У наших серцях є тепло не тільки для читачів, а й для птахів ...
Ось уже декілька днів у Херсоні стоять морози. Гілки дерев вкрилися крижаним панциром. Краса неймовірна - жодна фотографія передати її не може. Але птахи, схоже, не поділяють нашого захвату. Для них настали чорні дні: морози, снігопади і вітри ускладнюють життя зимуючих у нас птахів. До корму їм не добратися, а зимовий день короткий - мало часу, щоб накопичити енергії.
Учора з набережної Дніпра, де проходив обряд Водохреща, можна було спостерігати таку картину: величезна зграя птахів (очевидно, шпаків) кружляла над схилом і бібліотекою. Мабуть, саме скупчення людей привабило сюди птахів. Взаємозв'язок простий: там де люди - там повинна бути їжа... Зараз, у ці важкі для птахів дні, вони бачать у нас ПОРЯТУНОК!
Сьогоднішній ранковий настрій у бібліографічному відділі можна сформулювати «Пташку шкода!». Ми майстрували годівницю (і навіть прикрашали її), нарізали малесенькими шматочками сало, змішували крупи... Годівницю повісили під вікнами відділу.
Весь процес відображений у фотографіях (див. фотогалерею).
І все це робили, попередньо порадившись з Гуглом: «Що стосується набору кормів, то для синиць та інших комахоїдних птахів краща підгодівля - це несолоне сало будь-яких тварин, нежарене насіннячко соняшнику (воно дуже калорійне), гарбуза (меншою мірою - насіння кавуна, дині та крихти білого хліба), коноплі. Традиційне пшоно або відходи сірого хліба вони не їдять. Цей корм приверне увагу голубів та горобців. Можна залити вівсяні пластівці "Геркулес" гарячим жиром тваринного походження - цей корм синиці теж полюбляють. При перебоях з кормами можна короткий час годувати синиць залишками від столу (виварені кістки, сирні скоринки, м'ясо)...
Про годівниці. Найголовніше для підгодівлі - щоб у годівниці постійно був корм, конструкція годівниці - справа другорядна. Краще, коли корм укритий від дощу і снігу, а годівниця влаштована і розташована так, що птахам зручно її відвідувати. Годівниці можуть бути споруджені з найрізноманітнішого підручного матеріалу: скляних банок, пластикових пляшок, фанери, картону тощо. Дуже зручні конструкції "автоматичних" годівниць, в які корм надходить у міру його поїдання з резервуара (перевернута вниз шийкою пляшка або скринька з нещільною засувкою).
Все дуже просто.
Друзі, приєднуйтесь до нас!
Допоможемо вижити птахам!

09.05.2025
 
Стереотипи і когнітивні пастки, шляхи їх подолання: онлайн-тренінг для педагогів Херсонщини в рамках проєкту «Школа інформаційного комфорту»
08.05.2025
 
Розмова про традиції, звичаї та ритуали
07.05.2025
 
Херсон-Харків об’єднані українською: ментальне здоров’я і щоденні ритуали – тема для роздумів і розмов
06.05.2025
 
Дезінформація в соцмережах та розвагах: онлайн-тренінг для херсонських педагогів
01.05.2025
 
Депортація кримських болгар крізь призму родинної історії
30.04.2025
 
Історія в датах і постатях: онлайн-презентація «Календаря знаменних та пам’ятних дат з історії Криму і кримськотатарського народу»
29.04.2025
 
Як отримати повторні свідоцтва та витяги про державну реєстрацію актів цивільного стану в Україні
27.04.2025
 
Як зареєструвати шлюб в Україні під час війни. Шлюб з військовослужбовцем
24.04.2025
 
Граємо, читаємо, міркуємо: квітнева зустріч «єдиних»
24.04.2025
 
Презентація роману Ірини Ковальчук «Мої діти війни. Рік надії»

Календар подій

    1 234
5 6 7 8 9 1011
12131415161718
19202122232425
262728293031