Головна Новини Схід-захід: бібліотека єднає серця

Схід-захід: бібліотека єднає серця

30.04.2015 10:40

20-22 квітня 2015 року за сприяння програми «Бібліоміст» на базі Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. Франка було проведено захід «Бібліотеки Івано-Франківщини: традиції та інновації в обслуговуванні місцевої громади». На нього було запрошено 20 бібліотечних фахівців з Сумської, Дніпропетровської, Херсонської, Миколаївської, Одеської областей, міст Києва, Харкова, Полтави, Кіровограду та м. Краматорська Донецької області. Мені, працівнику Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гончара теж пощастило бути серед гостей.
У перший день роботи нас ознайомили з роботою структурних відділів обласної бібліотеки, їхніми напрацюваннями та цікавим досвідом. Директор ОУНБ Людмила Бабій запропонувала учасникам візиту мультимедійну презентацію про проектну діяльність бібліотеки. Досвід бібліотечних закладів Рожнятівського району Івано-Франківської області представила гостям директор ЦБС Марія Рибчак.
Учасники навчальної поїздки ознайомилися також з роботою Івано-Франківської міської ЦБС (директор Ганна Медвідь). Ми відвідали центральну міську бібліотеку та міську бібліотеку для дітей, де дізналися про накопичений досвід впровадження новітніх технологій у роботу бібліотечних закладів, цікаві форми обслуговування мешканців міста, роботу з дітьми та молоддю.
21 квітня наша делегація вирушила до Надвірнянської та Яремчанської ЦБС. Ми відвідали бібліотеки-філії с. Тисменичани та с. Цуцилів, центральну районну бібліотеку м. Надвірної (директор Марта Кушнерчук), де мали можливість оглянути бібліотечні установи, детально ознайомитися з набутим досвідом роботи з різними категоріями користувачів, реалізацією цікавих проектів, співпрацею з місцевою владою, громадськими організаціями, закладами культури, письменниками і краєзнавцями. Захопили учасників візиту виступ фольклорного колективу «Шовкова косичка» з великодньою композицією та неперевершена гра відомого скрипаля Сергія Орла.
Надзвичайно багато цікавого про Гуцульщину, її історію, визвольні змагання на Прикарпатті, відомих особистостей, традиції і побут, народне мистецтво бібліотечні фахівці дізналися у Музеї екології та етнографії Карпатського краю.
Особливо вразило нас перебування у бібліотеці-філії с. Татарів Яремчанської міської ради (директор МЦБС Марія Стефанюк), де відбулося жваве спілкування з місцевими бібліотечними працівниками та сільським головою. Гостинність та тепло цих людей ми запам’ятаємо на все життя!
22 квітня учасники навчальної поїздки завітали до Центральної бібліотеки імені Т.Г. Шевченка м. Калуша (директор Наталія Воробець) – найсучаснішої бібліотеки Івано-Франківщини, і, мабуть, усієї України. Тут вони мали змогу не тільки дізнатися про роботу бібліотекарів-калушан, але й поділитися власними інноваціями в обслуговуванні користувачів.
У бібліотеці-філії с.Голинь Калуської ЦБС про цікаві бібліотечні соціальні проекти гостям розповіла директор Світлана Сокульська.
Гарні враження залишилися у бібліотечних працівників України від перебування у Долинській центральній районній бібліотеці (директор Людмила Фреїв), де добре налагоджена робота з місцевою громадою, реалізується проект «Інтернет для незрячих та осіб з вадами зору».
Усі 20 учасників професійно-навчального візиту отримали безліч позитивних вражень від знайомства з бібліотечною Івано-Франківщиною, діяльності різних бібліотечних закладів, їх працівників. Та особливо нам запам’яталися гостинність, щирість та відкритість бібліотекарів Івано-Франківщини, і, безперечно, неповторність природи Карпатського краю.

Лілія Віжічаніна, провідний бібліограф

 

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

1 2 3 4 567
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 192021
22232425262728
2930