Головна Новини Світла пам'ять художнику

Світла пам'ять художнику

29.12.2020 12:28

У райдузі, в листку, у корені, в ріллі
Я буду жить то мирний, то шалений,
Бо я матерія. Я син землі.
І смерть як забуття не писана для мене.
І. Дніпровський

27 грудня 2020 року завершився земний шлях відомого художника Михайленка Сергія Васильовича (1951-2020). Не стало світлої, душевно щедрої людини, з яким співробітників бібліографічного відділу пов'язувала багаторічна дружба. Нас тішила його присутність на засіданнях клубу любителів історії, участь у виїзних заходах - екскурсіях в Ольвію, по Дніпру, на Хортицю. Пам'ятаємо про відвідини майстерні художника…

Картини Сергія Васильовича – «Дуб», «Морський пейзаж», «У корчмі. Херсон XVIII ст.», «Бузок» сьогодні радують око відвідувачів бібліотеки і створюють у відділі неповторну атмосферу творчості та гармонії.

Він працював у різних жанрах: пейзаж, міський пейзаж, марина, натюрморт, портрет, сюжетна картина. Велику увагу в своїй творчості приділяв героїчному минулому України ( «Повстання бузьких козаків», «Дике поле», «Конотопська битва», «За вільну Україну»), працював у жанрі історичного портрета («Богдан Хмельницький», «Іван Мазепа», «Сірко», «Нестор Махно», «Іван Михайленко (1685 р.) – сотник Миргородської полкової 1-ої сотні», «Двобій Сагайдачного з Батуриним»). У кожній роботі Сергія Васильовича відчувається любов до України, усвідомлення своїх коренів. Дві картини на історичну тематику він подарував Музею бузького козацтва.

Художник досяг успіху і в книжковій графіці. Він оформив низку книг херсонських авторів: Анатолія Марущака («Таємниця Турецької скелі», «Чому веселий кит не приплив на острів Крит»), Валентини Нижеголенко («Життя по колу», «Кмітливе поросятко», «Осіння пошта»), Ярослава Голобородька («Світ Таврійських письменників»), Анатолія Шейченка («Пливе над світом біла наша хата...») та ін. Заслуговує на увагу і портретна галерея херсонських поетів і письменників, створена Сергієм Васильовичем Михайленком.

Картини херсонського художника зберігаються в приватних колекціях України, Росії, США, Європи і... у відділі наукової інформації та бібліографії обласної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара.

Культурна аура будь-якого міста – великого і малого – зіткана з доль талановитих і неординарних людей – поетів, письменників, художників, архітекторів, науковців. Результат їхніх творчих пошуків, поривів, осяянь – картини, будівлі, книги – продовжують своє життя і тоді, коли сліди творців уже заметені вітрами Історії.

Сергія Васильовича більше немає з нами. Але залишилися його картини, залишилася добра пам'ять про цю талановиту людину. Приносимо щирі співчуття нашій колезі – Ользі Василівні Михайленко, рідним і близьким Сергія Васильовича.

Співробітники відділу наукової інформації і бібліографії
ХОУНБ ім. Олеся Гончара

Календар подій

    123
4 5 678910
11121314 15 16 17
1819 20 212223 24
2526 27 28293031