Головна Новини Тільки наука змінить світ!

Тільки наука змінить світ!

15.05.2019 13:11

«Тільки наука змінить світ. Наука в широкому розумінні: і як розщеплюється атом, і як виховувати дітей…і дорослих теж». Ці слова належать відомому вченому Миколі Амосову. І з цим важко не погодитися. Щодня ми користуємося різноманітними винаходами, про історію появи яких навіть не задумуємося. Але з'явилися вони саме в результаті спостережень, роздумів, досліджень окремих людей.

Безперечно, наука рухає прогрес, принаймні активно сприяє цьому руху. Більшість вчених – справжні романтики. Їх часто зовсім не цікавить, скільки часу і сил буде покладено на те чи інше наукове дослідження. Вони готові працювати понаднормово, тому що їх захоплює сам процес, а не результат…

 Відповідно до Указу Президента «На підтримку ініціатив відомих вчених, наукових установ, а також професійних спілок України» від 14 лютого 1997 року День науки відзначається щороку у третю суботу травня. Існує так само і загальний, міжнародний день науковців, що має назву «Всесвітній день науки за мир і розвиток», який був заснований ЮНЕСКО і відзначається 10-го листопада. У ці дні науковій спільноті надається особлива честь та шана.

У 2019 році День науки в Україні припадає на 18 травня.
А ось учні ЗНЗ № 2 міста Херсона занурилися в цікавий світ науки вже сьогодні. У ході інтелектуального заходу, в якому взяли участь учні 5-9 класів цієї школи, діти змогли дізнатися багато нового про те, як влаштовано Всесвіт, а також про цікаві особливості людського організму. Вони довго ділилися враженнями, що їх найбільше захопило. Також діти дізналися, які 10 винаходів людства вважаються найважливішими (серед них – мова, термічна обробка їжі, каналізація, антибіотики тощо).

Здивували дітей і цікаві історії про винаходи, якими вони користуються щодня, такими як олівець, кулькова ручка, фломастер, гумка.
Учням пропонувалося дописати вислови відомих людей про науку та пояснити свої думки. І до цього завдання вони підійшли дуже серйозно і творчо.

Особливо запам’яталася присутнім гра «Чорний ящик», де за історією винаходу учням слід було сказати, про який саме винахід іде мова. Із цим завданням вони теж впоралися на 100%.
Сподіваємося, юне покоління серйозно ставитиметься до розвитку української науки, буде робити нові відкриття, які людству приноситимуть лише користь та робитимуть наше життя ще більш якісним.

Лілія Віжічаніна,
головний бібліограф відділу
наукової інформації та бібліографії

Календар подій

    12 3
4 5 6 7 8 910
1112 13 14 15 16 17
1819 20 21 22 23 24
25 26 27 282930