Наш технічний відділ взявся оновлювати сайт. Обіцяють до кінця літа багато цікавого. А поки що не все працює...
Просимо вибачення за незручності

Удосконалюємо знання рідної мови разом!

П'ятий місяць у бібліотеці триває навчання нових груп бажаючих удосконалити свою українську мову.  На сьогодні їх сформовано дві; у цілому заняття відвідує 25 слухачів. Як же приємно спостерігати за учнями, які докладають чимало зусиль для того, аби вільно і достойно володіти українською мовою, а заодно і поширювати україномовний простір у нашому місті.
Усі слухачі сумлінно виконують домашні завдання – різноманітні вправи з правопису, пишуть творчі роботи, перекладають тексти, читають твори класичної та сучасної української літератури. Така робота приносить великі плоди. Особливо це було помітним на останньому занятті, під час якого ми закріплювали одну з найскладніших тем з граматики української мови – «Дієвідміни дієслів» – і учні чудово розібралися з нею. Також ми розглядали особливості використання дієприкметника в українській мові, способи його творення та написання – і тут слухачі чудово виконували різноманітні вправи для систематизації знань. Розглянули і місце дієприкметникових зворотів у нашій мові. А тому вдома слухачі писатимуть твори з їх використанням.
А як гарно та творчо учні перекладають тексти з російської на українську! На останньому занятті слухачі працювали у групах, перекладаючи інструкції до різноманітних біологічно активних добавок. Незважаючи на специфіку текстів та велику кількість термінів, вони добре впоралися з завданнями. А це свідчить, що їх словниковий запас збільшується, їм стало легше добирати слова, використовувати синоніми. Інакше й бути не може, адже переважна більшість учнів дуже багато читає сучасну українську літературу.
У другій частині заняття слухачі з великим натхненням та виразністю читали підготовлені вдома поезії Івана Франка. Бурхливі оплески один одному показують, що результати навчання помітні всім присутнім.
І найголовніше – деякі слухачі говорять про те, що вони навчилися думати рідною мовою – а це вагомий показник сприйняття будь-якої мови!
Тож вивчаймо і далі нашу рідну мову, дізнаваймось її перлинки та робімо її живою!

Календар подій

123 4 567
89 10 11121314
15161718192021
22232425262728
293031