Головна Новини Участь Гончарівки в онлайн-студії «Українська на Півдні України: сміливість бути нескореною»

Участь Гончарівки в онлайн-студії «Українська на Півдні України: сміливість бути нескореною»

21.02.2024 20:04

21 лютого, у День рідної мови, нескорені херсонці та наші сусіди, одесити й миколаївці, зібралися на знакову подію – онлайн-студію «Українська на Півдні України: сміливість бути нескореною». Дану події організували Херсонська академія безперервної освіти та Херсонська бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки.

З привітальним словом виступив Володимир КЛЮЦЕВСЬКИЙ, заступник голови Херсонської ОДА, наголосивши на важливості української мови для збереження української держави.

Херсонську обласну універсальну наукову бібліотеку імені Олеся Гончара на даному заході представляла Лілія ВІЖІЧАНІНА, завідуюча відділом наукової інформації та бібліографії Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара, авторка та кураторка проєктів «Вечори з Гончарівкою», «Українська для професіоналів», «Українська для державних службовців», «Мовно-поетичні лелітки», «Вечори поезії з Гончарівкою», модераторка розмовних клубів «РозМова»  (онлайн) та  розмовного клубу  для ВПО Всеукраїнського проєкту «Єдині».

Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара завжди була осередком популяризації української літератури, зустрічей з відомими українськими митцями, презентацій їхніх книжкових новинок.

І хоча сьогодні наша люба Гончарівка переживає не найкращі часи,  але все так само продовжує дбати про інтелектуальне дозвілля своїх дорогих користувачів, друзів, де б вони не перебували.

Серед низки цікавих онлайн-проєктів Гончарівки особливий інтерес викликають «Літературні вечори з Гончарівкою». Вони проходять у форматі презентації нових книжкових видань, бесід із письменниками, лекцій літературознавців, працівників музеїв про маловідомі сторінки життя й діяльності українських письменників доби Розстріляного Відродження та митців-шістдесятників.

Цільовою аудиторією проєкту є педагогічна спільнота Херсонщини, зокрема вчителів української мови та літератури, вихователі дитячих садків,  а також викладачі ВНЗ, бібліотекарі, лікарі, військові, учні херсонських шкіл та люди пенсійного віку.

Про важливість зустрічей говорять самі учасники.

Усі ці відгуки є свідчення важливості наших «Літературних вечорів з Гончарівкою». Це корисний спосіб проведення дозвілля, який духовно та інтелектуально збагачує кожного з присутніх, дозволяє отримати емоційну розрядку, яка є такою необхідною в нинішніх умовах. А ще ці зустрічі вкотре нагадують, що Гончарівка дбає про читацькі, інтелектуальні, емоційні  потреби своїх користувачів та друзів – а їх у нас дуже багато.

Ми дякуємо нашим чудовим гостям – лекторам, письменникам, які завжди високо оцінюють діяльність Гончарівки та з задоволенням відгукуються на запрошення. Тому девіз наших зустрічей – «Приєднуйтесь та проводьте дозвілля з Гончарівкою та нашими найкращими гостями». Тож приєднуйтесь всі, хто ще не з нами!

Дізнатися більше про даний проєкт можна тут.

Календар подій

1 2 3 4 567
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18192021
22232425262728
2930