Головна Новини Ушанування родини Орликів: вечір історії з Гончарівкою

Ушанування родини Орликів: вечір історії з Гончарівкою

04.04.2024 13:58

5 квітня 1710 р. на зборах козацького містечка Тягина (нині Бендери) на березі річки Дністер була прийнята Конституція Пилипа Орлика, і тим самим було започатковано процес творення Конституції в Україні. Тому не випадково черговий «Вечір історії з Гончарівкою» було присвячено темі «Ушанування родини Орликів».

Гостя зустрічі, історик Національного заповідника «Гетьманська столиця в Батурині» Наталія Дробязко, розповіла присутнім про те, як в Україні та поза її межами шанують видатних українських діячів Пилипа і Григорія Орликів – представників українських питань початку XVIII ст.
у європейських країнах, імена яких тривалий час в нашій історії замовчувалися. І тільки в роки незалежної України почали відкрито говорити про українських героїв, повертати їх імена із забуття.

Ми дізналися, де в Україні та закордоном встановлено пам’ятники та пам’ятні знаки на честь видатних українців, про міжнародні виставки, присвячені родині Орликів та багато інших речей, які нас дуже приємно здивували.

Щиро дякуємо історикам Національного заповідника «Гетьманська столиця в Батурині» за представлення широкому загалу життя і діяльності родини Орликів на основі оригінальних архівних документів та дослідженнях авторитетних істориків. Ваша діяльність і знання, які ви доносите учасникам проєкту «Вечори історії з Гончарівкою», дуже надихають.

Дорогі друзі, дізнатися більше про родину Орликів та її вшанування можна з даних джерел:

1. Дробязко Н. Благодійницький проєкт «Пилип Орлик. Шлях гетьмана». 
2. Дробязко Н. Гетьман Пилип Орлик – автор першої Конституції України! Відео лекція. 
3. Дробязко Н. Гетьман Пилип Орлик сформував Українсько-європейські зв'язки у XVIII столітті.
4. Дробязко Н. Григорій Орлик: син батька козацької нації. 
5. Дробязко Н. Шлях Гетьмана: про важливість ілюстрованої історії України.

Календар подій

123 4 5 67
8 9 10 11 12 1314
151617 18 19 20 21
2223 24 25262728
293031