Головна Новини Від Руїни до глобального лідера: яка спільна мрія потрібна українцям?

Від Руїни до глобального лідера: яка спільна мрія потрібна українцям?

28.11.2019 11:33

Цікаво і жваво пройшло останнє засідання розмовного клубу «Дивослово». А присвячене воно було дуже важливій темі – «Яка спільна мрія може об'єднати українців у побудові успішної держави?».

У пошуках відповідей на запитання ми звернулися до статті Олексія Толкачова «Від Руїни до глобального лідера», що увійшла до збірки «Трансформація української національної ідеї» (Київ, 2019), яку нещодавно презентував у Гончарівці її упорядник Олесь Доній.

У статті Олексія Толкачова є така думка: «Ідеї правлять світом. І ті, хто не має власної яскравої ідеї, зрештою обслуговують чужі ідейні проекти, працюють на когось. Хіба не так само трапляється з країнами?». І з цією думкою важко не погодитися.

Автор зауважує, що існують різні ідеї для країни, одні з них ведуть до процвітання та успіху, а інші залишають нас на узбіччі історії. Тому учасники клубу обговорили, чому недієво жити ретро-ідеями, які спрямовані в минуле (ідеї про Україну як про спадкоємицю трипільської культури чи українців «козацького роду»). Такі ідеї дозволяють одноразово привернути до себе увагу та отримати визнання, однак не призводять до поступу та довготривалого успіху.

Не принесуть бажаного результати й ідеї-ідентифікатори, які часто носять описовий характер та констатують певну вже існуючу дійсність на кшталт хюгге в Данії, «єдності в різноманітті» у Європейському Союзі чи «Україна – житниця Європи». Як зауважує автор статті, такі ідеї – як фото в соціальних мережах. Вони можуть привертати увагу, отримати лайк, однак їх вплив обмежений.

Тому дуже важливо формулювати ідеї-мрії – прагнення, спрямовані в майбутнє, про те, якими ми хочемо бути і чого хочемо досягти.

Як може виглядати українська мрія та як охопити нею всіх українців? Про це ми говоритимемо на наступному засіданні клубу, що відбудеться в середу, 4 грудня, о 16:00. Цікаво? Приєднуйтеся до нас!

Календар подій

     12
3 4 5 6 789
10 111213141516
17181920212223
24252627282930
31