Головна Новини Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «ОдесаБібліоСаміт»: участь Гончарівки

Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «ОдесаБібліоСаміт»: участь Гончарівки

08.06.2024 18:28

Протягом 7-9 червня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбувалася Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «ОдесаБібліоСаміт» – подія, роль якої неможливо переоцінити для подальшого розвитку науки, культури, книжкової справи.

Херсонську обласну універсальну наукову бібліотеку імені Олеся Гончара на даній конференції представляла Лілія ВІЖІЧАНІНА, завідуюча відділом наукової інформації та бібліографії, авторка та кураторка проєкту «Вечори літератури з Гончарівкою».

Під час виступу пані Лілія зауважила, що Гончарівка завжди була осередком популяризації української літератури, зустрічей з відомими українськими митцями, презентацій їхніх книжкових новинок тощо. На базі бібліотеки реалізовувалися такі проєкти: «Мовно-літературний клуб «Дивослово», «Поетичні вечори з Гончарівкою», «Говоримо українською. Читаємо українське».

І хоча сьогодні Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара переживає надскладні часи,  але все так само продовжує дбати про інтелектуальне дозвілля своїх дорогих користувачів, друзів, де б вони не перебували.

Серед низки цікавих онлайн-проєктів нашої книгозбірні особливий інтерес викликають «Літературні вечори з Гончарівкою». Ці вечори відбуваються у різних формах:

  • презентацій нових книжкових видань;
  • бесід із письменниками, лекцій літературознавців, працівників музеїв – Музею шістдесятників та Музею видатних діячів української культури про маловідомі сторінки життя й діяльності українських письменників доби Розстріляного Відродження та митців-шістдесятників;
  • інтерактивних тематичних заходів.

Цільовою аудиторією проєкту є педагогічна спільнота Херсонщини, зокрема вчителі української мови та літератури, історії, вихователі дитячих садків, викладачі ВНЗ Херсона, бібліотекарі, лікарі, військові, діти старшого шкільного віку та люди пенсійного віку. А географія учасників охоплює різні міста України: Херсон, Миколаїв, Одеса, Запоріжжя, Київ, Івано-Франківськ, Нововолинськ, Харків.

Окрему увагу під час виступу бібліотекарка звернула на відгуки самих учасників зустрічей про важливість для них даного проєкту.

Усі вони є свідченням важливості наших «Літературних вечорів з Гончарівкою». Це корисний спосіб проведення дозвілля, який духовно та інтелектуально збагачує кожного з присутніх, дозволяє отримати емоційну розрядку, яка є такою необхідною в нинішніх умовах. А ще ці зустрічі вкотре нагадують, що Гончарівка дбає про читацькі, інтелектуальні, емоційні потреби своїх користувачів та друзів.

Дякуємо Одеській національній науковій бібліотеці за можливість почути цікаві й корисні виступи та поділитися досвідом успішної діяльності Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара.

Календар подій

123 4 5 67
8 9 10 11 12 1314
151617 18 19 20 21
2223 24 25262728
293031