Головна Новини "Я більшого щастя не хочу, щоб лиш Україна міцніла й цвіла"

"Я більшого щастя не хочу, щоб лиш Україна міцніла й цвіла"

14.03.2016 09:09

Ніхто нам не збудує держави,
коли ми її самі не збудуємо,
і ніхто з нас не зробить нації,
коли ми самі нацією не схочемо бути.
                    
                                               В. Липинський               

На карті світу Україну відшукати нескладно.
Ця давня земля лежить на південному заході Східно-європейської рівнини  і на­селяє цю землю талановитий і мужній народ з унікальною історичною долею, неповторними духовними якостями, прекрасною душею й характером, у якому степова волелюбність і непокірливість поєдналися з європейською раціональною поміркованістю.
Бути українцем - значить пишатися своєю Вітчизною. І нам є чим пишатися. Ми пишаємося красою української природи, давніми традиціями і мудрістю предків, найбагатшою культурною спадщиною, славетними сторінками вітчизняної історії.
Бути українцем - значить беззавітно віри­ти в Україну, як вірили в неї генії і безстрашні захисники українського народу.
Така віра робить людину щасливою від усві­домлення того, що вона разом зі своїм наро­дом, що вона - частка його загального життя і служить своїй Батьківщині.
Ми запрошуємо всіх бажаючих до відділу наукової інформації та бібліографії ознайомитися з книжковою виставкою «Живи і міцній українська державо!».
Хто такі українці? Що таке Україна? Як формувалась і розвивалася українська нація і державність? Яке місце займає Україна в сучасних умовах глобалізації? На усі ці питання ви зможете знайти відповіді, переглянувши розділ «Становлення української незалежності».
Кожний народ має свої священні символи, які уособлюють його самобутність, національну єдність. Вони покликані підносити дух нації у боротьбі за власну самостійну державу та національне самоствердження. До таких символів належать герб, прапор та гімн, які затверджені Конституцією. Другий розділ виставки - «Національні символи України» - допоможе вам більше дізнатися про те, як створювалися ці та інші символи нашої держави.
Українці - одна з найдавніших націй у світі, яка має багаті народні традиції. А чи відомо вам, де витоки цих традицій, як формувалися вірування, обряди та світогляд нашого народу, - весь той великий скарб народної мудрості, який ми отримали у спадок від своїх пращурів? Розібратися у цьому вам допоможе третій розділ виставки «Духовна криниця українських традицій».
Лише почуття любові й глибокої гордості за Вітчизну разом із твердою вірою в її світле та величне майбутнє, у святість цієї прекрас­ної землі дає кожному українцеві, незалежно від того, молодий він чи сивий, живе він в Україні чи в інших краях, право стверджува­ти: це моя країна, мій народ, моя Україна!
Якщо ж із якоїсь причини Вам не вдалося відвідати нашу виставку, то Ви зможете переглянути її у віртуальному вигляді.

09.05.2025
 
Стереотипи і когнітивні пастки, шляхи їх подолання: онлайн-тренінг для педагогів Херсонщини в рамках проєкту «Школа інформаційного комфорту»
08.05.2025
 
Розмова про традиції, звичаї та ритуали
07.05.2025
 
Херсон-Харків об’єднані українською: ментальне здоров’я і щоденні ритуали – тема для роздумів і розмов
06.05.2025
 
Дезінформація в соцмережах та розвагах: онлайн-тренінг для херсонських педагогів
01.05.2025
 
Депортація кримських болгар крізь призму родинної історії
30.04.2025
 
Історія в датах і постатях: онлайн-презентація «Календаря знаменних та пам’ятних дат з історії Криму і кримськотатарського народу»
29.04.2025
 
Як отримати повторні свідоцтва та витяги про державну реєстрацію актів цивільного стану в Україні
27.04.2025
 
Як зареєструвати шлюб в Україні під час війни. Шлюб з військовослужбовцем
24.04.2025
 
Граємо, читаємо, міркуємо: квітнева зустріч «єдиних»
24.04.2025
 
Презентація роману Ірини Ковальчук «Мої діти війни. Рік надії»

Календар подій

    1 234
5 6 7 8 9 1011
12131415161718
19202122232425
262728293031