Головна Книжковий майданчик Бібліографічні огляди Як бути чудовим татом: огляд книжок, присвячений Дню батька

Як бути чудовим татом: огляд книжок, присвячений Дню батька

Як бути чудовим татом: огляд книжок, присвячений Дню батька

Нема без тата щастя на землі,
Як і без мови не бува розмови.
І доки світ цей грішний ще і злий,
Оберігаймо тата у любові.

Виховання дітей – непросте завдання, і за помилки часто доводиться розплачуватися надто дорого. Щоби зрозуміти свою дитину, важливо навчитися розуміти її психологію, те, як вона мислить і що відчуває. А всі ж вони такі різні...

Якою творчою формулою виховання скористатися, щоб із кожної непростої ситуації знайти вихід, як не схибити й вибудувати гармонійні стосунки з вашою найріднішою малечею? Відповіді на ці запитання Ви знайдете в книжках з фондів Гончарівки, які ми пропонуємо Вашій увазі.

 


Багненко В. Неідеальний тато. Тернопіль 2019.

Це не збірник порад і не істина в останні інстанції.

Це щоденник мандрівника, який вирушив у далеку подорож, а тоді по-свіжому занотував свої перші враження. Автор описує народження доньки, ділиться власними висновками, щиро, а подекуди навіть сентиментально, виливає на папір свої переживання. Найцінніше тут – особистий досвід, а найцікавіше – те, що чекає автора далі.
Адже все тільки починається!

Як прожити перший рік життя дитини, зберегти гармонійну сім′ю і при цьому не збожеволіти.

Ця книжка – результат авторських пошуків відповіді на запитання, чи існує ідеальний тато, і яким він мав би бути. Автобіографічні нотатки про перший рік життя у ролі тата переплітаються з принципами, які допомогли молодому батькові, і з екскурсами в минуле.
Для тих, хто планує стати батьком і утвердитися в цій ролі.

 

Головін В. Як бути класним татом: історії та досвід відомих батьків. Київ, 2019.

Куди зникли справжні чоловіки? Чому так багато розлучень і сиріт при живих батьках? Де поділися чоловіки, які хочуть і вміють виховувати та дбати про своїх дітей?
Іноді ці питання дратують. Чоловіки нікуди не поділися, вони є, ви просто не звертаєте на них уваги. Мільйони з них живуть, працюють, люблять свої родини, піклуються про своїх дітей та дружин і не очікують жодних оплесків.

Книжка «Як бути класним татом» ламає стереотип «справжні батьки вимирають як вид». Її герої – відомі продюсери, підприємці, журналісти, лікарі, священики, вчені, програмісти, усі ті, для кого батьківство є свідомим вибором, а діти – джерелом натхнення. Вони відверто розповідають, чого їх навчив їхній батько й чого вони хочуть навчити своїх дітей. Діляться секретами виховання та ідеями про те, як бути татом, з яким тепло, надійно й весело. Розмірковують про цілі, цінності та сенс батьківства.

Книжка розрахована на найширше коло небайдужих татусів, а також мам, які подарують книжку своїм чоловікам, аби ті знали, як стати крутими батьками.

 

Єрґович М. Батько. Чернівці, 2019. 

Це, можливо, роман, а може, й есей чи мемуари. Написаний за правилами фікційної прози – однак те, про що Єрґович розказує у цій книжці, не є фікцією. У певному сенсі «Батько» є «малою історією» свого часу, способу в який люди таїлися одне перед одним, суспільних укладів і традицій колишньої Юґославії, родинної мімікрії й приватного пекла в домівках знатних громадян тієї фальшивої епохи.

Розпочата наступного після смерті батька письменника дня, ця надзвичайна й захоплива книга розповідає про національні й приватні зради, про особисті конфлікти, що розгортаються на тлі війни на Балканах, про близькість і стіну між сином і батьком, про вибачення і те, що вибачити неможливо, про вмирання від мук і страху. Оповідь сина, який не любив свого батька, про батька який не любив свого сина.

Приголомшливо щира, мудра книжка.

 

Кіт Неглі. Колись мій тато був дуже крутий. Львів, 2019.

Це весела та зворушлива книжка-картинка про один день, який тато із сином проводять разом: виконують домашні справи, йдуть на прогулянку, бавляться та розважаються.

Колись тато їздив на мотоциклі та грав у рок-гурті. Тепер у нього інше життя.
Та він усе ще дуже крутий!

Емоційна та унікальна за стилем історія від Кіта Неґлі розповідає про любов, турботу та батьківство і про те, що батьки залишаються класними попри все.

 

Медіна Д. Правила розвитку мозку дитини: як виховати розумну та щасливу дитину від народження до п'яти. Київ, 2017.

Що більше впливає на майбутнє дитини – генетика чи виховання? Як впоратися із роздратуванням і спалахами люті? Молекулярний біолог та батько двох дітей Джон Медіна відкриває очі на справжню суть популярних методів, препаратів та іграшок, які начебто зроблять вашу дитину генієм.

Ви дізнаєтеся: де закінчується спадковість і починається виховання; чому чоловікам не завадило б зайнятися хатньою роботою; як працює інстинкт прив’язаності дитини до інших; чому розум і щастя нерозривні у вашому мозку; що є запорукою успішності у навчання; що робити, коли емоції б’ють через край.

 

Перлман К. Ігноруйте!: щасливе виховання без надмірного контролю.  Київ, 2018. 

Авторка – сімейний коуч, а також соціальний працівник із ліцензією, розповідає батькам, як правильно ігнорувати поведінку, що руйнує добрі родинні взаємини. Унікальність книжки – у пізнаваних сценаріях стосунків батьки-діти та влучних коментарях  «що» і «де» пішло не так.

Книжка складається з трьох частин. Перша аналізує надмірну дисципліну та знайомить із засадами ігнорування. Друга містить практичні поради та коментарі щодо наслідків застосування їх. Третя частина націлена на майбутнє. А тому вона розповідає про те, як мотивувати у дитини кращу поведінку надалі. Останнім розділом авторка підсилює книжку мотиваційною промовою. Адже батькам часто потрібна мотивація. Особливо, коли вони довго не бачать результатів власних зусиль і відчувають себе безсилими...

 

Петрановська Л. В. Таємна опора: емоційний зв'язок у житті дитини. Харків, 2019.

Сімейний психолог, педагог, засновниця Інституту розвитку сімейного влаштування Людмила Петрановська просто, зрозуміло та доступно пояснює вкрай важливу роль емоційної взаємодії батьків та дитини від моменту народження й протягом всього подальшого життя. Детально описано вікові кризи дитячого розвитку й те, як делікатно та дбайливо допомогти дитині їх подолати, за допомогою емоційної підтримки, виступаючи у ролі надійної опори та своєрідного «перекладача», який своїми словами та поведінкою зможе пояснити дитині її власні емоції та спрямувати їх у конструктивне русло.

Книжка містить багато життєвих прикладів з консультативного досвіду авторки, що робить читання цікавим.

 

Попова А., Кущ С. Книга зайнятого тата, або Малята на тата. Харків, 2022.

Зараз у тренді говорити про досягнення, успіх, бізнес та саморозвиток. У тренді тренінги та курси для мам про поєднання кар’єри та виховання дітей. У той самий час, так мало говорять про те, як бути татом, отримувати від цього задоволення, активно проводити час з родиною, і при цьому залишатися успішним чоловіком. Ця книга не просто про те, як стати класним татом, але також і про те, що бути татом – це неймовірно класно!

• Як батькові поєднати роботу й виховання дітей?
• Як тато може брати участь у дорослішанні, становленні сина або дочки?
• У які ігри грати; як розвивати, розмовляти; як реагувати на емоції, примхи, сльози, істерики?

Автори – подружжя, що має досвід виховання трьох дітей. А ця книга – покрокове керівництво для татів дітей різного віку в найрізноманітніших життєвих ситуаціях.

 

Пузік В. З любов'ю - тато. Київ, 2023.

Він міг показувати сину світ, навчати і просто бути поруч. Натомість пішов захищати свою державу у російсько-українській війні. Та попри виснажливі воєнні будні головний герой не забуває бути батьком. Так виникає ця книжка - розмова із сином, який залишається далеко, але водночас завжди поруч - у самому серці.

Тут немає батальних сцен чи описів боїв. Валерій Пузік намагається продемонструвати, що навіть у час найжорстокіших війн у центрі всього - людина. Він веде читача уламками спогадів, рефлексіями сьогодення і мріями про майбутнє, створюючи власну фронтову реальність.

Ця книжка - це тут і зараз, у якому перебувають тисячі солдатів на війні. Це живий нерв, який не дозволяє залишатися байдужим до всього, що тебе оточує. Це вузька стежка над прірвою, яку потрібно пройти, щоб врешті побачити світло - своїх дітей, своїх рідних і свою мирну країну.

 

Чапай А. Тато в декреті. Харків, 2016.

Ця книга увібрала в себе особистий досвід батька двох синів, який зокрема рік з гаком був у відпустці по догляду за дітьми.

Як одночасно відчувати ніжність і скреготати зубами від того, що тобі «виносять мозок»? Чому, навіть пішовши в декрет, чоловік залишається в привілейованому положенні в порівнянні з жінкою і чому Україна просто-таки створена для тат з немовлятами?

«Тато в декреті» не є щоденником, бо тут немає задокументованих щоденних клопотів і рутинних буднів. Тим більше це не посібник для татів, як доглядати за дітьми чи виховувати ïх. Це насичений історіями та яскравими ілюстраціями життя, влучними спостереженнями і роздумами нон-фікшн.

Те, що робить тато в цій книжці, видається йому лише мінімальними зусиллями, які він може прикласти до спільної справи. Тому й назвати це видання виключно книжкою про тата в декреті було б неточно – «не треба думати, що все ідилічно, якщо тато пішов у декрет». Це радше розмови та роздуми про повноцінне, справедливе, відповідальне батьківство, де батько включений у виховання та догляд на рівні з мамою. Де тато врешті поважає маму та розуміє її бажання реалізовуватися після народження дитини.

Просякнута іронією, книжка висвітлює різні аспекти декрету та ранніх стадій татівства.

 

Шрагіна Л. Немовля – малеча – підліток: мудрі формули виховання. Київ, 2018.

Основна ідея книжки присвячена тому, як вибудувати гармонійні стосунки з власною дитиною. Авторка наголошує, що діти різні, і для того, щоби не помилитись, треба шукати творчий підхід. 

Розповідь про розвиток дитини Лариса починає з усвідомлення дитиною свого «Я» та ускладненням цього образу, починаючи від того, що «Я» роблю, можу, хочу, яке моє ім’я, що «Я» почуваю, як взаємодію зі світом, а також оцінка цих всіх усвідомлень з боку дорослих. За цими речами авторка розповідає про розвиток емоцій, реакцій, усвідомлення статевих відмінностей, виникнення деструктивної поведінки, формування мотивації.

 

Читайте та будьте успішними батьками!

Календар подій

    12 3
4 5 6 7 8 910
1112 13 14 15 16 17
1819 20 21 22 2324
252627282930