Головна Книжковий майданчик Бібліографічні огляди Як бути чудовим татом: огляд книжок, присвячений Дню батька

Як бути чудовим татом: огляд книжок, присвячений Дню батька

Як бути чудовим татом: огляд книжок, присвячений Дню батька

Нема без тата щастя на землі,
Як і без мови не бува розмови.
І доки світ цей грішний ще і злий,
Оберігаймо тата у любові.

Виховання дітей – непросте завдання, і за помилки часто доводиться розплачуватися надто дорого. Щоби зрозуміти свою дитину, важливо навчитися розуміти її психологію, те, як вона мислить і що відчуває. А всі ж вони такі різні...

Якою творчою формулою виховання скористатися, щоб із кожної непростої ситуації знайти вихід, як не схибити й вибудувати гармонійні стосунки з вашою найріднішою малечею? Відповіді на ці запитання Ви знайдете в книжках з фондів Гончарівки, які ми пропонуємо Вашій увазі.


Головін В. Як бути класним татом: історії та досвід відомих батьків. Київ, 2019.

Автор на прикладі історій відомих батьків (більшість з яких багатодітні) розповідає про виховання дітей із точки зору батька. Основна ідея книжки – зруйнувати міф про те, ніби батьки як вид вимирають, і чоловікам нема діла до власних дітей. То ж автор зібрав представників різних професій і записав із ними відверті інтерв’ю про виховання дітей.

Абсолютно унікальні історії від успішних батьків: Вахтанга Кіпіані, Отара Довженка, Андрія Федоріва, Іларіона Павлюка, Олега Скрипки, Сергія Притули та багатьох інших. Чоловіки розповідають про взаємини із власними дітьми і з власними батьками. Розповідають про те, як виховують дітей, як прищеплюють їм правильні цінності, як на власному прикладі навчають працелюбності, стриманості, ввічливості та наполегливості і чого вчаться від своїх дітей.

 

Медіна Д. Правила розвитку мозку дитини: як виховати розумну та щасливу дитину від народження до п'яти. Київ, 2017.

Що більше впливає на майбутнє дитини – генетика чи виховання? Як впоратися із роздратуванням і спалахами люті? Молекулярний біолог та батько двох дітей Джон Медіна відкриває очі на справжню суть популярних методів, препаратів та іграшок, які начебто зроблять вашу дитину генієм.

Ви дізнаєтеся: де закінчується спадковість і починається виховання; чому чоловікам не завадило б зайнятися хатньою роботою; як працює інстинкт прив’язаності дитини до інших; чому розум і щастя нерозривні у вашому мозку; що є запорукою успішності у навчання; що робити, коли емоції б’ють через край.

 

Перлман К. Ігноруйте!: щасливе виховання без надмірного контролю.  Київ, 2018. 

Авторка – сімейний коуч, а також соціальний працівник із ліцензією, розповідає батькам, як правильно ігнорувати поведінку, що руйнує добрі родинні взаємини. Унікальність книжки – у пізнаваних сценаріях стосунків батьки-діти та влучних коментарях  «що» і «де» пішло не так.

Книжка складається з трьох частин. Перша аналізує надмірну дисципліну та знайомить із засадами ігнорування. Друга містить практичні поради та коментарі щодо наслідків застосування їх. Третя частина націлена на майбутнє. А тому вона розповідає про те, як мотивувати у дитини кращу поведінку надалі. Останнім розділом авторка підсилює книжку мотиваційною промовою. Адже батькам часто потрібна мотивація. Особливо, коли вони довго не бачать результатів власних зусиль і відчувають себе безсилими...

 

Петрановська Л. В. Таємна опора: емоційний зв'язок у житті дитини. Харків, 2019.

Сімейний психолог, педагог, засновниця Інституту розвитку сімейного влаштування Людмила Петрановська просто, зрозуміло та доступно пояснює вкрай важливу роль емоційної взаємодії батьків та дитини від моменту народження й протягом всього подальшого життя. Детально описано вікові кризи дитячого розвитку й те, як делікатно та дбайливо допомогти дитині їх подолати, за допомогою емоційної підтримки, виступаючи у ролі надійної опори та своєрідного «перекладача», який своїми словами та поведінкою зможе пояснити дитині її власні емоції та спрямувати їх у конструктивне русло.

Книжка містить багато життєвих прикладів з консультативного досвіду авторки, що робить читання цікавим.

 

Шрагіна Л. Немовля – малеча – підліток: мудрі формули виховання. Київ, 2018.

Основна ідея книжки присвячена тому, як вибудувати гармонійні стосунки з власною дитиною. Авторка наголошує, що діти різні, і для того, щоби не помилитись, треба шукати творчий підхід. 

Розповідь про розвиток дитини Лариса починає з усвідомлення дитиною свого «Я» та ускладненням цього образу, починаючи від того, що «Я» роблю, можу, хочу, яке моє ім’я, що «Я» почуваю, як взаємодію зі світом, а також оцінка цих всіх усвідомлень з боку дорослих. За цими речами авторка розповідає про розвиток емоцій, реакцій, усвідомлення статевих відмінностей, виникнення деструктивної поведінки, формування мотивації.

 

Читайте та будьте успішними батьками!

Календар подій

     1 2
345 6 789
10111213141516
17 181920212223
24 252627282930
31