Головна Книжковий майданчик Бібліографічні огляди Як бути чудовим татом: огляд книжок, присвячений Дню батька

Як бути чудовим татом: огляд книжок, присвячений Дню батька

Як бути чудовим татом: огляд книжок, присвячений Дню батька

Нема без тата щастя на землі,
Як і без мови не бува розмови.
І доки світ цей грішний ще і злий,
Оберігаймо тата у любові.

Виховання дітей – непросте завдання, і за помилки часто доводиться розплачуватися надто дорого. Щоби зрозуміти свою дитину, важливо навчитися розуміти її психологію, те, як вона мислить і що відчуває. А всі ж вони такі різні...

Якою творчою формулою виховання скористатися, щоб із кожної непростої ситуації знайти вихід, як не схибити й вибудувати гармонійні стосунки з вашою найріднішою малечею? Відповіді на ці запитання Ви знайдете в книжках з фондів Гончарівки, які ми пропонуємо Вашій увазі.


Головін В. Як бути класним татом: історії та досвід відомих батьків. Київ, 2019.

Автор на прикладі історій відомих батьків (більшість з яких багатодітні) розповідає про виховання дітей із точки зору батька. Основна ідея книжки – зруйнувати міф про те, ніби батьки як вид вимирають, і чоловікам нема діла до власних дітей. То ж автор зібрав представників різних професій і записав із ними відверті інтерв’ю про виховання дітей.

Абсолютно унікальні історії від успішних батьків: Вахтанга Кіпіані, Отара Довженка, Андрія Федоріва, Іларіона Павлюка, Олега Скрипки, Сергія Притули та багатьох інших. Чоловіки розповідають про взаємини із власними дітьми і з власними батьками. Розповідають про те, як виховують дітей, як прищеплюють їм правильні цінності, як на власному прикладі навчають працелюбності, стриманості, ввічливості та наполегливості і чого вчаться від своїх дітей.

 

Медіна Д. Правила розвитку мозку дитини: як виховати розумну та щасливу дитину від народження до п'яти. Київ, 2017.

Що більше впливає на майбутнє дитини – генетика чи виховання? Як впоратися із роздратуванням і спалахами люті? Молекулярний біолог та батько двох дітей Джон Медіна відкриває очі на справжню суть популярних методів, препаратів та іграшок, які начебто зроблять вашу дитину генієм.

Ви дізнаєтеся: де закінчується спадковість і починається виховання; чому чоловікам не завадило б зайнятися хатньою роботою; як працює інстинкт прив’язаності дитини до інших; чому розум і щастя нерозривні у вашому мозку; що є запорукою успішності у навчання; що робити, коли емоції б’ють через край.

 

Перлман К. Ігноруйте!: щасливе виховання без надмірного контролю.  Київ, 2018. 

Авторка – сімейний коуч, а також соціальний працівник із ліцензією, розповідає батькам, як правильно ігнорувати поведінку, що руйнує добрі родинні взаємини. Унікальність книжки – у пізнаваних сценаріях стосунків батьки-діти та влучних коментарях  «що» і «де» пішло не так.

Книжка складається з трьох частин. Перша аналізує надмірну дисципліну та знайомить із засадами ігнорування. Друга містить практичні поради та коментарі щодо наслідків застосування їх. Третя частина націлена на майбутнє. А тому вона розповідає про те, як мотивувати у дитини кращу поведінку надалі. Останнім розділом авторка підсилює книжку мотиваційною промовою. Адже батькам часто потрібна мотивація. Особливо, коли вони довго не бачать результатів власних зусиль і відчувають себе безсилими...

 

Петрановська Л. В. Таємна опора: емоційний зв'язок у житті дитини. Харків, 2019.

Сімейний психолог, педагог, засновниця Інституту розвитку сімейного влаштування Людмила Петрановська просто, зрозуміло та доступно пояснює вкрай важливу роль емоційної взаємодії батьків та дитини від моменту народження й протягом всього подальшого життя. Детально описано вікові кризи дитячого розвитку й те, як делікатно та дбайливо допомогти дитині їх подолати, за допомогою емоційної підтримки, виступаючи у ролі надійної опори та своєрідного «перекладача», який своїми словами та поведінкою зможе пояснити дитині її власні емоції та спрямувати їх у конструктивне русло.

Книжка містить багато життєвих прикладів з консультативного досвіду авторки, що робить читання цікавим.


Пузік В. З любов'ю - тато. Київ, 2023.

Він міг показувати сину світ, навчати і просто бути поруч. Натомість пішов захищати свою державу у російсько-українській війні. Та попри виснажливі воєнні будні головний герой не забуває бути батьком. Так виникає ця книжка - розмова із сином, який залишається далеко, але водночас завжди поруч - у самому серці.

Тут немає батальних сцен чи описів боїв. Валерій Пузік намагається продемонструвати, що навіть у час найжорстокіших війн у центрі всього - людина. Він веде читача уламками спогадів, рефлексіями сьогодення і мріями про майбутнє, створюючи власну фронтову реальність.

Ця книжка - це тут і зараз, у якому перебувають тисячі солдатів на війні. Це живий нерв, який не дозволяє залишатися байдужим до всього, що тебе оточує. Це вузька стежка над прірвою, яку потрібно пройти, щоб врешті побачити світло - своїх дітей, своїх рідних і свою мирну країну.

 

Шрагіна Л. Немовля – малеча – підліток: мудрі формули виховання. Київ, 2018.

Основна ідея книжки присвячена тому, як вибудувати гармонійні стосунки з власною дитиною. Авторка наголошує, що діти різні, і для того, щоби не помилитись, треба шукати творчий підхід. 

Розповідь про розвиток дитини Лариса починає з усвідомлення дитиною свого «Я» та ускладненням цього образу, починаючи від того, що «Я» роблю, можу, хочу, яке моє ім’я, що «Я» почуваю, як взаємодію зі світом, а також оцінка цих всіх усвідомлень з боку дорослих. За цими речами авторка розповідає про розвиток емоцій, реакцій, усвідомлення статевих відмінностей, виникнення деструктивної поведінки, формування мотивації.

 

Читайте та будьте успішними батьками!

Календар подій

     1 2 3
4 5 6 7 8 910
111213 14 151617
18 19 20 21 2223 24
25 26 27 28 293031