Захопливі «Книгомандри з Гончарівкою» та Сергієм Пантюком
26 січня 2025 року в рамках проєкту «Книгомандри з Гончарівкою та улюбленими письменниками» для херсонських діток відбулося справжнє свято читання: онлайн-зустріч з непересічною особистістю – Сергієм Пантюком, відомим українським письменником, книговидавцем, громадським діячем, мужнім воїном ЗСУ.
Він – автор багатьох книжок, серед яких – поетичні збірки, захопливі твори для дітей та життєво важливі для дорослих.
На початку зустрічі учасники прослухали в авторському виконанні надзвичайно пізнавальну та веселу байку «Шпаки та сова». А потім пан Сергій презентував юним читачам свої книги.
«Емоджинаріум, або Подорож у світ почуттів» написана у співавторстві з Марією Івановою. Це книжка-зошит, у якій літературні тексти поєднуються із завданнями на розвиток дрібної моторики, логічного та креативного мислення, що сприяє формуванню емоційного інтелекту. У кожному розділі є по-справжньому захопливі вірші, скоромовки, приказки, цікаві історії й тематичні завдання для спільних ігор і творчості.
В «Абетці грибничка» кожна літера розповідає про певний гриб – їстівний чи отруйний. Автор дуже творчо підійшов до підготовки цієї абетки – до всіх літер відшукав назви грибів. У книзі є навіть гриб на літеру «е». Це Лубинка зимова, що японською звучить як «енокітаке». Учасники зустрічі розповіли, що теж полюбляють ходити в ліс по гриби і навперебій просили прочитати віршик про різні гриби: лисички, мухомор, підберезник, печериці. Сергій Пантюк зауважив, що «Абетку» можна й треба псувати, тобто розмальовувати. Так, так, ви можете взяти фломастери або фарби й розмалювати зображені там гриби.
Наступна книга, «Вінчі й Едісон», належить до жанру наукової фантастики, бо базується на науковому баченні світу. Писалася вона для дітей, які люблять динозаврів. ...2045 рік, батьки дають своїм дітям імена відомих вчених минулого: Едісон та Вінчі. Діти вирішують трохи політати в часі на татовім часольоті й потрапляють у час, коли на Землі жили динозаври. А додому вони повертаються, прихопивши із собою яйце трицератопса.
Книга «Швидше не буває» написана для підлітків. У ній піднімається тема булінгу та самореалізації кожної дитини.
А ось повість-казку «Фікус Бенджамін розповідає про щастя» пан Сергій написав під час повномасштабної війни. Вона має навіть свій день народження – 15 серпня 2024 року. Ця книга –про нашу сучасність, якою вона є. Не про війну, а саме про її наслідки. Події в повісті змальовуються від імені… фікуса, та є там і люди. Під час бомбардування в школу прилетіла ракета... Загинув друг Ромчика – Юрко. А сам Рома після важкого поранення отримав здатність розуміти мову рослин... Це історія про те, як у нашому, здавалося б, буденному житті часів війни сповна розкриваються справжні цінності та вічні істини.
Попри складні теми, яких торкається автор у книзі, вона тепла й сповнена любові, а ще в ній багато віри.
Наприкінці зустрічі з Сергієм Пантюком діти розповіли, що дуже полюбляють читати книги, та поставили багато запитань про творчість нашого гостя, а також залишили письменникові багато чудових побажань.
Пане Сергію, щиро дякуємо за Вашу творчість, Ваше світло і за цей незабутній захід!